Szklanka, kubek czy filiżanka?

  • Autor
    Odp.
  • Zywiec Zdroj
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Witam Was serdecznie w imieniu Żywiec Zdrój. Jestem Michał i przez najbliższe tygodnie chciałbym porozmawiać z Wami, o wodzie i nie tylko. 🙂

    Na początek ma do Was krótkie pytanie. Co pomaga Wam stanąć na nogi w ciągu dnia: szklanka wody, filiżanka kawy czy może kubek kakao?

    Pozdrawiam,
    Michał_Żywiec Zdrój

    mariola_920
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Kubek kawy 🙂

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    @Żywiec Zdrój wrote:

    Co pomaga Wam stanąć na nogi w ciągu dnia: szklanka wody, filiżanka kawy czy może kubek kakao?

    filiżanka kawy, kubek kakao, szklanka wody
    dokładnie w takiej kolejnożci 🙂

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja piję tak do dwóch litrów wody na dzień, ale z rana tylko kubek kawy jest w stanie mnie postawić na nogi:)

    dorotka12345
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    phiii kufel duzy do tego pelen piwa….

    kropla deszczu
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Dzień zaczynam od szklanki herbaty, potem kawa, pierwsza druga, trzecia i w tzw międzyczasie woda, gazowana zwykle. Jednak zalecanego 1,5 litra nie wypiję.
    W okresie letnim lubię wodę gazowaną z cytryną a w zimie z sokiem malinowym.

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    A feee! Herbata albo w filiżance albo w kubku a nie szklance. Podobnie kawa. Szklanka to na drinks.

    alatris
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    Do żniadania kubek herbaty, potem kubek kawy i w między czasie woda 🙂

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Rano kubek herbaty, w ciągu dnia butelka 1,5 l wody 🙂

    Zywiec Zdroj
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Jeżli lubicie pić kawę, to zdrową praktyką popijanie jej wodą “ jagoda4 daje dobry przykład innym :). Kawa działa moczopędnie i może powodować odwodnienia, a ból czy zawroty głowy to tylko jedne z wielu ich pierwszych objawów. Dlatego warto o tym pamiętać. A Wy czujecie się dobrze nawodnione?

    P.S. H_ulka, podobają mi się Twoje rymy 🙂

    Podrawiam,
    Michał_Żywiec Zdrój

    maggie
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    a ja nie wybiorę żadnej z 3 mozliwożci – piję herbatę, koniecznie zieloną, n****ętniej z róznymi dodatkami 🙂

    Zywiec Zdroj
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Day Dream, nie próbuję nikogo przekonać, aby zastąpił kawę wodą. Sam piję czasem kawę, jednak staram się ją ograniczać. Kiedy już po nią sięgam, to zawsze w szklance obok mam wodę. I do tego Was namawiam. 🙂 Co Wy na to? W krajach południowych w niemal każdej kawiarni, restauracji do kawy jest podawana woda. Dzięki temu uzupełniamy stale wodę w organizmie, którą wypłukuje kawa. Dobry nawyk 🙂

    Pozdrawiam,
    Michał_Żywiec Zdrój

    ania.brunetka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Kubek gorącej kawy zawsze stawia mnie na nogi. 🙂 Musi być czarna,gorzka,parzona. 🙂

    malabulka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    ogólnie filiżanki są fajniejsze, ale mają zdecydowanie za małą pojemnożć dla mnie 😉

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    @Żywiec Zdrój wrote:

    Day Dream, nie próbuję nikogo przekonać, aby zastąpił kawę wodą. Sam piję czasem kawę, jednak staram się ją ograniczać. Kiedy już po nią sięgam, to zawsze w szklance obok mam wodę. I do tego Was namawiam. 🙂 Co Wy na to? W krajach południowych w niemal każdej kawiarni, restauracji do kawy jest podawana woda. Dzięki temu uzupełniamy stale wodę w organizmie, którą wypłukuje kawa. Dobry nawyk 🙂

    Nie tyczy się to każdego rodzaju kawy 😉 A sama kawa nie odwadnia, nie osoby regularnie ją pijące i tylko powyżej pewnej ilożci kofeiny (dużej ilożci :), to brednie naszych czasów ,ale regularnie powtarzane. Nie wiem dlaczego w ogóle ograniczać kawę? Może wyjażnisz dlaczego i do jakich ilożci 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Szklanka, kubek czy filiżanka?"

Przewiń na górę