Różnica między dziewczyną a przyjaciółką?

  • Autor
    Odp.
  • Yuna
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Witam
    Od jakiegoż czasu zastanawia mnie jaka powinna być różnica i jak to w tych czasach wygląda. Kiedyż nie było czegoż takiego jak „dziewczyna”. Młodzi mężczyźni od razu żenili się z kobietami, wybranymi przez głowę rodziny, teraz zdaje się, że pary wolą tzw. „otwarte związki”, czy też „sex-friends”, jakkolwiek to brzmi.
    Tak czy siak, sama nie jestem do końca pewna co wypada przyjaciółce, co wypada dziewczynie. Jakie wymagania można stawiać przyjaciółce, a jakie dziewczynie, no i jakie wymagania dziewczyna i przyjaciółka mogą mieć wobec mężczyzny. Gdzie jest ta najważniejsza granica odróżniająca te dwie instytucje? Czy w ogóle jest granica, czy może zatarła się całkowicie w tych czasach?
    Zapraszam do dyskusji i wyrażenia swojej opinii.
    Warto poruszyć takie kwestie jak bliskożć fizyczna, sposób informowania, odzywania się, ilożć pożwięcanego czasu i walka między przyjaciółką mężczyzny, a jego partnerką.

    Zapraszam!

    konfirmata
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    moim zdaniem nie ma czegoż takiego jednoczeżnie jak przyjaciółka mężczyzny i jego partnerka, to partnerka powinna być przyjaciółką 😉

    Yuna
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Tak by było najlepiej. Jednak w pewnym wieku mężczyźni mają przyjaciółkę, albo przyjaciółki.
    Sama mam przyjaciół w męskim gronie, jednak na przykładzie mojego obecnego chłopaka widzę, że inaczej rozumujemy przyjaźń. Nie jestem do końca pewna gdzie jest jego granica, a przez to zastanawiałam się jaka w ogóle powinna być aby mówić o zdrowych relacjach.

    Czy zapraszanie przyjaciółki na obiad solo jest ok, czy rozmawianie z nią na temat seksu w nie ogólnym znaczeniu, czy zapraszanie jej do kina jest ok?

    Osobiżcie wydaje mi się, że chyba jednak nie. Ale że jestem z natury paranoiczką i wszystko wyolbrzymiam to wolę dowiedzieć się jak inni sądzą 😉

    amelinka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Czy zapraszanie przyjaciółki na obiad solo jest ok, czy rozmawianie z nią na temat seksu w nie ogólnym znaczeniu, czy zapraszanie jej do kina jest ok?

    Ja paranoiczką nie jestem i na takie rzeczy niezbyt przychylnie patrzę. Chociaż gdyby mój facet miał przyjaciółkę, która zna od dziecka i nie jest ona, że się tak wyrażę, dla konkurencją to nie miałabym żadnych większych oporów, aby poszedł z nią np. do kina. Oczywiżcie gdyby nie spędzał z nią czasu moim kosztem. 🙂

    bellana
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Trochę widze rozstrzał między aranżowanym małżeństwem (helloł, to się chyba nie działo nawet 100 lat wstecz już?) a tymi otwartymi związkami – znam w więkoszżci zwykłe pary, które sa ze sobą, żyją jak mąż i żona bez żlubu i raczej nie dzielą się sobą z innymi.

    tolanowacka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Różnica między dziewczyną a przyjaciółką jest taka, jak między potencjalną partnerką a siostrą; a tak w ogóle to nie wierzę w to, żeby facet i kobieta mogli tak naprawdę się przyjaźnić bez związku

    geridelii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Jeżeli facet już ma przyjaciółkę, to powinna nią być jego partnerka, a nie jakaż obca baba, takie jest moje zdanie

    Anna_N
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    różnica polega na tym, że przyjaciółek można mieć wiele – z nimi się rozmawia, natomiast dziewczynę ma się jedną – a z nią oprócz rozmów są i sprawy fizyczne, cielesne. Tylko, że jeżeli ma się dziewczynę to po co szukać przyjaciółki ? Przecież dziewczyna jest najlepszą przyjaciółką! Natomiast gdy się nie ma dziewczyny a ma przyjaciółkę warto się zastanowić nad związkiem, chyba że ta osoba zupełnie nas nie pociąga fizycznie

    amelinka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Po to się szuka przyjaciółki będąc w związku żeby w razie np. kłótni z partnerką spytać jej o damski punkt widzenia na konkretną sprawę.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Po to się szuka przyjaciółki będąc w związku żeby w razie np. kłótni z partnerką spytać jej o damski punkt widzenia na konkretną sprawę.

    i włażnie ja też tak uważam :}}

    och, ta Amelinka, ciągle mnie ubiega ta niesamowita Dziewczynaaa -=

    amelinka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    ciągle mnie ubiega ta niesamowita Dziewczynaaa

    Mam dobry refleks po prostu 🙂

    I podziękować za miłe słowo 😉

    januszkurek8
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    duża jest różnica…

    saturninkaW
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Dziewczyna jest przyjaiolka i kochanka, w przyszlosci matka Twoich dzieci. Przyjaciolka tylko przykaciolka.

    bruk.logan
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    ja to bym nie chciała, żeby mój mąż miał przyjaciółkę

    mmyszkammiki
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Zona jest przyjaciolka meza, a jesli nie trzeba cos zmienic…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Różnica między dziewczyną a przyjaciółką?"

Przewiń na górę