Sposoby na oszczędzanie

  • Autor
    Odp.
  • dagmara
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Błagam..napiszcie jakie stosujecie..bo niedługo chyba pójdę z torbami 😀
    W jaki sposób oszczędzacie pieniądze? I na czym? na jedzeniu? ciuchach? rachunkach?
    jak to u Was wygląda?

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    u mnie jest tak: jego wyplate staramy się oszczedzac, wyciaagamy tylko na rachunki, reszta zostaje a z mojej zyjemy, jedzenie itp.. i zawsze się staram żeby jeszcze z mojej cos zostało, oszczędzam wtedy na jedzeniu, jak zrobie zupe to na dwa dni…pierogi tez sa tanie a dobre..można zrobc placki ziemniaczane..należniki..wszystko grosze kosztuje wiec można zaoszczedzic,nie musimy codziennie jesc miesa.. można sobie odmowic tez używek typu alkohol..słodycze..

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Przede wszystkim oszczędzam na zakupach.
    Jeżeli coż mi jest niepotrzebne to nie kupuję, np kolejny lakier czy coż innego.
    Jedzenie tez staram się kupować tak by nie wyrzucać
    Często jak mi wyjdzie za dużo to zamrażam

    Rzesy-Sklep_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 143
    • Zapaleniec

    W zasadzie możemy tylko oszczędzać na zakupach czy będzie to odzież,obuwie czy kosmetyki. Oczywiżcie nie chodzi tutaj o to żeby zawsze mieć minimum,ale np kupując w sklepach internetowych gdzie zawsze wiele z tych rzeczy znajdziemy taniej.

    paprocwielkosc
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    zerknij sobie na taki blog jakoszczedzacpieniadze.pl – duzo praktycznych wskazowek tam znajdziesz. a poza tym uwazaj przy ubezpieczeniach – porównuj ich ceny np. za pomoca wygodnie.pl – niezalenie czy ubezpieczasz podroz czy dom zaoszczedzisz kilka ladnych groszy.

    luna23
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Moim zdaniem najlepiej oszczędzać na produktach spożywczych ale gonić od sklepu do sklepu też nie jest ekonomiczne chyba że się mieszka w mieżcie

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    A że akurat jesteżmy na etapie kupowania prezentów, to ciekawy poradnik jak oszczędzić, choć dla niektórych może i już za późno 😉 [usunięto_link]

    migdalowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Muszę skorzystać z waszych pomysłów, bo przydałoby się trochę po oszczędzać:)

    seterka
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Ja staram się notować wydatki i poźniej widać, co było zbędne. Do sklepu idę z kartką i szukam okazji w internecie. W zimę zaopatruję sie w letnie rzeczy, a w lecie w zzimowe.

    epita
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ja nie wydaje po prostu kasy na głupoty, a jedzenie w 90% robię w domu, prawie nie jadam na „mieżcie”.

    rossa
    Participant
    • Tematów: 10
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    Powiem Wam,że da się wiele zaoszczędzić na jedzeniu. Zrezygnowaniu z półproduktow.
    Gotowanie oraz robienie przetworów zajmuje trochę czasu ale opłaca się o wiele, wiele bardziej…

    Wiki_W
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    oszczędzanie to jedno z moich noworocznych postanowień 😛 na razie troszkę kuleje z powodu urodzin – trzeba ugożcić znajomych 😉

    u mnie najlepiej sprawdza się oszczędzanie na jedzeniu i robienie zakupów raz w tygodniu – danie jednogarnkowe na kilka dni i bez głupot

    a jak mam mega parcie na inne zakupy (kosmetyki, ubrania), to szukam promocji, kuponów rabatowych i wyprzedaży, często kupuję też przez internet (jak nie zależy mi na błyskawicznym posiadaniu danej fanaberii)

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Ja sie ostatnio złapałam na tym, że za często płacę kartą. Zaczęlam się też zastanawiać co zrobić i jak na tym nie popłynąć za dużo z kasą.

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Ja na szczężcie nie mam problemu z płatnożcią kartą. A oszczędzanie? najbardziej oszczędzam, kiedy za zakupoach, kiedy planuję zakupy i kupuje zgodnie z karteczką – planem.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Kupujesz wszystko to co jest na karteczce ??

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Sposoby na oszczędzanie"

Przewiń na górę