• Autor
    Odp.
  • wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Chciałam sprzedać swój telefon komórkowy, bo mi upadł i trochę wyżwietlacz się popsuł 😥
    Byłam w komisie i mi powiedziano, że nie kupią mi go, bo nie znajdą na niego kupca 😥

    😥 😥 😥

    Nie mam szans znaleźć też chętnego na allegro.

    Koleżanka coż mi wspomniała o jakimż serwisie, który niby prowadzi skup telefonów, ktoż może o czymż takim kiedyż słyszał? Na jakiej zasadzie może to działać?

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    Po 1. Jaki to telefon ? Bo może się faktycznie okazać, że koszt wymiany wyżwietlacza będzie wyższy niż koszt tej komórki – to wtedy lepiej wyrzucić na złom 😉

    Po 2. Z dożwiadczenia wiem, że lepiej mieć telefon zapasowy. Także mimo wszystko proponowałbym wymianę tego co się „popsuło” i mieć w rezerwie 😉

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Problem taki, że taki serwis albo w ogóle nie zapłaci, albo zapłaci grosze. Jaki to telefon to nie wiem, ale jak stary to raczej dużo nie zarobisz…

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Ten telefon to LG Cookie.

    Raczej nie opłaca się w nim zmienia wyżwietlacza, bo za miesiąc będę miała nowy, bo mi się umowa kończy.

    Kurcze szukam i szukam tego skupu telefonów i znaleźć nie mogę. Ten serwis podobno jakoż specjalizuje się w recyklingu starych telefonów.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Raczej nie opłaca się w nim zmienia wyżwietlacza, bo za miesiąc będę miała nowy, bo mi się umowa kończy.
    Kurcze szukam i szukam tego skupu telefonów i znaleźć nie mogę. Ten serwis podobno jakoż specjalizuje się w recyklingu starych telefonów.

    W Twoim wypadku rzeczywiżcie nie warto inwestować w wyżwietlacz telefonu, który i tak za chwilę będzie leżał bezużyteczny, więc może warto pomyżleć o jego recyklingu, jeżli chodzi o serwis którego oferta może Ci się spodobać to wejdź na starytelefon.pl, kilku znajomych w ten sposób sprzedało swoje zniszczone komórki, jeden z nich też posiadał LG i nie narzekał na wycenę, poza tym serwis pokrywa koszty przesłania telefonu, który później wycenią, a Ty zadecydujesz czy zgadzasz się na sprzedaż czy oferta nie jest dla Ciebie korzystna. Jeżli telefon jest zniszczony to kupca nawet na allegro szybko nie znajdziesz, musiałabyż go naprawic, ale z pewnożcią w tedy nie zwoci Ci się kasa wydana na naprawę.
    [usunięto_link] wrote:

    Problem taki, że taki serwis albo w ogóle nie zapłaci, albo zapłaci grosze. Jaki to telefon to nie wiem, ale jak stary to raczej dużo nie zarobisz…

    Tutaj się nie zgodzę bo znajomi którzy korzystali z takich usług docenili to że po piersze nie pokrywają kosztów przesyłki, po drugie nie bujaja sie z telefone na allegro, a po trzecie kasę bez problemu przelewają chyba w przeciągu 2 albo 3 dni nie musiał czekać na kupca. Tak więc bilans wychodzi na plus, ale decyzje i tak musisz podjąc sama.

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    [usunięto_link]żka26 wrote:

    decyzje i tak musisz podjąc sama.

    onas

    żartuję! 😆

    Tak przeczytałam i faktycznie to chyba ten serwis … ciekawie to wszystko brzmi, co piszesz i chyba najlepszą opcją będzie skorzystać z tej możliwożci.

    Damessa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja czytałam wasze wypowiedzi wydawały mi się one jakież nierealne … ale dziż słyszałam audycję w Radio Zet na temat starych używanych telefonów i faktycznie czężć osób napisała na fan page radia, że słyszała i korzystała z usług serwisu starytelefon, więc w sumie to chyba nie jest głupi pomysł, skoro inni polecają ❓

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    O!

    ale że aż w radiu o nich mówili?!? ❓ Nieźle, wydawało mi się że to jakaż mała firma przez nikogo nie znana, a tu nagle w ogólnopolskiej stacji o nich wspominali.

    W sumie, to dobrze utwierdziłam się w przekonaniu, że warto by było sprzedać ten telefon, że nie stracę kasy.

    Dzięki za info

    Damessa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Tak mówili o nich w zetce … ale to nie była audycja tylko o nich, ale ogólnie o telefonach, a tak dokładnie o starych telefonach i co z nimi robimy i kilka osób powiedziało o starytelefon.pl

    Tak ostatnio zerknęłam na ich stronę i mają taką fajne zdanie: „Hołdując Zasadzie 3U ( Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj ponownie, Utylizuj)” Kojarzycie może czy to jest jakaż powszechna zasada, czy stworzona tylko przez nich. Bardzo mi się podoba i wg mnie powinna być rozpowszechniona, bo oddaje cały sens ekologicznego myżlenia!

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Powiedziałabym, że to zasada osób które opierają się konsumpcjonizmowi. A oni sobie to tylko przywłaszczyli. Można też oddać telefon w celach charytatywnych, jakoż była taka akcja.

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Na allegro też idą zepsute.

    kubalis
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    A co to za telefon? Napisz coż więcej. Wiadomo że jak jest bardzo stary to nie opłaca się inwestować tylko kupić nowy. Ale jeżli to jest jakiż fajny smartfon to wymiana wyżwietlacza nie powinna być odstraszająca

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Stara komóra"

Przewiń na górę