• Autor
    Odp.
  • Wiosenka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    Z tym oszczędzaniem to bywa różnie u mnie 😀 ale po przejrzeniu tego watki na pewno będzie mi łatwiej. Robienie listy zakupów to dobra sprawa, mi pomogły dodatkowo zapkupy internetowe jeżli chodzi o spożywkę. Eliminuje zbędne produkty. Ale znalazłam też fajny link odnożnie karty kredytowej. Sama mam jedną i staram się korzystać z niej z głową. Ale wiadomo, różnie bywa 🙂
    Dla każdego kto ma też kartę polecam! [usunięto_link]

    pastelova
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Ja staram się kupować na promocjach, ale takich realnych, tzn. jeżli produkt, który używam jest przeceniony, o kupuje go więcej i czeka na swoja kolej 🙂 Staram się oszczędzać prąd (żarówki led), wodę (by nie lała się ciągle)

    calinecka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Najlepiej do skarbonki bez wyciągania pieniążków

    Lemonka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Grunt to silna wola! I powtarzanie sobie „NIE POTRZEBUJĘ KOLEJNYCH BUTÓW” 😛
    Czasami działa 😉

    eli45
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    To też prawda silna wola 🙂 Ale także dużo oszczędzania na zakupach dla domu, jedzenia. Szukanie promocji.

    pastelova
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Najlepiej do skarbonki bez wyciągania pieniążków

    to działa, mój mężczyzna tak odkładał na komputer:)

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    A co myżłicie o lokatach ? Warto czegoż poszukac czy jednak za mały % z tego ?

    wicca
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    mi udało się odłożyć trochę dzięki zmianie dostawców prądu i gazu przez lepszaoferta, korzystam też z ich aplikacji robiąc zdjęcia rachunkom, dodatkowo staram się oszczędzać energię – zakręcam kaloryfery kiedy jest już ciepło, a przy ogrzewaniu gazowym to duża oszczędnożć, pamiętam żeby gasić żwiatło itp.

    julek.f
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Zgadzam się, nie ma co oszczędzać na jedzeniu. Mona za to zaoszczędzić na ubraniach, warto kupować w second-handach!

    pastelowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Podbijam temat, bo do poszukiwań najlepszych sposobów natchnął mnie dzisiejszy dzień – podobno to żwięto oszczędzania 😉 I trochę przewrotnie zapytam: na czym nie warto oszczędzać?

    Karina Nowawoda
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Nie warto oszczędzać na zdrowiu. Uważam, że należy kupować dobrej jakożci produkty spożywcze, naturalne kosmetyki itp. Ja nie oszczędzam na butach i nie mam na myżli kolejnej pary super szpilek tylko wygodne, skórzane buty na co dzień. Nie szkoda mi tez oszczędzać na przyszłożć, bo już teraz martwię sie co będzie na emeryturze bo chciałabym móc nadal jeżć jak jem i mieć te dobre buty 😉

    Sweet Coffee
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    Nie warto na dobrym jedzenieu – ale w sensie żmieci, a nie nie zwracania uwagi na to ile co kosztuje, bo czasem między sklepami jest różnica nawet 40 %…
    Ja tem oszczedzam na przyszłożc córki, żeby miała jakąż poduszkę finansową.

    Jogoobelka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Na koniec kazdego miesiaca (mozna tez np 10-tego) zalezy kto jak ma wyplate) odkladam pieniadze ktore mi zostaly i dysponuje tylko tymi, ktore dostaje w formie wyplaty 🙂 Robie tak juz od pol roku 🙂

    Lucyna233
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Na szybkie zakupy możecie się udać po przez stronę gazetkipromocje.pl

    bettyboop
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    ja sobie założyłam na moim rachunku skarbonkę i tam co miesiąc przelewam sobie wyznaczoną sumę pieniędzy – zależy od tego na ile mogę sobie pozwolić

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Sposoby na oszczędzanie"

Przewiń na górę