szczeniak w domu…

  • Autor
    Odp.
  • parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    no wiec:)))

    jak bylo: jakie zniszczenia, klopoty…ile radosci rekompensujacej to wszystko wsa spotkalo?

    co dostaliscie od hodowcy?
    przestrzegaliscie jego zalecen czy mieliscie inny pomysl na zywienie i troske o swoje niemowle?:))

    za miesiac do naszego stada dolaczy nowy czlonek.

    zatem: watek o psach.

    czym je karmicie, jak uczyliscie je czystosci…

    ja juz nie moge sie doczekac…mam nadzieje, ze jakos to bedzie:))

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Ja mam kundelka, ma 8 lat, ale nadal jest jak dziecko.
    Karmiłam go od poczatku karma komercyjną- na początku puszki dla juniorów, później dołączyłam suchą karmę. Teraz na puszki nawet nie spojrzy, tylko suche. No i mięsko- surowe piersi z kurczaka(to mały piesek więc przy przygotowywaniu obiadu dla nas dostaje skrawki). Czasem też dostaje ugotowaną wątróbkę;)
    Tyle o zywieniu;)

    Ale ci zazdroszczę- to piękne chwile patrzeć na wzrastające szczenię;)

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    na dzien dzisiejszy mam chinskiego grzywacza i japonska shibe inu zas u rodzicow zostala francuska buldozka psy o roznych charakterach i potrzebach
    popierwsze czy wiesz na jakiego psa sie zdecydowalas bo od tego warto zaczac kupno psa powinno byc porzadnie umotywowane to raz a po drugie czy pies jest odpowiedni do waszego trybu zycia…..

    Buldozka zniszczyla caly dom pies wielkosci torebki kg cukru zezarla drzwi kanape fotel lawe meble i milion innych rzeczy

    chinczyk nie zniszczyl niczego za to jest psem ktoru do dzis nasika w domu poniewaz jest to niestety piesek o niestabilnej psychice

    shiba jego siersc jest wszedzie pojetny ze masz wrazenie ze nauczysz go mowic a jak mu sie ukrasc buty zabawki albo cos to oczywiscie zezre smiejemy sie ze oczywisci z butow zre te najdrozsze

    ja jestem zwolennikiem suchej karmy ktora sie powinno zalac woda zeby nie ropychac psu zoladka niepotrzebnie bowiem namoczona nie puchnie juz w zoladku i pies je tyle ile chce a jaka karma najlepsza moim zdaniem royal canin

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja royala podawac nie bede na pewno-dla mnie karma, ktora ma tak wysoko w skladzie zboza, nie jest dobra karma.

    myslalam raczej nad orijenem lub nieco tansza acana.

    zobacze, co bedzie sluzyc mojemu psu lepiej.

    nie, nie wiem na jakiego psa sie zdecydowalam…
    dla zartu podjelismy taka decyzje. zobaczymy, jaki bedzie, takiego wzmiemy 😆 😆

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    ja juz Ci chcialem slac zyczenia, bo myslalem ze jestes w ciazy haha :d
    w sprawie psa nic nie doradze, nie lubie psow ;p

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    Mały zwierzak w domu to cudowne chwile 😀 😀 też pamietam jak wyczekiwałam na nasza pociechę…. i do dzisiaj nie możemy się nim nacieszyć, tyle że to nie pies ;p

    Jesli chodzi o psiaka to akurat jeszcze w moim domu rodzinnym jak zdecydowaliżmy się na psa (a było to już 10 lat temu) to od hodowcy dostaliżmy typową wyprawkę – zapas jedzonka na najbliższe dni, jakież zabawki i koc na którym spał żeby nie czuł się obco w nowym domu :)) w sumie jak braliżmy kotka to dostaliżmy podobny zestaw :)) to chyba tak standardowo.

    Nigdy nie zapomnę jak jakiż rok temu kociak stawiał pierwsze kroki w naszym mieszkaniu i ile mieliżmy przy tym radożci :)))) dosłownie każde jego osiągniecie było dla nas ogromnym przeżyciem 😀 teraz się żmiejemy z moim facetem, że mamy już dziecko i innego nam nie trzeba w ciągu najbliższych lat ;p

    parvati jakiego psiaka się spodziewasz ?:)))

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    royal jest dobra karma jak nie najlepsza na rynku ale i droga
    pies jest wszystkozerca a nie tylko miesozerca
    ja jestem hodowca psow rasowych od 15 lat i nie podalabym psu innej karmy no ekanuba jeszcze ale nie jestem az takim fanem tej karmy

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    ja do tej pory kupowałam tylko royala, ale szczerze mówiąc zastanawiam się nad zmianą włażnie na orijena do czego przekonuje mnie włażnie duża zawartożć mięsa. Czekam tylko aż kotek zmęczy jeszcze resztę opakowania, bo po kilku miesiącach jedzenia cały czas royala już nie może na niego patrzeć. Moim zdaniem jest to dobra karma ale na pewno nie najlepsza (mowie o kociej bo w sumie nie wiem czy psia ma podobny skład).

    Zwyczajna
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Ja mam co prawda kota nie psa, ale jest on już dożć stary więc… różnie może być, ale mając lat tyle ile mam czyli 21 nie zdecydowałabym się na żadne zwierze żyjące kilkanażcie lat. W tym wieku się wyjeżdża, jest mnóstwo zajęć, w pewnym momencie pojawiają się dzieci ( co też może trochę kolidowac). Z tego co zauważyłam, dwudziesto paro – trzydziesto paro latkowie mający zwierzęta mają z nimi spory problem. Co zrobić jak zostają dłużej w pracy, a w weekendy się np jeszcze uczą? Co zrobić gdy chcą sobie gdzież wyjechać ( co rzecz jasna zdarza się czężciej niż starszym osobom)? Wtedy trzeba prosić rodziców, znajomych o karmienie takiego zwierzaka, który całymi dniami musi siedzieć sam lub wciskanie go komuż na siłę. Jak radzicie sobie z tym problemem? Ja o kolejnym zwierzaku pomyżlę, może w wieku 40stu lat…

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Mak polny dzięki za ten link,bardzo ciekawa strona.
    Psa którego mam wzięłam dorosłego ze schroniska.Ale miałam inne od szczeniaka.To tak jakby mieć dziecko w domu.Pierwszy mi zginął(trzeb uważać na spacerach),drugi pamiętam że jak zostawał w domu trzeba było wszystko chować wysoko.Taki był „intelektualista” że najbardziej mu odpowiadały do gryzienia książki,takie najdroższe.
    Jamniki ponoć strasznie lubię gryźć skórę?

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    @izaczek wrote:

    wszystkozerna to jest swinia.. ale pies.. 🙄

    choc moze wiesz lepiej jako hodowca

    alez oczywiscie tyle ze psa nalezy uczyc od poczatku podawc mu warzywa owoce jedank ze wtedy nalezy patrzec co sie dzieje jakie sa skutki bowiem nie wszystko psu sluzy jeden moze jesc wszystko inny ma rozwolnienie ….mozesz gotowac psu jedzenie lub podawac tylko karme gotowa jesli gotujesz nalezy uzupelniac suplementami

    moje wszystkie psy dostaja na zmiane gotowane i such karme zalewana gotowane oczywiscie uwielbiaja ale nauczenie ich suchej karmy jest pewnikiem ze dostarczasz mu wszystkich niezbednych mineralow i witamin

    jedynego czego psu nie powinno sie podawac to slodyczy a czekolada psa mozesz zabic ….

    ach no i jedna podstawowa zasada jedzenie w psiej misce nie powinno stac caly dzien mlodym psom podaje sie mniejsze ilosci ale czescie doroslym psom zaleznosci od trybu ich zycia raz albo dwa razay dziennie zas starym rowniez podobnie jak mlodym mniejsze ilosci a wiecej razy;)

    dobry hodowca procz pakietu szczepien wyprawki powinien udzielic ci wszelkich porad i powinien byz zawsze w kontakcie z Toba …u mnie tak jest

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    royal jest dobra karma jak nie najlepsza na rynku ale i droga
    pies jest wszystkozerca a nie tylko miesozerca
    ja jestem hodowca psow rasowych od 15 lat i nie podalabym psu innej karmy no ekanuba jeszcze ale nie jestem az takim fanem tej karmy

    pies nie je zboz.
    orijen jest karma znacznie drozsza niz royal, ale sama swinstwa nie jem, wiec sa royalem czy eukanuba pasla tez nie bede.

    jakie masz wyksztalcenie?

    to, ze ktos rozmnaza psy, nie swiadczy o tym, ze jest hodowca.

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    1 ukonczylam pedagogike z resocjalizacja
    2 ukonczylam technikum elektroniczne
    ksztalce sie wlasnie w dziale technologii zywienia i mikrobiologii bowiem akurat taka na dzien dzisiejszy mam prace
    skonczylam kilka licencji i kursow w tym kinezjologi edukacyjnej
    mysle ze chyba wystarczy a psy to moja pasja, a nie zarobek mowie trzema jezykami obcymi biegle dwoma ucze sie francuskiego bo uczy sie glo wlasnie moja corka …
    ucze sie ciagle …lubie….

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    1 ukonczylam pedagogike z resocjalizacja
    2 ukonczylam technikum elektroniczne
    ksztalce sie wlasnie w dziale technologii zywienia i mikrobiologii bowiem akurat taka na dzien dzisiejszy mam prace
    skonczylam kilka licencji i kursow w tym kinezjologi edukacyjnej
    mysle ze chyba wystarczy a psy to moja pasja, a nie zarobek mowie trzema jezykami obcymi biegle dwoma ucze sie francuskiego bo uczy sie glo wlasnie moja corka …
    ucze sie ciagle …lubie….

    super…a gdzie w tym zootechnika?
    nie masz podstaw naukowych, jesli chodzi o zywienie zwierzat.
    nie jestes hodowaca.
    jestes amatorem.

    a bedac amatoram njie ma co isc w zaparte…

    psowate nie jedza zboz. zboza sa szkodliwe dla ich ukladow pokarmowych.
    w zwiazku z tym: jak mozna twierdzic, ze karmy, ktore zawieraja ich tak duzo, sa najlepsze na rynku?

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    masz racje……….pasjonaci i amatorzy nie maja pojecia co mowia a jedynym dobrym hodowca jest ten ktory ukonczyl weterynarie lub zootechnike chyle czola przed twoim doswiadczeniem za tem;) i zycze powodzenia i duzo radosci w posiadania zwierzaczka…

    😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " szczeniak w domu…"

Przewiń na górę