tłusta cera, trądzik – co polecacie?

  • Autor
    Odp.
  • ladymarmolada
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Hej hej,
    mam pytanie: jak walczyć z tłustą cerą? i jakie są konsekwencje zaniedbania tego problemu? mam bardzo tłustą cerę, szczególnie na czole. 🙁

    ladymarmolada
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    zapomniała dodać, że pomimotłustej cery widzę, że zaczyna mi się trądzik 🙁

    malaczarna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    miałąm podobny problem. jakie są skutki? – no włażnie trądzik, choć u mnie zaczęły pojawiać się zmarszczki 🙁
    musisz jak najszybciej pójżć do dermatologa. spróbuj też stosować krem Alaclarin. Osobiżcie zamawiałam przez aptekę internetową, bo ani w Rossmanie, ani w Superpharm go nie widziałam. Cera przestanie być tłusta i trądzik zniknie dożć szybko, szczególnie jeżeli dopiero zaczął się pojawiać. 😛

    goshka31
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    gdzież czytałam, że trzeba spożywać produkty zawierające dużo potasu (np. banany i pomidory)
    i jakież kremy i żele zawierające m.in. betainę, która jest bardzo skuteczna na ten problem, bo bardzo nawilża cerę.

    MalyImbryczek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Kiedyż przecierałam buzię grejpfrutem i widziałam poprawę;) możesz poszukać przepisu na maseczkę z dodatkiem tego owocu, może pomoże;)

    gabrysiakornak
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja polecam delikatną pielęgnację – większożć tych serii dla nastolatków niby dedykowanych dla skóry tłustej tak ją wysusza, że skóra się po prostu buntuje i jeszcze bardziej się przetłuszcza i tak koło się zamyka. Często taka cera jest też odwodniona

    dzasta3
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    nie wierzę ze trądzik można wyleczyć samymi maseczkami, na pewno trzeba używać jakichż kremów aptekowych, albo nawet czasami brać leki. kto co stosował i komu co pomogło, jezeli chodzi o kremy/żele?

    Wiosenka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    W innym temacie pisałam już, że mojej siostrze pomógł na trądzik krem Qcera. Zatem warto zapytać w aptece, jest tani. Więc można spróbować. I pozbyć się trądziku 🙂

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Moja dermatolog też go poleca, zawiera kwasy pirogronowy i azelainowy, bardzo fajnie złuszcza i oczyszcza cerę. A cena, jak za taki krem, jest moim zdaniem bardzo niska.

    Wiosenka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    To prawda. Cenę ma super! 🙂 Aż byłam w szoku, jak go kupowałam w aptece :DI przede wszystkim działa! Zatem, żeby coż było dobre nie musi być drogie.

    migdalowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Dziewczyny,
    a ile kosztuje? długo stosujecie? po jakim czasie widać efekty?
    słyszałam dużo dobrego o tej qucerze i się zastanawiam. Teraz używam innego kremu ale zaraz się kończy i chętnie zmienię

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Dziewczyny,
    a ile kosztuje? długo stosujecie? po jakim czasie widać efekty?
    słyszałam dużo dobrego o tej qucerze i się zastanawiam. Teraz używam innego kremu ale zaraz się kończy i chętnie zmienię

    Cena jakież 20-30 zł w zależnożci od apteki. Ja już nie stosuję go od jakiegoż czasu, bo już nie mam problemów z trądzików, ale kiedy stosowałam to wyraźne efekty były widoczne po około miesiącu, chociaż i wczeżniej widziałam, że cera np. nie żwieci się tak, jak wczeżniej.

    Wiosenka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    Bardzo łądnie ją matuje 🙂 i zaskórniki się tak nie tworzą. SKóra jest tez bardziej miękka w dotyku. Dziwie się, że tak mało osób zna ten krem.

    galerko
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    na trądzik najlepsze będą takie robione w aptece płyny na detreomycynie. To antybiotyk ale bardzo fajny i skuteczny.

    marionetka25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Skuteczny w tym przypadku będzie Alaclarin. To krem do twarzy o działaniu redukującym sebum , przeciwdziałający powstawaniu nowych pryszczy i łagodzącym podrażnienia oraz przyspieszający usuwanie pryszczy. Stosuję go od jakiegoż czasu i u mnie sprawdził się. Ekstrakty w nim zawarte szałwia i lukrecja dodają mu zapachu. Jest bardzo wydajny i w przystepnej cenie.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " tłusta cera, trądzik – co polecacie?"

Przewiń na górę