• Autor
    Odp.
  • muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    mam pytanie robiłyscie sałatke z zupek chinskich? ja dostałam przepis od kolezanki i mam zamiar zrobic dzis ciekawe czy wyjdzie

    Składniki:
    3 zupki chińskie
    1 puszka kukurydzy
    1 papryka czerwona
    4 jajka
    1 pierż kurczaka
    majonez

    Wykonanie:
    Makaron z zupek chińskich przełożyć do miski i pokruszyć. Następnie zalać go wodą z odcedzonej kukurydzy i odstawić na 2 godziny. Jeżeli jeszcze nie zmięknie to wsypać na niego kukurydzę i zostawić na 30 minut. (Jeżeli i to nie pomoże to wlać do niego 3 duże łyżki gorącej wody).
    Jajka ugotować na twardo, ostudzić i pokroić w kostkę. Czerwoną paprykę pokroić w kostkę. Filet z kurczaka również pokroić w kostkę i smażyć go na patelni z dodatkiem przypraw z zupek chińskich. Ostudzić.
    Wszystkie składniki przełożyć do miski dodać 2-3 łyżki majonezu i wymieszać.
    Smacznego.

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Dosyć oryginalna ta sałatka 😉 może kiedyż się skuszę zobaczymy 😉

    muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    pycha tylko jajka nie dodawałam; 😆 😥

    peronowa mysz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 367
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    mam pytanie robiłyscie sałatke z zupek chinskich? ja dostałam przepis od kolezanki i mam zamiar zrobic dzis ciekawe czy wyjdzie

    Składniki:
    3 zupki chińskie
    1 puszka kukurydzy
    1 papryka czerwona
    4 jajka
    1 pierż kurczaka
    majonez

    Wykonanie:
    Makaron z zupek chińskich przełożyć do miski i pokruszyć. Następnie zalać go wodą z odcedzonej kukurydzy i odstawić na 2 godziny. Jeżeli jeszcze nie zmięknie to wsypać na niego kukurydzę i zostawić na 30 minut. (Jeżeli i to nie pomoże to wlać do niego 3 duże łyżki gorącej wody).
    Jajka ugotować na twardo, ostudzić i pokroić w kostkę. Czerwoną paprykę pokroić w kostkę. Filet z kurczaka również pokroić w kostkę i smażyć go na patelni z dodatkiem przypraw z zupek chińskich. Ostudzić.
    Wszystkie składniki przełożyć do miski dodać 2-3 łyżki majonezu i wymieszać.
    Smacznego.

    Eeee przepis może i fajny ale zupki chińskie to nie zbyt zdrowe są … Może kiedyż się skuszę …

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    W sałatkach nie jestem dobra(a w czym wógóle jestem?? 😆 😆 😆 ),aaale moją specjalnożcia jest sałatka jarzynowa(jeszcze sie tym nie chwaliłam,jak mogłm to przeoczyc? 😯 ).Od biedy zrobie też grecką,ale nie gwarantuje,,ze jadalna będzie 😆 I to byłoby na tyle jeżli chodzi o moje sałatkowe umiejętnożci 😆 Tak,tak-jestem geniuszem kulinarnym 😆

    peronowa mysz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 367
    • Pasjonat

    tak sałatki to moja specjalnożć! Wszyscy w rodzince proszą abym to wszelkie sałatki robiła ja!

    WarnGirl pochwal się !!

    muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    jakbym robiła tylko zdrowe dania to bym wogole wolała nie wchodzic do kuchnii…. a jak nie lubisz zupek chinskich to nie rob!!! zrob cos zdrowszegoooo

    peronowa mysz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 367
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    jakbym robiła tylko zdrowe dania to bym wogole wolała nie wchodzic do kuchnii…. a jak nie lubisz zupek chinskich to nie rob!!! zrob cos zdrowszegoooo

    Nie powiedziałam ,że nie lubię zupek chińskich!
    I ja przepisu nie neguję, jest całkiem fajny , pomysłowy w każdym bądź razie!

    I czy ja wiem czy zrobię coż zdrowszego? Wszystko jest i tak na chemikaliach , więc co bym nie zrobiła to i tak nie jem zdrowo …

    lisiczk@
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Zamiast z zupek chińskich warto użyć makaronu normalnego chińskiego do kupienia np. w BOMI jest dużo smaczniejszy i przede wszystkim zdrowszy…
    Ja zalewam taki makaron małą ilożcią bulionu, dodaję kukurydzę, paprykę konserwową, zamiast majonezu używam naturalnego jogurtu z przyprawą do sałatek knorr (tę co się miesza z oliwą)- jest dużo mniej kaloryczny niż majonez, kurczaka smarzę na oliwie z oliwek z oregano, lubczykiem i słodką papryką, na koniec do sałatki dodaję koperek 🙂

    kasia_obcas
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Ja tam nie traktuję zupek jak zło i takie tam.
    A ta sałatka to fajny przepis. A jakie zupki chińskie wybrać?? mogą być np nudle ser w ziołach albo diablo pomidorro??

    muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    heh ja tam uzywałam jakis rosoł 🙂 kto jak lubi

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " sałatka"

Przewiń na górę