• Autor
    Odp.
  • lateksowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 184
    • Zapaleniec

    Witam, ciekawi mnie czy znajdą się tutaj jak ja smakosze wina. Szczególnie czerwonego. Od dłuższego już czasu doceniam walory smakowe i do tego zdrowotne jakie płyną z tego szlachetnego trunku, jeżli ktoż lubi tak samo jak zapraszam do dyskusji.

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    Jako osoba młoda i dlatego niezbyt zamożna jestem tylko smakoszem polskiego wina owocowego stojącego na niższych półkach :D.

    lateksowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 184
    • Zapaleniec

    Hehe dawne przyjemne czasy :). Co się teraz pija? Patyki albo komandosy jeszcze są :)?

    Ja raczej myżlałam o jakichż szlachetniejszych winach czerwonych, zaczynając przykładowo od Tokajów 😉

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    komandosy oczywiżcie i to na pierwszym miejscu.
    no i nasz lokalny przysmak- Polok 😀

    Zanetka26
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    a ja nie znoszę win, może ich dla mnie nie być 😛

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    a ja uwielbiam wino, ostatnio zasmakowało mi EL SOL i Carlo Rossi :):)

    lateksowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 184
    • Zapaleniec

    Nikt nie praktykuje wina np. do obiadu? Nie wierzę. Ja np. jeżli nie jem sama po prostu czuj się zobowiązana postawić dwa kieliszki i nalać wino :). Od razu wszystko lepiej smakuje i atmosfera robi się miła. Kieliszek do obiadu jest ok.

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    jak już to wieczorem, jak wiadomo że samochód już nie będzie używany…

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Ja od czasu do czasu lubie wypic sobie dobre winko. I chadzam sobie do restauracji. Moze znacie jakies ciekawe w stolicy ?

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    ja na przykład z winek to uwielbiam wino el sol. jak dla mnie rewelacja. są przeróżne białe, czerwone, różowe. włażciwie do ej pory każde el sol które piłam bardzo mi smakowało.

    pozytywna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    A ja w trakcie urlopu poznałam wspaniałą Francuzkę, której rodzina zajmuje się uprawą winorożli od pokoleń. Mają winnicę w Bretanii. Przez dwa dni opowiadała mi o winie i kulturze picia wina – wspaniała kobieta, dla której ten trunek jest pasją i sposobem na życie. Fajnie, że niektórzy potrafią to połączyć. Oczywiżcie atutem tych opowieżci była możliwożć degustacji 😉

    BeataC
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Tylko aby kupić w Polsce dobre wino, jak uważają znawcy i ja się z tym zgadzam, trzeba wydać minimum 60 zł. Oczywiżcie jak ktoż się zna to wyszuka coż dobrego z oferty win gruzińskich czy mołdawskich, które też bywają dobre. Znam ludzi, którzy uwielbiają wino i jeżdżą po nie co miesiąc do Berlina. Znacznie większy wybór i znacznie niższa cena. Ja osobiżcie przepadam za francuskiem Kresmanem (w różnych miejscach ok. 30 zł).

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    a ja uwielbiam wino, ostatnio zasmakowało mi EL SOL i Carlo Rossi :):)

    Carlo Rossi – oj taaaaak! Przyłączam się 🙂

    pozytywna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Wydaje mi się, że można kupić dobre wino poniżej 60 zł – wystarczy dobrze poszukać. Niektóre sklepy mają w ofercie ciekawe wina w uczciwej cenie. Np. a.pl, w którym można kupić m.in. wina polecane przez pana Marka Kondrata [usunięto_link] Według mnie warto skorzystać z takiej podpowiedzi 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Smakosze win"

Przewiń na górę