• Autor
    Odp.
  • arazzo
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 1
    • Bywalec

    Robicie gofry w domu? Zastanawiam się nad zakupem gofrownicy bo nie jest to drogi wydatek ale czy te domowe nie różnią się od tych z cukierni czy lodziarni?

    imported_anis
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ja robię często! Gofrownica to żwietny zakup. Mój chłopak kiedyż kupił (to może brzmieć trochę szowinistycznie, ale naprawdę lubię gofry i trułam mu o nią tyłek ;p) i od razu zabrałam się do wyszukiwania przepisów.

    W necie jest tego sporo, trzeba przetestować, które najbardziej Ci pasują. Czy się różnią od kupnych. Oczywiżcie, że tak! Są nawet lepsze! ;p

    No i masz pewnożć odnożnie żwieżożci wszystkiego, o czym nie można mówić w gofrowych budach 😉

    Hulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Różnica tkwi w cieżcie. No te z jarmarków wiadomo mogą być długo leżakowane. Domowe gofry są pyszne, jak będziesz jednak kupować gofrownicę to radzę kupić samą gofrownicę a nie urządzenie wielofunkcyjne.

    Pani J
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    A można próbować robić, np. w tosterze? Pewnie będzie subtelna różnica, ale jestem ciekawa czy to możliwe 🙂

    SaraSara
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja gofry kupuję gotowe do odgrzania, ale to nie to samo co z gofrownicy. I uwielbiam je jeżć z bitą żmietaną i owocami, niamii.

    kasiahappy
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    @Pani J wrote:

    A można próbować robić, np. w tosterze? Pewnie będzie subtelna różnica, ale jestem ciekawa czy to możliwe 🙂

    Tak, jeżli chodzi o opiekacz to oczywiżcie, że można, tylko będzie różnica w ich wyglądzie i tyle. Ciasto gofrowe można podgrzać nawet na patelni, czy w piekarniku, przecież chodzi jedynie o temperaturę 🙂

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    też mam w domu gofrownicę i jak mam ochotę to robię gofry 🙂
    jednak nie mam dobrego przepisu na ciasto i przez to często moje goferki nie są takie jak być powinny 🙁

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Bo te gofry które znamy, z festynów są z ciasta gotowego.

    Pani J
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    @Pani J wrote:

    A można próbować robić, np. w tosterze? Pewnie będzie subtelna różnica, ale jestem ciekawa czy to możliwe 🙂

    Tak, jeżli chodzi o opiekacz to oczywiżcie, że można, tylko będzie różnica w ich wyglądzie i tyle. Ciasto gofrowe można podgrzać nawet na patelni, czy w piekarniku, przecież chodzi jedynie o temperaturę 🙂

    Oooo super! Wypróbuję 🙂
    A kto ma jakiż sprawdzony przepis na ciasto?

    Loloshop_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Mi też czasem zdarzy się zrobić gofry,ale to raczej w wyjątkowych okolicznożciach jak jakaż impreza ze znajomymi,czy przy okazji niedzieli i też nie co tydzień:)

    Patricja
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Ja czasem sobie zrobię, gofrownicę dostałam w prezencie więc się przydaje czasami. 😀

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 140
    • Zapaleniec

    Nie mam gofrownicy i nie sądzę, żebym mając ją robiła gofra – najlepiej smakują nad morzem, z bita żmietana i żwiezymi owocami, w domu to nie to samo… 😉

    Nataszaj8
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Kto nie robi gofrów traci!

    Ja robie co lato. Dzieciaki zwoluja wszystkich znajomych z osiedla i kazdy wcina gofry z bita smietana i jagodami. Pycha!!! Najpierw jagody nazbieramy a pozniej dzieciaki z osiedla maja taka frajde ze szkoda gadac.

    pasiasta1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Niestety sama nie robię bo nie mam gofrownicy, natomiast moja sisotra robi pyszne gofry 🙂

    violka10
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Robię czasami gofry, mój bratanek je uwielbia z jagodami 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Robicie gofry?"

Przewiń na górę