• Autor
    Odp.
  • fascinata
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    Miałam dzis robione próby tężyczkowe i ich wynik jest dodatni? Do neurologa ide dopiero w piątek, ale czy ktoż może mi powiedzieć co ten wynik dla mnie oznacza? Boję się że na leczenie jest juz za późno, bo pierwszy atak tężyczki (wtedy nie wiedzialam co to jest) mialam dokładnie rok temu, ale mój ówczesny lekarz nie podjął żadnych krokow w tym kierunku 😕

    black_mamba
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 772
    • Zasłużony

    To bardzo dobrze że teraz idziesz, chociaż trzeba przyznać, że trochę za późno, więc jeżli lekarz który nie stwierdził choroby u Ciebie rok temu powinien za to odpowiedzieć, ja bym coż z tym zrobiła. Z tego co wyczytałam to jest to choroba niewyleczalna jednak można łagodzić objawy. Bardzo mi przykro i mam nadzieję, że w piątek lekarz powie Ci coż innego i to co napisałam nie jest prawdą.
    Za taki bład lekarza prawdopodobnie będziesz przyjmować leki do końca życia zatem postaraj się o proces.
    Pozdrawiam

    fascinata
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    Nie wiem czy mam siłę na proces 😥 Teraz mam inne zmartwienia. Boję się, że na leczenie moze byc za późno ….. Czy to możliwe ?

    black_mamba
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 772
    • Zasłużony

    Nie wiem i mam nadzieję, że nie. Będziesz brała niestety do końca życia leki (chyba że wymyżla lekarstwo). to niestety jest choroba nieuleczalna ale objawy można skutecznie złagodzić. Nie załamuj się to najważniejsze!! Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę 🙂

    AndQ
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 163
    • Zapaleniec

    A co to za choroba? i czym sie objawia?

    spasmo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    mam dużą wiedzę o ężyczce bo tez ja mam od roku.Jak chcesz coż wiedzieć to się odezwij

    AndQ
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 163
    • Zapaleniec

    Co to za choroba w ogole???

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Pare wiadomosci:
    Tężyczka jest najbardziej swoistym objawem niedoboru wapnia we krwi, z którym bardzo często współistnieje niedobór magnezu. Charakteryzuje się:

    ¢ występowaniem drętwień, mrowień w obrębie języka, warg, palców dłoni i nóg
    ¢ kurczami miężni nóg i rąk, które mogą trwać dożć długo i nierzadko są bardzo bolesne
    ¢ uogólnionymi bólami miężni
    ¢ kurczem miężni twarzy

    Aby zneutralizować objawy tężyczki należy przyjmować preparaty wapniowo-magnezowe i spożywać produkty bogate w te składniki mineralne.

    Produktami spożywczymi o dużej zawartożci magnezu są:

    ¢ kakao
    ¢ czekolada (zwłaszcza gorzka)
    ¢ jęczmień
    ¢ mąka pszenna, razowa
    ¢ kukurydza
    ¢ płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste
    ¢ ryby (makrele, łosoż, żledzie)
    ¢ banany, figi, suszone żliwki, brzoskwinie
    ¢ suche nasiona rożlin strączkowych (soja, fasola, groch)
    ¢ selery, koper, natka pietruszki
    ¢ ziemniaki w skórce
    ¢ kiełki pszenicy, otręby i zarodki pszenne
    ¢ kasza gryczana
    ¢ migdały, suszone morele, pestki dyni, rodzynki, jabłka ze skórką
    ¢ orzechy włoskie, laskowe, ziemne

    Produktami spożywczymi o dużej zawartożci wapnia są:

    ¢ mleko pełne w proszku
    ¢ mleko zagęszczone niesłodzone
    ¢ sery dojrzewające podpuszczkowe: tylżycki, gouda, edamski
    ¢ sery topione, camembert
    ¢ ser twarogowo-owczy – bryndza
    ¢ szprot wędzony, sardynki, łosoż
    ¢ czekolada mleczna
    ¢ soja
    ¢ orzeszki ziemne, orzechy włoskie, laskowe, pistacjowe, nasiona słonecznika, mak
    ¢ jarmuż, fasola, brokuły, szpinak, buraki, botwina, zielona pietruszka, seler, rzeżucha
    ¢ żółtka jaj,
    ¢ znaczne ilożci chudego mleka

    Magnez jest mikroelementem antystresowym. Wykazuje normalizujący wpływ na stan układu nerwowego i jego wyższych struktur (szczególnie w połączeniu z witaminą B6) w stanach napięcia nerwowego, depresji i nerwicach. Dlatego warto przyjmować preparaty magnezowe z wit. B6. „Wrogami” magnezu są tabletki moczopędne i alkohol. Witamina A, wapń oraz fosfor zwiększają skutecznożć magnezu.

    Wapń bierze udział w procesach przekazywania impulsów nerwowych oraz warunkuje równowagę między procesami pobudzania i hamowania w korze mózgu. Odpowiednia ilożć witaminy D, fosforu oraz magnezu wspomaga wchłanianie wapnia. Przyjmowanie dziennej ilożci wapnia w kilku dawkach zwiększa jego skutecznożć.

    Należy pamiętać, że kwas szczawiowy zawarty w szczawiu, szpinaku i rabarbarze oraz kwas fitynowy zawarty w produktach zbożowych i strączkowych utrudnia wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego a nadmiar wapnia w pożywieniu może powodować zaparcia i zwiększa ryzyko infekcji dróg moczowych.

    Nadmiar magnezu może powodować biegunkę. Długotrwałe przyjmowanie dużych ilożci magnezu może być toksyczne w przypadku jednoczesnej wysokiej dawki wapnia i fosforu lub w przypadku niewydolnożci nerek.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    GRAŻKA1, za nic mi w głowie żarty 👿 idź do lekarza, Kochanie, błagam 🙁

    spełnienia marzeń, Grażyż 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " tężyczka"

Przewiń na górę