Depilacja a solarium

  • Autor
    Odp.
  • AgniesiaZ
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Przed latem chcę sobie zrobić kilka rundek na solarium 🙂
    I tutaj pojawia się problem. Od jakiegoż czasu zamiast depilatora z pewnych względów używam kremów do depilacji. Potrzeba jest, ażeby co 4- 5 dni powtarzać zabieg, jako że natura mnie pod tym względem niestety nie oszczędziłam. Czytałam wiele artykułów, wypowiedzi, komentarzy i opinii, jednak nigdzie nie natknęłam się na jasną i jednoznaczną odpowiedź na zasadnicze pytanie: można czy nie można?
    Może Wy wiecie?

    edit
    jakubek

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Hm, a pracownica solarium, nie może służyć poradą?

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Dobre pytanie, choć wydaje mi się, ze jeżli ma być jakież przeciwwskazanie to najwyżej tego samego dnia co depilacja, żeby już dodatkowo nie podrażniać skóry…

    Marysienka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Myżlę, że nie powinno być przeciwwskazań w przypadku depilacji i korzystania z solarium 🙂 Jednak jak wspomniały poprzedniczki lepiej jest skonsultować się z Panią w solarium dla pewnożci ;)) Zachęcam też do przejrzenia [xxxxxx] :]

    EDIT:kowal2

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Tu chodzi bardziej o te substancje zawarte w kremie do depilacji, czy one nie spowodują przebarwień podczas opalania…

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Przed latem chcę sobie zrobić kilka rundek na solarium 🙂
    I tutaj pojawia się problem. Od jakiegoż czasu zamiast depilatora z pewnych względów używam kremów do depilacji. Potrzeba jest, ażeby co 4- 5 dni powtarzać zabieg, jako że natura mnie pod tym względem niestety nie oszczędziłam. Czytałam wiele artykułów, wypowiedzi, komentarzy i opinii, jednak nigdzie nie natknęłam się na jasną i jednoznaczną odpowiedź na zasadnicze pytanie: można czy nie można?
    Może Wy wiecie?

    edit
    jakubek

    no dobra, Agniesiu, skoro tak stawiasz pytanie – nie można! 😯

    ale zapraszam Cię na łagodniejszą formę nasłonecznienia 😀 oraz depilacji 🙄
    wiesz, już depilowałem wymagające damy 👿

    [email protected]
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Ja używam zwykłej maszynki do golonie i nie mam żadnych problemów:)

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    No bo po goleniu maszynką wystarczy odczekać kilka godzin, a z tymi kremami to kto wie…

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    No bo po goleniu maszynką wystarczy odczekać kilka godzin, a z tymi kremami to kto wie…

    no włażnie, to samo mówię mojej Damie 😉

    paulamaz76
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    wg mnie raczej nie powinno być problemów, ale zawsze można zapytać specjalisty;) 😀

    polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    hm, lepiej nie pytac sie poan w solarium, moze znajomej kosmetyczki?

    malutkikwiatuszek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    jeżeli to by była depilacja laserowa to solarium i opalanie jest zabronione… ale po takich normalnych depilacjach, to raczej nie ma przeciwskazań.. bynajmniej nigdy nie słyszałam 😕

    Zezowata
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    mozna dostać uczulenia.. przeczytaj ulotkę, lub może Pani w aptece coż poradzi?

    Nefrete
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Jeżli po depilacji udasz się na solarium znacznie podrażnisz dodatkowo swoją skórę odcień opalenizny po użyciu kremów do depilacji nieznacznie odbiega od reszty ciała widać różnice. Skóra na nogach i w okolicach bikini jest podrażniona bardzo często pojawiają się czerwone plamki które mogą wywoływać uczucie pieczenia. Najlepiej jeżli zamierzasz opalać się na solarium zrezygnuj z depilacji o wiele w tym wypadku korzystniejszą opcją jest po prostu użycie odpowiedniej maszynki do golenia. Skóra opalana w solarium już i tak jest ostro potraktowana więc lepiej jej bardziej nie dobijać. Również i Ty będziesz się znacznie lepiej czuła jeżli nic cię nie będzie piekło po sesji w solarium. Co do rad udzielanych w solariach bywa bardzo różnie osoby tam zatrudnione przeważnie nie potrafią fachowo i jednoznacznie z przykładami powiedzieć czego najlepiej unikać . Najlepsze rozwiązanie raz sprawdzić na sobie 🙂 Ja sprawdziłam i nie polecam wizyt w solarium po depilacji 🙂
    POZDRAWIAM 😀

    kaskaderrkaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Zgadzam się…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Depilacja a solarium"

Przewiń na górę