Wielkanocne ciasta

  • Autor
    Odp.
  • mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    święta zbliżają się wielkimi krokami, a ja nadal nie wiem, co mogę upiec, a gożci będę miała całkiem sporo beczy. Może mi coż doradzicie? Najlepiej żeby było proste w wykonaniu, bo nie najlepsza ze mnie kucharka

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    No to jest jakiż pomysł. Muszę się w takim razie rozejrzeć za tymi ciastami. Może jeszcze jakież propozycje?

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    ja polecam ten sernik:

    Składniki na ciasto:
    3 szklanki mąki
    1/2 szklanki cukru
    250 g masła
    5 żółtek
    3 łyżeczki proszku do pieczenia
    2 łyżki kakao

    Składniki na masę serową:
    250 g masła
    300 g cukru
    1 kg serka homo (w Polsce normalny biały ser, w Niemczech serek homo niebieski)
    6 jaj
    2 budynie (żmietankowe lub waniliowe) w proszku
    Otarta skórka z cytryny lub olejek cytrynowy
    Ewentualnie rodzynki

    Przygotowanie:
    Ze składników na ciasto wyrobić dokładnie wszystko razem i podzielić na 2 czężci. Jedną czężć ciasta wyłożyć na blachę uprzednio wyłożoną papierem do pieczenia, druga czężć ciasta włożyć do zamrażarki.
    Na ciasto wylać masę serową, na to utrzeć ciasto z zamrażarki na tarce o grubych oczkach.
    Masa serowa: utrzeć dobrze dwa pierwsze składniki (masło i cukier), następnie dodać do tego całą resztę składników na masę serową i wymieszać na gładką masę.
    Piec 60 minut w temp. 190stopniC (175stopniC w piecu z obiegiem powietrza).

    bardzo łatwy i zawsze wychodzi 🙂 nie ma w nim co nie wyjżć 😛

    dodam tylko że kakao lepiej podać zaraz po mące i wymieszać z mąką i resztą sypkich produktów. dopiero później dać masło, jajka itd 😛 lepiej wtedy się wymiesza 😛

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    dodam jeszcze przepis na smaczną i prostą babkę 😛

    – ¾ szklanki cukru
    – pół kostki Kasi
    – proszek do pieczenia (pojedyncza porcja)
    – cukier waniliowy
    – szczypta soli
    wszystko razem utrzeć
    – 2 szklanki mąki tortowej
    – pół szklanki letniego mleka
    wszystko razem wymieszać
    piec 45 minut
    temp. 160stopni

    jeżli chcesz dwukolorową to wystarczy trochę masy odlać do innego naczynia i dosypać kakao i na wylaną już jasną masę nalać trochę kakaowej i będzie ładna kolorowa 😛

    mam nadzieję że jakiż przepis się przyda 😛

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    nom prosty.. a do tego bardzooooo smaczny! 🙂

    samanta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Najprostsza opcja bedzie tutaj mazurek. Przepis sciagnelam ze strony mojeciasto.pl:

    160 g miękkiej Kasi
    170 g mąki
    60 g cukru
    2 łyżki Rama Cremefine Classic
    Kasia i bułka tarta do posmarowania formy
    polewa czekoladowa
    migdały do dekoracji

    Mąkę, cukier, Kasię i Ramę wymieszaj mikserem, następnie przełóż na posypany mąką blat i szybko zagnieć. Włóż do lodówki na ok. 30 min. Po tym czasie ciasto rozwałkuj na grubożć ok. 1/2 cm. Formę do tarty posmaruj Kasią i posyp bułką tarta, wyłóż na nią ciasto. Ponakłuwaj ciasto widelcem i piecz około 15-20 min. w 180 st.C. Polewę czekoladową rozpużć według przepisu na opakowaniu (zazwyczaj w gorącej wodzie), dokładnie polej ciasto i udekoruj migdałami. Pozostaw do zastygnięcia.

    Robi sie go super szybko, udekorowac mozna po swojemu, nie tylko dodajac migdaly, bo ja np zawsze jeszcze sypne taka kolorowa posypka. Wypiek latwy i przyjemny, w sam raz dla poczatkujacych 🙂

    kosmka
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Zerknelam i zdecydowanie najprostsza opcja bedzie tu: [usunięto_link]
    Tak prosty, ze zlece go mlodszym czlonkom rodziny, niech tez sie wlacza w swiateczne przygotowania 🙂

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    Zerknelam i zdecydowanie najprostsza opcja bedzie tu: [usunięto_link]
    Tak prosty, ze zlece go mlodszym czlonkom rodziny, niech tez sie wlacza w swiateczne przygotowania 🙂

    hmm może i prosty.. ale krówki.. blee 😛

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Dzięki za przepisy, na pewno skorzystam:) Mazurek zapowiada się wspaniale, sernik też. Ten toffi też jest ciekawym pomysłem, poszukam. No i chyba skuszę się na tę babkę cytrynową oetkera, skoro polecacie:)

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    hmm.. ale po co kupować gotowe proszki? nie lepiej całą babkę samemu zrobić.. babka to przecież najprostsze ciasto 🙂

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Jak się nie ma zbyt wiele czasu na pieczenie ciast, to taki gotowiec się przydaje:). Poza tym zdarzają się naprawdę smaczne takie ciasta, wiec po co omijać je szerokim łukiem?

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    nie mówię że omijać szerokim lukiem 🙂 tylko no hmm.. jak sama upieczesz to wiesz co jesz.. 😛 a skad wiadomo czy nie ma czegoż sztucznego w tych gotowcach 😛

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Ja tam się chemii nie boję, bo i tak jest wszędzie:) Zresztą skład i tak jest podany na pudełku, także można sprawdzić co tam jest. Ja nie mówię że tylko gotowce i nic poza nimi, ale czasem naprawdę się przydają:)

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    no ja rozumiem.. ostatnio sama z ciekawożci upiekłam te babeczki takie małe 🙂 i na prawdę smaczne 🙂

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    u nas juz serniczek taki pyszniutki.. inny jest
    szyneczka upiczona studzi sie
    juto jakies dwa ciasta jeszcze ;]

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wielkanocne ciasta"

Przewiń na górę