zapachy do kuchni

  • Autor
    Odp.
  • secesja
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    świeczki zapachowe albo po prostu odżwieżacz powietrza.
    Obecnie mam zwyczajny odżwieżacz z biedronki, ale daje niesamowity efekt. Pachnie długo długo po rozpyleniu.
    A jaki to zapach? Kwiatowy z lawendą 🙂

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Hmmm… Nie wiedziałam, że obniżenie temperatury zapobiega wydobywaniu się zapachów…
    Ja nie mogę żadnego konkretnego polecić, jeszcze nie znalazłam takiego, który by mi odpowiadał w pełni… Więc też skorzystam z tego tematu mam nadzieję 😉

    madzia18
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Zapiekanka z kapusty boczku, ziemniaków, cebuli i własnych dodatków mniam;)

    madzia18
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    No z zapachami to lipa troche, cytrusowe w tessko.

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    Zgadzam się, że w kuchni powinno kuchnią pachnieć..

    A co do lodówki, podobno połówka jabłka poprawia 'zapach’.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ja jak wsadzę jabłka do lodówki to potem cała lodówka żmierdzi mi jabłkami więc ja tego nie lubię praktykować.
    A kuchnia wydaje mi się, że po prostu pachnie kuchnią, gotowaniem, przyprawami i wszystkim innym co w kuchni się znajduje. A jeżli chcesz jakiż ładny zapach to kup sobie po prostu żwieczki zapachowe 🙂

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Dobra klimatyzacja daje sobie rade z przykrymi zapachami, niektórzy inwestuje w takie wynalazki i przy okazji jest żwieżutko w domu.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    a w jaki sposób klimatyzacja sobie radzi z zapachami? jak pochłaniacz?

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    A może wystaczy zwykły odżwieżacz powietrza, albo żwieczki zapachowe. Może nie ma co za bardzo kombinować z tymi nieprzyjemnymi zapachami. I nie radziłabym wkładania takich odżwieżaczy to szafek z jedzeniem, czy lodówki, bo potem wszystko intensywnie pachnie tylko takim zapachem;)

    pozytywna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Ja też uważam, że kuchnia powinna pachnieć kuchnią – przyprawami, suszonymi grzybami, ciastem i pysznym obiadem 😉 Z tymi zapachami to nie ma co przesadzać, bo faktycznie później wszystko nimi przesiąknie i też nie będziesz zadowolona z rezultatów. Najlepsze rozwiązanie, to pilnować terminów ważnożci…Choć mam znajomą artystkę, która uwielbia zapach zepsutych (!) owoców…;)

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Ja też uważam, że kuchnia powinna pachnieć kuchnią – przyprawami, suszonymi grzybami, ciastem i pysznym obiadem 😉 Z tymi zapachami to nie ma co przesadzać, bo faktycznie później wszystko nimi przesiąknie i też nie będziesz zadowolona z rezultatów. Najlepsze rozwiązanie, to pilnować terminów ważnożci…Choć mam znajomą artystkę, która uwielbia zapach zepsutych (!) owoców…;)

    …bo artyżci tak już mają 😉

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    a w jaki sposób klimatyzacja sobie radzi z zapachami? jak pochłaniacz?

    Nie zupełnie jak pochłaniacz. Klimatyzator, podobnie jak lodówka odbiera od pomieszczenia ciepło i przekazuje je na zewnątrz. Każdy rodzaj klimatyzatora składa się z dwóch czężci – parownika i skraplacza. Parownik, to element, który przekazuje chłód do pomieszczenia – w przypadku lodówki jest nim zamrażalnik. Skraplacz to element, który oddaje na zewnątrz ciepło odebrane z pomieszczenia – w przypadku lodówki jest nim zazwyczaj czarna kratka z tyłu urządzenia.
    Tak więc jeżli włączysz klimatyzator, ciepłe powietrze, razem z nieprzyjemnymi zapachami zostaną przekazane na zewnątrz.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Niektórzy pisza zeby otworzyc okno w kuchni,ok…ale co jesli nie ma tego okna ???
    Ja np.nie ma w kuchni okna wiec nie ma mozliwosci przewietrzenia.Jedynie okap,ale nie oszukujmy sie ,on nie pomaga.Wiec moze jakiż odswiezacz ,nawet w sprayu ? Co myslicie ?

    loulou
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    @Onione wrote:

    W kuchni ma pachnieć kuchnią.
    Nie powiem, ze doznaje ekstazy po zrobieniu bigosu, ale nie przeszkadza mi to. Wietrzy sie i juz.
    A smrodki lodówkowe? Po prostu pilnuje sie terminów przydatnożci i nie czaka, aż zalegną sie w niej nowe formy życia….

    Dokładnie jupi

    Jak w kuchni pachnie jakims chemicznym swinstwem, to sie jesc odechciewa.
    A „zapaszków” nie ma jak jest czysto i nic sie nie psuje 🙂

    ZapachLuxusu_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    Zgadzam się, że o ile w innych pomieszczeniach zapach powinny nadawać żwiece zapachowe czy odżwieżacze tak w kuchni powinno pachnieć przyprawami i po prostu kuchnią.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " zapachy do kuchni"

Przewiń na górę