Tabletki antykncepcyjne

  • Autor
    Odp.
  • foczkaaa16
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    nsfhnfhn

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    moim zdaniem sa drogie…
    ale na kazda z nas inaczej dzialaja tabletki…
    jedne z nas moga miec jakies ojawy a inne nie… sama ocenisz 🙂

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    logest to były moje pierwsze tabletki jakie brałam byłam z nich bardzo zadowolona teraz sie wycwanilam i przeszlam na tansze bo logest to koszt ponad 30 zł miesiecznie. Powinno byc ok ja na poczatku przez kilka dni miałam stan podgorączkowy ale podobno to normalne. Jestes bardzo młodziutka nie miałas prolemow u lekarza z przepisaniem recepty ze wzgledu na twój wiek???????????

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    bardzo jesteż młoda. ja tam uważam, że im później się zacznie antykoncepcje hormonalna tym lepiej, bo to jednak trochę rozwala układ hormonalny. zmiany poziomów hormonów itd.. ja to w tym wieku, to jeszcze nawet cyklu miesiaczkowego nie miałam unormowanego! ale tabletki w tym pomagają.. tylko pamiętaj, ze talbletki nie chronią przed żadnymi chorobami. ja pamietam, że tabletki anty to nasilają okropnie objawy infekcji pochwy. ciągłe grzybice.. brr.. dlatego w sumie tak zalecają lekarze ostatnio branie profilaktycznie bakterii mlekowych (typu lacibios femina) itp.. wtedy jakoż łatwiej się ochronic przed tymi grzybkami paskudami. a w każdym razie ma kto z nimi walczyc hiehie 😉
    a co do samego logestu, to nie sa zle, lepsze niż np. diane… choć mercilon uważam za lepszy 😉

    ps. foczkaaa16, tylko jak zaczniesz sie po nich źle czuć, będzie Cie bolała głowa, brzuch albo bedziesz miała inne sensacje nieciekawe, to zgłoż sie do lekarza, żeby Ci zmienł tabletki, bo to wcale tak latwo nie jest. tez trzeba znaleźć odpowiednie do swojego organizmu.

    farfalla
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 959
    • Zasłużony

    Logestu nie znam, ale mogę polecić Cilest – sprawdzony 😉

    odpowiednie do swojego organizmu

    To jest i tak najważnieszy czynnik dobierania tabletak, ale nie dowiesz się póki nie wypróbujesz 😉

    foczkaaa16
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    snhnhn

    Erill
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 136
    • Zapaleniec

    No chyba po to robil wywiad z Toba, zeby Ci przepisac odpowiednie…
    Oczywoscie istnieje opcja, ze przepisal Ci te ktore reklamuje i ma z tego udzial.. Poza tym mozesz sobie poszukac na necie w googlach szerszych informacji na ich temat..
    Ja poszlam fo gina i tez go poprosilam i tabletki z niezbyt duza iloscia hormonow.. ale to ja z innych wzgledow i przepisal mi harmonet.. co rpawda tez jest drogi ale sprawwuje sie dobrze…
    A w ostatecznosci jesli nie chcesz za duzej dawki to popros lekarza zeby Ci mini pigulki przepisal… maja tylko jeden skadnik ale przez to sa duzo surowsze ramy ich zazywania..

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    ja biore logest juz od 2 lat. bardzo mi przypasowaly. nie maialam zadnych dolegliwosci zadnych skutkow ubocznych. za dwa opakowania place 79 z groszami.
    jednak namawialabym cie abys w tak mlodym wieku nie brala tej chemi. ja zaczelam brac juz po urodzeniu dziecka. jesli planujesz miec w przyszlosc dzieci to nie truj sie teraz tymi prochami. jesli musisz uzywaj prezerwatyw

    lola
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 295
    • Pasjonat

    A co powiecie na Harmonet ? Mi dzisiaj takie tabletki ginekolog przepisał. To moje pierwsze więc nie wiem jak to będzie. A i mam male pytanko do Was. O ktorej godzinie bierzecie tabletki? Tak sie zastanawialam wlasnie. Rano nie za bardzo bo bywa ze dlugo spie ( jesli nie ide do szkoly) pozno wiecozrem tez nie, bo klade sie spać. w szkole jestem do ok 15. Hmm to tak moze 18? A jak jest z Wami? 🙂

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    ja bralam raz o 10
    a jak mi sie znudzilo to o 21

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    zawsze biore wieczorem tak nie wczesniej niz o 22 ale najczesciej zaraz przed snem wiec zwykle sa to rózne pory 😳

    lola
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 295
    • Pasjonat

    a po jakim czasie brania one zaczynają już działać? Bo ja kupilam, czekam na okres, abym mogla zacząć opakowanie ale nie wiem po ilu dinach zaczną dzialac

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    w sumie to dzialaja od razu. Ale pamietam jak ja zaczełam brac to sie zastanawiałam czy naprawde taka mała tableteczka moze mnie uchronic od niepozadanej ciązy, zanim całkowicie zaufalam troszke mineło i tak po tygodniu przyjmowania zaczełam spokojnie wspólżyć. Wiem ze nie jest to najlepsze dla naszego zdrowia ale ja bym dała Nobla temu komus kto wymyslil tabletki antykoncepcyjne.

    lola
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 295
    • Pasjonat

    Ale co to znaczy odrazu?:) 2 min po łyknięciu jestem juz uchroniona?;) Nie sądzę. Chcialabym wiedzieć tak na pewno, a nie jak komu sie wydaje, bo akuart jemu się udało hehe

    Malwina29
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Dziewczyny litożci!!!! Jak lekarz przepisuje tabletki to chyba wie co robi i przepisał ci takie jakie powinnaż brać, jeżeli masz wątpliwożci to idź do innego lekarza ale nie słuchaj rad siostry czy innych kobiet, bo my tak naprawdę guzik wiemy o tym!!! Każda z nas jest indywidualna i inaczej znosi pigułki ja biorę cillest od 5 lat i jest ok ale jest sporo kobiet którym on nie służy. Jak nie wiesz co robić to idź do innego ginekologa!!!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Tabletki antykncepcyjne"

Przewiń na górę