• Autor
    Odp.
  • Ayyo
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Jeżli chodzi o obiady to ja mam nie lada problem.Zdarza się,że co jakiż czas chodzę do pracy na popołudniu i nie mam pojęcia co przygotować Niebieskiemu żeby mógł sobie zjeżć jak wróci z pracy.Jest troszkę wybredny.Na przykład wiem,że nie zje odgrzewanych ziemniaków ani pierogów jeszcze raz gotowanych:/Najczężciej robię mu ryże z warzywami,spaghetti,makarony z sosami itp.Ale co mogę zrobić jeszcze?

    the quene
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 272
    • Zapaleniec

    Czy on nie potrafi gotować ziemniaków?

    Ayyo
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Nie no nie o to chodzi..po prostu woli sobie coż szybko podgrzać i zjeżć:)Tak,tak..taki ten mój mężczyzna:)

    HighHills
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    ooooj, miałam to samo – każdy fast-food i tłuste danie z sosami ok, ale odgrzewane ziemniaczki nie! To chyba cecha wszystkich facetów;) Jeżli nie wybrzydza przy sosach, makaronach, ryżach itd. to jeszcze nie taki duży problem – możesz spróbować mu to jakoż urozmaicić. Raz ryż curry, raz może jakaż tortilla, czasem makaron zapiekany z serem. Pomysłów jest mnóstwo, wszystko zależy jak bardzo wybredny jest Twój Ukochany:)

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    Mój uwielbia na szybko zjeżć pizzę ristorante, 20 minut w piekarniku i gotowa, bardzo dobra jest ristorante prosciutto. Czasami jak mam trochę czasu wieczorem to gotuje dania, które można odgrzać w mikrofali fasolkę po bretońsku, leczo, pieczone mięsko tez się ładnie odgrzewa i dobrze smakuje.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Skoro lubi makarony to rób mu jedzenie z kuchni włoskiej. Ja ostatnio kupiłam sobie fajna książeczkę z przepisami tylko i wyłącznie z makaronów i teraz szaleje w kuchni i robię różne pysznożci 🙂 Moim faworytem jest oczywiżcie lasagne, ale z tym jest trochę roboty

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    makarony z sosami można zrobić na 100 sposobów, ja ostatnio je robię na patelni w 15 minut 🙂

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    U mnie jak makaron to zawsze Lubelli 🙂

    girminna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Dobre są zapiekanki i leczo – odgrzewane często smakują lepiej, niż za 1. razem 😉

    Andzela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Tylko żeby sosiki do makaronu i ryżu nie były zbyt tłuste, bo będziecie musieli zmusić swych panów do wizyt na siłowni 😀

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    Nie każdy sos musi być na żmietanie 😀 ja czasem korzystam z tych gotowych, mają mniej kalorii ;p

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Dobre są zapiekanki i leczo – odgrzewane często smakują lepiej, niż za 1. razem 😉

    girminna, gwarantujesz? 🙄

    ja ostatnio, naobierałem ziemniaczków na trzy dni 😆
    a w lodówkę włożyłem usmażoną wątróbkę z kurczycieli :mrgreen:

    w czwartek była dobra jak cholera… znaczy ze żwieżą sałatką :ok:

    diamento
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Jako szybkie danie polecam pierż z kurczaka, papirus z knora, do tego frytki i ewentualnie surówka. 20 minut i gotowe 🙂

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    OBiad błyskawiczny (zajmuje około 15 minut):
    Gotujemy makaron. W tym czasie miksujemy: garżć bazylii, garżć orzeszków piniowych lub nerkowych, garżć startego parmezanu, dwa ząbki czosnku, dolewamy odrobinę oleju rzepakowego (ja preferuję włażnie rzepakowy ze względu na to, że ma bardzo neutralny smak) aż powstanie nam taki półpłynny sos. Mieszamy z ugotowanym makaronem i gotowe. Jak ktoż lubi to można dodać pokrojone suszone pomidory, kapary, oliwki… robi się dosłownie w moment, a smakuje zabójczo 🙂

    krzyzak7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Makaron lub ryż z warzywami i mięsem- szybkie i sycące danie. Zdrowe, nie jak fast-food’y

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " szybki obiad?"

Przewiń na górę