Jaki rodzaj jogi wybrać?????

  • Autor
    Odp.
  • rose
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 141
    • Zapaleniec

    Dziewczyny! Chcę rozpocząć przygodę z jogą. Dowiedziałam się , że są różne rodzaje xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx , ale nadal nie wiem na co się zdecydować. Doradzicie mi? 🙂

    edit
    jakubek

    rose
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 141
    • Zapaleniec

    Na fitness chodziłam kilka lat i przejadł mi się, dlatego chciałam rozpoczac cos nowego. O jodze słyszałam bardzo pozytywne opinie 🙂

    bella123
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    Zależy czego oczekujesz po takich zajęciach – czy chcesz np szybciej wyrzeźbić swoja sylwetkę czy się wyciszyć – dla mnie joga to relaks więc może jakaż, którą ci się spodoba w tym wykonaniu – sama musisz zdecydować bo wiesz najlepiej jaki typ chcesz uprawiać.

    helenamroz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Włażnie zależy jakie są twoje oczekiwania?
    Temperamnt, lubisz się pocic, czy chcesz się skoncentrowac bardziej na oddechu nauczyc się koncentracjij i rozluznienia?

    Ja uczę się od jakiegoż czasu Ashtanga Vinyasa Yoga i mam poczucie że trafiłam na taki rodzaj który współgra z moim temperamentem.
    Ashtanga jest jogą dynamiczną, w której wykonuje się samodzielnie stały układ Asan, ze stałą ilożcia wdechów i wydechów.

    Ja czuje się po niej cudownie jakbym rozkładała się w swoim ciele jak na nowej wygodnej kanapie.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    A całkiem niedawno ktoż straszył że joga sprzeciwia się religii katolickiej;)

    bella123
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    Niby tak, bo jeżeli patrzeć pod kontem religii to joga wywodzi się z innej niż katolicka, ale to jest takie dziwne gadanie bo ja jogę traktuje bardziej jako sport i wyciszenie a nie jako formę oddania czci jakiejż religii i myżlę, że duża czeżć ludzi tak to traktuje, nawet jak jeżdżą do Azji na zjazdy joginów itp to i tak bardzie robią to dla siebie niż dla kogoż.

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    jeżli już, to najbardziej wymagający, żeby można było zbirowi wybić 13 zęboli 😈

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    A może power joga, osobiscie nie miałam okazji ćwiczyć, ale słyszała, ze ta forma jogi jest dużo szybsza, energiczna.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    Przeciez zawsze na poczatku jak przychodzić do danego studia, w którym uczysz sie i poznajesz tajniki jogi to zaczynasz od grupy poczatkujacej.Przeciez nikt od razu nie rzuci Ciebie do grupy zaawansowanej 😉

    justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    mnie się bardzo podobala hot joga. detoks i elastycznożc, nie jest tez az taka wolna i nudna wiec super połączenie.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    mnie się bardzo podobala hot joga.

    jakież ostre jebanko na linach? 🙄

    [usunięto_link] wrote:

    detoks i elastycznożc

    chyba nie muszę detoksu, ale fajnie…

    [usunięto_link] wrote:

    nie jest tez az taka wolna i nudna wiec super połączenie.

    można poruchać? spoko!

    kalamburka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    sultanka – fajny artykuł, nie miałam pojęcia że coż takiego jak Ashtanga istnieje a teraz myżlę żeby zapisać się na zajęcia. Może polecicie jakież miejsce w Poznaniu?

    czarnulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Joga może nie koniecznie, ale sauna i masaż o super:) Dzięki za posunięcie pomysłu

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    sultanka – fajny artykuł, nie miałam pojęcia że coż takiego jak Ashtanga istnieje a teraz myżlę żeby zapisać się na zajęcia. Może polecicie jakież miejsce w Poznaniu?

    Jest wiele odmian jogi, ashtanga moja ulubiona 🙂

    bbeataa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    na JogaStyl.pl jest wiele poradników oraz sprzętu więc coż wybierzesz na pewno.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jaki rodzaj jogi wybrać?????"

Przewiń na górę