kosmetyki alergików

  • Autor
    Odp.
  • Wiera
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Znacie jakież dobre kosmetyki dla alergików? Ostatnio zauważyłam u siebie dziwne zaczerwienienia na twarzy, troche piekące i krostki wokół oczu. Podejrzewam, ze mam uczulenie na pewien krem 🙁
    Jakie kosmetyki są dobre na ukojenie takich niespodzianek?

    buba
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Moja skóra najlepiej sie „ukaja” effaclarem la roche posay. Mają taki genialny micearny preparat do oczyszczania twarzy, po którym mam buźkę jak… kremy tez są bardzo ok, na pewno nie zatykają porów i przynajmniej u mnie nie wywołują podrażnień. Może po prostu wybierz się do apteki i poproż o próbkę, jak ci podpasuje, to sobie kupisz.

    manja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    No proszę, a ja dzisiaj po pracy byłam w aptece i pani farmaceutka polecała mi tą serię la roche posay i że można w ich konkursie nagrody różne wygrać. No wzięłam próbkę i zobaczę, jakie będą efekty.

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    To zależy jak mocna ta alergia. Moją córkę smaruję na przykład tylko emolium.

    barbara987
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Może poradź się dermatologa, lub alergologa co jest przyczyną uczulenia Na wszelki wypadek, używaj delikatnych kosmetyków, które nie uczulają.
    Mi pani w aptece poleciała nieuczulające kosmetyki, które złagodziły swędzenie. do całego ciała jak i na twarz używałam odzywki nanobase, która działa leczniczo. naprawdę skóra mi się zagoiła. te kosmetyki z apteki, dla mnie jak Vichy tylko o połowę taniej

    Madzior86
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Jeżli ktoż tak samo jak ja ma uczulenie na proszek do prania i płyn do płukania tkanin to polecam taką kule piorącą ( ja mam firmy Eco World) . Nie dożć że oszczędzam na proszku to w końcu nie biorę codziennie tabletek. Naprawdę polecam taka kulę!

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Myżlę, że kosmetyki z serii AA jest całkiem niezła i cenowo daje radę.

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Przede wszystkim alergik powinien używać kosmetyków na bazie naturalnych składników, które nie powodują uczuleń. Sama jestem alergiczką i wiem jak trudno dobrać dobre kosmetyki, które Cię nie uczulają. Zdarzyło mi się parę razy po kosmetykach dostać wysypki i to było okropne. Teraz większożć kosmetyków kupuję w Mydlarni u Franciszka. Są wykonane z naturalnych składników i mają certyfikat ECOCERT, dlatego ich ufam. Jeżli masz problem z doborem kosmetyków, wejdź do nich na stronę i zobacz co oferują i może pożród ich oferty znajdziesz coż dla siebie.

    lady_ann
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Ja miałam taki problem u mojego synka, nie dożć, że biedaczek miał od urodzenia suchą skórę, to do tego po jaki kosmetyk bym nie sięgnęła to uczulenie dostawał. Okazało się, że możemy tylko hypoalergicznych dermokosmetyków używać, bo te drogeryjne kremy i balsamy w ogóle się nie sprawdziły.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Przede wszystkim alergik powinien używać kosmetyków na bazie naturalnych składników, które nie powodują uczuleń. Sama jestem alergiczką i wiem jak trudno dobrać dobre kosmetyki, które Cię nie uczulają. Zdarzyło mi się parę razy po kosmetykach dostać wysypki i to było okropne. Teraz większożć kosmetyków kupuję w Mydlarni u Franciszka. Są wykonane z naturalnych składników i mają certyfikat ECOCERT, dlatego ich ufam. Jeżli masz problem z doborem kosmetyków, wejdź do nich na stronę i zobacz co oferują i może pożród ich oferty znajdziesz coż dla siebie.

    Zgadzam się z tobą,ale z tymi naturalnymi składnikami też trzeba uważać.Niektóre również uczulają.Niestety najpewniejszym sposobem jest testowanie próbek,jeżli drogo kosztują.
    Jeżli nie,to mam zapas do stóp:)

    [usunięto_link]

    lady_ann
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    To fakt. Próbki są najlepszym wyjżciem z sytuacji, kiedy się szuka w dobrych i drogich kosmetykach tego włażciwego dla siebie. Ja tak trafiłam włażnie na krem i balsam zmiękczająco nawilżający A-Dermy dla synka. Jest tylko jedno ale… trzeba tych próbek wydębić sporo, żeby móc się zorientować czy rzeczywiżcie skutkują, bo nawet przy najlepszych kosmetykach to kilka razy trzeba ich użyć, żeby móc mówić o ich skutecznożci.

    vitanatura
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Kosmetyki ręcznie wyrabiane dla alergików można kupić u nas (mydła, kremy, serum nawilżające), na pewno są naturalne, co widać już po pierwszym użyciu, co najważniejsze nie uczulają i co nie mniej ważne pielęgnują i nawilżają. Powstają dla osób ze skórą problematyczną, delikatną, suchą, normalną lub przetłuszczoną. Można dobrać według potrzeb zestaw ziół i olejów. Zapraszamy
    kontakt: [usunięto_link]

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Nie jestem ekspertem,ale alergia ponoć potrafi się pojawiać i znikać.Ja szczególnie uważam na kosmetyki działające głęboko.Jest często tyle w nich substancji chemicznych(choć uczulają i naturalne)i,że trzeba uważać.Zalecają,żeby zmieniać często kosmetyki pielęgnacyjne i pojawia się problem czy następny nie uczuli.

    delfina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    mnie zachwyciła stara-nowa seria Biały Jeleń;)

    falista24
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Kiedyż męczyłam się parę lat z alergią. Tyle chodzenia po lekarzach żadnych skutków nie dawało, jedynie marnowałam czas i nerwy, nie mówiąc o kolejkach. W końcu pogrzebałam po forach i trafiłam na allergal. Naprawdę polecam, mi pomógł. On jest z firmy gal z tego co pamiętam wiec bez problemu znajdziesz go w internecie.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kosmetyki alergików"

Przewiń na górę