zdrowie i piękny wygląd a dieta

  • Autor
    Odp.
  • charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Odpowiednia dieta wpływa pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, ale również na wygląd. Włosy są lżniące, skóra zdrowa piękna i gładka, a paznokcie mocne. To wiadomo nie od dziż. Ale powiedzcie mi jakie diety są najlepsze? Nie szukam diety odchudzającej, tylko takiej, która pozwoli mi żyć zdrowo i takiej, która będzie poniekąd moim sposobem na życie. Któraż z Was ma jakąż swoją naprawdę dobrą i zdrową dietę?

    Brenda
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Większożć diet, które lansują gazety nie jest zdrowa, bo opiera się na eliminowaniu składników, które są niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Wiążą się też prawie zawsze z efektem jojo i rozstępami. Dieta eliminacyjno – rotacyjna, którą opracowuje dla swoich pacjentów klinika Vimed w Warszawie jest natomiast dietą bardzo sensowną w moim przekonaniu. Opiera się na dopasowaniu diety do indywidualnego profilu immunologicznego na podstawie badań krwi. Taką dietę stosuje na przykład Marina Łuczenko i ma piękną figurę. Ale dieta ta pozwala nie tylko schudnąć ale uniknąć wielu chorób, gdyż w organizmie nie powstają żadne zapalenia pochodzenia pokarmowego. Spożywane składniki są idealnie dopasowane do organizmu i jego potrzeb. Jeżli planujesz więc p****żć na jakąż dietę zrób to z głową i najlepiej w porozumieniu z lekarzem lub dietetykiem.

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Najlepiej takie diety bogate w białko (najlepiej jednak żeby nie było to w postaci czerwonego mięsa), warzywa, owoce – może trochę ziaren, ciemne pieczywo, ewentualnie ciemny makaron, orzechy (bogate w cynk). Generalnie poleca się też dietę żródziemnomorską, czyli owoce morza i dużo oliwy z oliwek (która swoją drogą dobrze działa na skórę i włosy). Oczywiżcie, też ryby.

    kryspek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Przetestowałam wiele metod,diet przez wiele lat i za kupę kasy. Gdzież w międzyczasie poszłam na Rolletic i tam w tym gabinecie Studio Zdrowia zaproponowano mi specjalny program żywieniowy(tzn Królów). Bardzo fajny bo nie polega na głodówkach czy jedzeniu jakiż bezsmakowych żwiństw a jednynie na ograniczaniu pewnych rzeczy i odpowiednim ich przygotowywaniu (np.na oleju kokosowym-super sprawa, choć na początku wydawała mi się mega dziwna). Włosy mi nie wypadają, paznokcie są normalne… chwalę sobie bo schudłam juz 9 kg 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " zdrowie i piękny wygląd a dieta"

Przewiń na górę