Czy okap jest niezbędny?

  • Autor
    Odp.
  • arazzo
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 1
    • Bywalec

    Słyszałem wiele różnych opinii na temat przydatnożci okapów, inni mówią, że są niezbędne inni jeszcze, że bezużyteczne. Jak to jest, montować okap w kuchni czy nie? Jakie są tego plusy a jakie minusy?

    Atlantic Polska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Okap/pochłaniacz jest niezbędny. Mieszkam w mieszkaniu w szeregowcu po sporych przeróbkach i z sąsiadami mieliżmy zbyt mało kominów, żeby zamontować okap, więc wzięliżmy pochłaniacz. Poza swoją główną funkcją to niezła, modernistyczna ozdoba, jeden z moich gożci myżlał, że to … telewizor 8)

    Niektóre jak na fotce poniżej to prawdziwe kosmosy.

    Aggape
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Raczej niezbędny. Obecnie nie mamy i już jest zauważalna zmiana na gorsze. No i będziemy szukać czegoż nowego. Pytanie tylko, czy znajdziemy coż efektywnego w graniach 1000 zł, bo jednak większe wydatki nie wchodzą w grę.

    arazzo
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 1
    • Bywalec

    Skoro jest niezbędny to montujemy ale mam bardzo ciasną kuchnię, pzeglądałem okapy ale wszystkie są duże, bo przecież muszą być zamontowane nad całą powierzchnią kuchenki, aby pochłaniać dobrze zapachy a w mojej kuchni to jest problem gabarytowy bo znacznie wystawałby poza linię szafek. Może macie jakież propozycje jak sobie z tym poradzić?

    szpilkinagiewoncie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Według mnie to niezbędny sprzęt w każdej kuchni. Pochłania przecież wszelkie zapachy.

    Aggape
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Jakby miał ktoż coż godnego zaproponowania, to będę wdzięczna. Najlepiej chyba włażnie teleskopowy, bo kuchnia nie jest duża.

    ola87
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    [usunięto_link]

    ja bym tak poleciła

    szpilkinagiewoncie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Whirlpool ma duży wybór okapów o bardzo fajnym designie.

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    U mnie okap tez wystaje poza linię szafek ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Dużo ważniejsze jest, by skutecznie ale cicho pracował.

    Agito.pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Zamiast okapu możesz także poszukać pochłaniacza – to dobre rozwiązanie, jeżli nie masz wyjżcia do wentylacji.

    ola87
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    ja tam uważam, że jeżli chodzi o okap to naprawde nie trzeba przepłacać i po prostu wziać normalną, rozsądną firmę

    AlinaZP
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Jeżeli masz „prawdziwą kuchnię”, czyli oddzielne pomieszczenie z oknem to okap się przydaje, ale nie jest niezbędny. Jeżli masz coż typu aneks kuchenny, to niestety bez okapu ani rusz.

    dobbraa77
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    według mnie tak ! Ja bym wybrała teleskopowy 🙂

    zawadzinskakarolina
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Oczywiżcie, bez tegow kuchni szybko grzyb powstanie..

    katarinajoz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    To oczywiste ze tak!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy okap jest niezbędny?"

Przewiń na górę