Szukanie pracy i CV

  • Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Słuchajcie, czy teraz kiedy wysyła sie CV potrzebny jest list motywacyjny,czy trzeba wysyłac CV w języku angielskim?
    I jak wyglada idealne CV?

    panna zuzanna
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    A ja ostatnio wysyłałam cv rzez internet i ktoż mi napisał, że to jest karalne.

    Zwar
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    Idealne CV powinno się czymż wyróżniać, i każdy pracodawca Ci to powie 😉
    W momencie kiedy szukasz pracownika i przerzucasz dziesiątki CV, to poza tym że 70% jest identyczna, bo ludzie biorą gotowce z internetu, to wszystkie są mniej więcej takie same – studiowałem marketing i zarządzanie, 2 lata praktyki tu, interesuje się komputerami i muzyką…
    W takim momencie jak napiszesz, że (no nie wiem) uczysz się żonglować, albo że smażysz 50 należników na minutę, to już może zwrócić uwagę i zostaniesz zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną bo miałaż odwagę coż takiego napisać

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    @mak polny wrote:

    [usunięto_link] zuzanna wrote:

    A ja ostatnio wysyłałam cv rzez internet i ktoż mi napisał, że to jest karalne.

    Wysłanie CV przez internet jest karalne?
    Przecież to kpina jakaż.

    A pytałaż moze niby dlaczego to CV po angielsku ma być karalne ?
    Kurcze,czegoż tu nie rozumiem.To po co w ogole podaja adres e-mailowy aby wysłac CV?

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    jeżli chodzi o dobre CV to

    – powinno zawierac elementy kolorystyczne – kreski oddzielajace temty, punktory itp.
    – napewno musi byc odpowiednia fotografia, kolorowa i wyrazna
    – wysylane CV powinnismy wysylac w formie PDF – moim zdaniem to juz jest standard
    – jesli chodzi o tresc to zalezy tylko od tego co potrafimy. uwazam ze wypisywanie bzdur, klamstwa nie sa na miejscu. ja wolalabym opis skromny ale konkretny niz wymyslony i bezuzyteczny

    jesli chodzi o CV drukowane warto zainwestowac w dobry papier
    np. kolorowy, grubszy, żliski – mozliwosci jest wiele

    jesli chodzi o CV w jezyku angielskim – jesli pracodawca wymaga w ogloszeniu to tak.
    jesli nie to nie.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    To sa akurat oczywiste rzeczy.Natomiast zwykle niektórzy z nas majac podane na tacy takie wskazówki nie jest oczywiste jak poprawnie napisac CV.
    Dlatego tez bardziej pomocne mogą sie okazac tego typu strony
    xxxxxxxxxxxxx

    edit
    jakubek

    Szpila600
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Podobno mile widziane jest jeżli CV mieżci się na jednej kartce A4, wiadomo, że każdy chce wypisać całe swoje wykształcenie i dożwiadczenie zawodowe, ale nikomu nie chce się czytać jakichż wielkich elaboratów-to mają być informacje zwięzłe i na temat!

    maddiinn
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Istnieje kilka niepisanych zasad o których trzeba pamiętać pisząc CV:
    – Umieżćmy klauzulę wyrażającą naszą zgodę na wykorzystanie danych osobowych
    – Napiszmy ukierunkowane CV uwzględniając umiejętnożci jakie posiadamy na dane stanowisko
    – Jeżli chwalimy się znajomożcią języka obcego, to przygotujmy się, że rozmowa kwalifikacyjna będzie przeprowadzona w tym języku.

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    A co sądzicie o „naciąganiu” dożwiadczeń, umiejętnożci?

    natka11
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    wydaję mi się, że troszkę zawsze można dodać coż, ale bez przesady nie tak żeby wyszło, że w czymż jesteżmy żwietni, a tak na prawdę nie mamy o rzeczy zielonego pojęcia.

    Ewelka22
    Participant
    • Tematów: 19
    • Odp.: 36
    • Stały bywalec

    z tym dodawaniem to trzeba uważać, bo potem może wyjżć nie tak jak potrzeba, oglądałyżcie pewnie „Wyznania zakupoholiczki” gdzie dodawała że zna bodajże język norweski z przekonaniem, że nie będą tego sprawdzać, a tu jednak 🙂 ale nie każdy ma tyle szczężcia co ona, także wiadomo, upiększać można, grunt żeby nie kłamać 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Szukanie pracy i CV"

Przewiń na górę