Watpliwożci co do tabletek

  • Autor
    Odp.
  • arya
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Hej dziewczyny. Od paru miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne jednak mam duzo obaw co od nich. Boje sie ze sa szkodliwe, bo to jednak chemia i hormony. Ze przez ich stosowanie nie bede mogla zajsc w ciaze lub wyjda mi jakies skutki uboczne. Jedni mowia ,ze szkodza drudzy ze nie. A wy jak uwazacie. Wogole dziwi mnie ze lekarz przepisujac je nie kieruje na zadne badania, a powinien. Nigdy nie slyszalam,zeby kogos skierowal.

    vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    Mnie skierował na badania…
    każde tabletki są szkodliwe ale po tabletkach nie ma problemu z zajżciem w ciąże, tabletki antykoncepcyjne chronią również przed różnymi groźnymi chorobami, gdyby były groźne to ginekolodzy nie przepisywaliby… dobrze dobrane tabletki nie powodują niczego czym mogłabyż się martwić, a skutki uboczne wiadomo każde tabletki je mają.

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    fakt powinno sie robić badania.. ja dopiero po około 4 latach znalazłam gin co mi zrobiła badania.. i mi przepisała Cilest 🙂 nic mi nie jest 🙂
    powiedz mia co teraz nie jest szkodliwe??
    na pewno nie można mówić że po tabletkach nie można zajżć w ciąże… bo pewnie przed tab. tez by nie mogła..

    Wiedziemka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    niemal wszystko ma w ulotce rubryczkę „skutki uboczne” nieźle wypełnioną
    dobrze dobrane nie szkodzi, a ilożć hormonu zawsze można modyfikować wyborem róznych tabletek (oczywiżcie zgodnie z wynikami badań), plastrami, implantami, wkładkami hormonalnymi – kazde ma nieco odmienną ilożć i skład hormonów, gdzie indziej wydzielaną, z inna drogą obiegu przez organizm

    Ula99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Ja też najpierw robilam badania i dopiero po wynikach lekarz dobral tabletki. i bardzo dobrze je toleruje.ale czesto slysze od moich kolezanek że bez badan dostaly tabletki i pozniej meczą się ze skutkami ubocznymi i caly czas zmieniają tabletki/

    arya
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja też najpierw robilam badania i dopiero po wynikach lekarz dobral tabletki. i bardzo dobrze je toleruje.ale czesto slysze od moich kolezanek że bez badan dostaly tabletki i pozniej meczą się ze skutkami ubocznymi i caly czas zmieniają tabletki/

    A jakie robilas badania i jak dlugo na nie czkalas? lekarze do ktorych ja trafilam nic nie wspomnieli slowem o badaniach i zadna moja kolezanka tez nie miala robionych. GDZIES CZYTALAM ZE NA BADANIE HORMONALNE MOZNA CZEKAC NAWET DO ROKU.

    czokolate
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 224
    • Zapaleniec

    mi też lekarz robił badania. ja osobiżcie preferuję plastry bo po tab źle się czułam.

    Wiedziemka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    i nie odklejają się?

    Ula99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Z tego co pamiętam to oprócz badania ginekologicznego, usg, badania piersi i wymazu cytologicznego, miałam jeszcze mierzone ciżnienie i badanie krwi (czas krzepnięcia i krwawienia) i morfologię. Nie pamiętam ile czasu pożwięcilam na te wszystkie badania, ale to było w granicach miesiąca. Wszystkie badania robiłam prywatnie. I z wynikami do mojego ginekologa, który przepisał regulon (który z resztą chciałam bardzo brać ze względu na cerę).

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Ja tez od 4 miesięcy używam plastrów i jestem zadowolona.
    Naklejam je w okolicach łopatki czy nerek.
    Tam rzadko się odklejają. Jasna sprawa że brzegi lekko odchodzą i się brudzą ale tak to nie narzekam 🙂

    arya
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Kurde to chyba tylko u mnie w miescie sa tacy fatalni ginekolodzy. Ale przy nastepnej wizycie bede zadała aby dał mi skierowanie na jakies badania, bo mu tam zrobie chyba awanture! Zdrowie jest najwazniejsze.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    ja jeszcze nie spotkałam sie z ginem ktory robi badania i bardzo nad tym ubolewam.
    Badania powinny być standardem, szkoda że ginekolodzy maja tak mało czasu dla swoich pacjentek… no chyba że chodzi się prywatnie…

    arya
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ja jeszcze nie spotkałam sie z ginem ktory robi badania i bardzo nad tym ubolewam.
    Badania powinny być standardem, szkoda że ginekolodzy maja tak mało czasu dla swoich pacjentek… no chyba że chodzi się prywatnie…

    No wlasnie Mirabelka ja tez sie nie spotkalam ani nikt z moich znajomych. A takie badania powinny byc standardem. Prywatnie jak poszlam tez nie skierowal mnie na badania;/

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Watpliwożci co do tabletek"

Przewiń na górę