swedzenie w okol. pochwy

  • Autor
    Odp.
  • cropka
    Member
    • Tematów: 31
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Czesc. Mam takie pytanie, czy mozna stosować mażć clotrimazolum jezeli wystepuje swedzenie w okolicach pochwy? To raczej nie jest grzybica poniewaz nie mam zadnych innych objawów. Poza tym od kiedy wynajmuję mieszkanie na studiach w pewnym dużym mieżcie, mam wysuszoną skórę ponieważ woda z kranu jest taka a nie inna. Na początku był problem suchych spiechrzniętych ust, a teraz po umyciu swędzi a nawet szczypie mnie cale ciało i na dodatek okolice intymne. Gdy spojrzałam wczoraj na swoje uda to byly po prostu mega suche. Dodatkowo ja jestem osobą o suchej cerze. Kupilam sobie lacibios femina i lactacyd femina, mam nadzieje ze mi to pomoze. Ale co ja mogę zrobić? Przeciez muszę sie myć, a za kazdym razem kiedy mam kontakt z tą wodą to mi ciarki przechodza że musze myc sie tym „syfem”. :/ Dodam, że nie mam uczulenia na żaden żel pod prysznic, zapewniam że to wlasnie od tej wody.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    jeżeli to nie grzybica to nie ma sensu smarować się clotrimazolem, jak już to chyba lepiej hydrocortisonem jeżli to coż alergicznego. a najlepiej przejdź się do dermatologa i powiedz, co jest nie ta. może to łuszczyca? póki co kup sobie krem/balsam do ciała dla skóry atopowej i smaruj i może do ciała sobie też mydło do takiej alergicznej skóry kup? dobrze, że kupiłaż lacibios femina (przynajmniej ochroni przed infekcjami) i płyn do higieny. btw, dostałaż w prezencie pokrowiec na wkładki i podpaski z probiotykiem? takie fajne teraz dają w aptekach.
    może zrób taki eksperyment, żeby się raz czy dwa razy umyć przegotowaną wodą lub mineralną i zobaczyć czy takie objawy występują?

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Swędzenie jest pierwszym i czasami jedynym objawem grzyciczej infekcjii. Ten objaw występuje u wszystich zainfekowanych w następnej kolejnożci dopiero wymieniane są: białawe upławy,ból podczas stosunkku,pieczenie.
    Smaruj clotrimazolem-jak nie przejdzie to idź do ginekologa. Podrażnienie przy myciu? przecież okolice intymne są naturalnie nawilżane żluzem nie tak jak skóra na udach gdzie zlokalizowanych jest mało gruczołów łojowych-raczej to nie jest przyczyną tylko infekcja.

    Ekstrawagandzka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Wiesz co z grzybicą nie ma żartów. Często nabywasz infekcje z powodu zwykłego osłabieniia organizmu. Tak na prawdę nie wiesz co Ci jest wobec czego ja proponowałabym udać się do lekarza. Po co brać leki, jak nie wiesz czy Ci pomogą.

    SUNFLOWER
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ponieważ jestem alergiczką często mam podobny problem. Aby od razu nie lecieć do lekarza i szprycować się antybiotykami zawsze najpierw próbuję z clotrimazolem, czasem robię sobie też płukanki albo z naparu rumianka, albo nadmanganianu potasu. Czasem dla pewnożci, że to tylko alergia np.: na proszek do prania, a nie jakiż stan zapalny robię sobie ogólne badanie moczu. Kupuję sobie zapas pasków moczowych i zawsze mam je pod ręką, zwłaszcza że dzięki nim mogę sobie kontrolować też poziom bilirubiny, co jest ważne jak się bierze pigułki. Jeżeli wystąpi stan zapalny to podniesie się poziom leukocytów. Ja kupuję URS10 Test na [usunięto_link], ale wiem, że są one też dostępne w aptece.

    Olga123
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    Może to rzeczywiżcie przesuszenie skóry. Tym niemniej clotrimalol nie zaszkodzi. Kup sobie też bakterie kwasu mlekowego (lakmil) one też działają antygrzybicznie, oczywiżcie jeżli to grzybica. Jak Ci nie przejdzie lepiej iżć do lekarza.

    kasiaamazonka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Przy takich sprawach nie ma co rozpisywać się tylko natychmiast do lekarza leciec.

    magat2
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    oj-takie swędzenie to chyba nie od wody, tak może się zaczynać jakaż infekcja np.grzybica.Clotrimazol może pomóc na swędzenie/pieczenie, możesz sie wpsomagać też probiotykami np.provag, ale jeżli swędzenie nie przejdzie to będziesz potrzebowała silniejszych leków na receptę-więc wizyta u gina nieunikniona.A z myciem może faktycznie pomoże woda przegowtowana, i napewno nie mydło-tylko jakiż płyn z dobrym ph, zeby nie wysuszał.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " swedzenie w okol. pochwy"

Przewiń na górę