2 pytania o antykoncepcje do dożwiadczonych :)

  • Autor
    Odp.
  • lola
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 295
    • Pasjonat

    Mam do Was dwa pytania. Otóz od dwóch dni biorę tabletki ( moje pierwsze w zyciu) i zauawzylam, ze mam bardzo, bardzo słaby okres. Np wczoraj od ok 18 do dzisiaj do rana nie mialam ani kropelki krwi. Teraz mam bardzo malutko. i Zastanawiam się czy to normalne, czy dobrze zrobilam, ze w ogole zaczęlam brac tabletki, bo to moze nie jest taki zwykly okres tlyko jakies plamienia czy cos 😐 Dodam, ze pierwszego dnia rano mialam tak w miare normalny okres, dopiero jak wieczorem wzięlam tabletke to na 2 dzien juz to się zaczęlo… Teraz naet nie moge zakldac taponow bo za malo leci. Chodze z wkladka i mam delikatniutkie brązowe plamki.
    Drugie pytanie to higiena. Wiem, ze trzeba ją zaostrzyć podczas brania tabletek, ponieważ wtedy okolice intymne są bardziej narażone na zakazenia. I chce Wam zadac pytanie czy czegos uzywacie? Wiem,ze trzeba chyba się myć zelem do miejsc intymnych, a czy cos jeszcze oprocz tego?

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    normalne jest gdy sie ma plamaienia.. i maly okres na tabletkach..
    o higienie pierwsze slysze… ja uzywam tylko zelu w miejsca intymne i mi to wystarcza…

    Malwina29
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Nie masz się czym martwić!!! To wszystko co opisujesz jest normalne, to jedna z zalet tabletek, że okres jest znacznie mniej obfity, krótszy i mniej bolesny.
    Ja biorę ponad 4 lata, teraz zrobiłam 2 miesięczną przerwę i w czasie przerwy miałam 7 dniowy okres i tak obfity że myżlałam że padnę 😀 . Jak biorę tabletki to na dzień starcza mi jedna podpaska! Poza tym dopiero zaczynasz, daj czas swojemu organizmowi na przystosowanie się.
    Acha i jeszcze jedno- ulotka= żwięta rzecz ❗

    lola
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 295
    • Pasjonat

    Oki dzieki. Jeszcze jedno pytanie.
    To prawda, ze tabletki dzialają dopiero po jednym całym cyklu ?:| Ja sądzilam, ze juz po paru dniach brania jestem zabezpieczona!!

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    jesli je zazywasz regularnie to dzialaja dosc szybko.. ja bym odczekala z 2 tyg.. i zaczela wspozyc na „czysto” ale nie pozwolilabym by konczyl we mnie…
    wsumie ja potrzebowalam ponad 9 mies by konczyl we mnie… takto ucieekal 🙂

    Fintifluszka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    tabletki działaja od pierwszego cyklu, to ze wzmożoną higieną to bzdura jakaż… jeżli zapomnisz o chociaż 1 tabletce, lub weźmiesz ja po upływie 12 godzin od planowanej godziny, to musisz stosować inne zabezpieczenie podczas seksu. Jeżli zdarzy ci się, że będziesz wymiotowała lub miała rozwolnienie-również osłabiasz działanie tabletek i powinnaż korzystać z innego zabezpieczenia…. uważam, że tabletki to bardzo dobry sposób antykoncepcji, pod warunkiem, że jest sie odpowiedzialnym. Ja stosowałam je przez 4 lata-zauważyłąm lekkie zmiany w zachowanu (częstsze humorki i depresje) lekki wzrost wagi i ogromny porost piersi-dziż jedyna pamiątka po tym są rozstępy i wzmożone działanie grawitacji… ale mój facet nie narzeka więc jedt dobrze.. 😉

    lola
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 295
    • Pasjonat

    Od pierwszego cyklu tzn, ze jak skonczy mi sie ten pierwszy cykl czy jak? Biore juz od 15 dni więc chyba juz mozna cio ?
    Ja jestem teraz bardzo płaczliwa, placze srednio co drugi dzien, serio.Chyba poprawia mi sie troche cera, ale pi ersi nie rosna 😛
    Po jakim c zasie zauwazylas, ze Twoje piersi sa wieksze?

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    kurcze szkoda ze mi cycki od tabletek nie urosly 😳
    ja podczas okresu cierpiala. nieobeszlo sie bez nospy.
    odkad biore tabletki okres mam zawsze w tym samym dniu i o tej samej godzinie. nie krwawie juz tak obficie i tak dlugo 🙂 a noi nie boli juz prawie wogole

    lisek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    jestes zabiezpieczozna od pierwszego dnia brania tabletek. podczas 7 dniowej przerwy tez jestes zabezpieczona (oczywiscie jesli zaczniesz pozniej nastepne opakowanie). wiec facet nie musi „uciekac” 😀 a wogole, skoro juz trujemy sie tymi hormonami, to chyba wlasnie po to, zeby nie musial uciekac 😉 a my zebysmy nie musialy sie niczym stresowac.

    radze sobie nastawic przypomnienie w komorce, bo przez pierwsze 2-3 miesiace latwo sie zapomina o braniu tabletki o odpowiedniej porze. to bardzo wazne swoja droga.. nie musisz sie przejmowac, jesli spoznisz sie nawet 3-4 godziny (teoretycznie do 12 godzin spoznienia masz czas..), ale najlepiej i najbezpieczniej nie spozniac sie w ogole.

    przez 1-2 miesiace mozesz miec plamienia, zawroty glowy i przede wszystkim: HUMORKI. ja mialam depresje jak stad na ksiezyc, a moj facet mial mnie juz kompletnie dosc. a potem dostalam okresu i wszystko jak reka odjal. od tamtej pory mialam jeszcze jeden taki miesiac deprechy, ale tez przyszedl okres i bylo gut.

    co do higieny to radze nie uzywac tamponow.. :/ na serio, bo to jest doskonala pozywka dla bakterii. ja sie nabawilam infekcji od nich. no i my zawsze z moim m. wskakujemy pod prysznic po lozkowych szalenstwach. a w ogole to przeczytalam gdzies ze sperma zmienia ph w pochwie na kwasne – czyli dogodne dla bakterii i wlasnie dlatego zawsze warto sie umyc po stosunku 😀

    aha.. ja raz zlekcewazylam zatrucie i wymioty, ktore mialam po 3h od wziecia tabletki,a potem sie okazalo ze tabletka nie zadzialala i mialam owulacje.. (u gina bylam). no i wzielam tabletke po. no i teraz za tydzien robie test ciazowy 😀 mam nadzieje i wierze w to gleboko ze wyjdzie negatywny. ale stresik maly mam.
    wiec generalnie radze takich rzeczy nie lekcewazyc.

    majeczka
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 192
    • Zapaleniec

    Nie chce juz rozpoczynac nowego watku wiec zadaje pytanko tutaj 🙂
    Zastanawiam sie nad tabletkami ale duzo slyszalam ze po nich sie tyje… no i co Wy na to?? To prawda czy troche przesada??

    ewa1984
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Nie chce juz rozpoczynac nowego watku wiec zadaje pytanko tutaj 🙂
    Zastanawiam sie nad tabletkami ale duzo slyszalam ze po nich sie tyje… no i co Wy na to?? To prawda czy troche przesada??

    majeczka
    to co słyszałas jest po czesci prawda, ale.. kazdy organizm reaguje inaczej na hormony. Ja brałam przez 1,5 roku microgynon21 troche „przytyłam” tzn była to różnica jakichs 2 kg – najprawdopodoniej spowodowana zatrzymaniem wody w organizmie. W czasie kilku miesieczniej przerwy wróciłam szybko do normy. Pozniej bralam Novynette – nic nie przytyłam. Sa jednak przypadki, ze dziewczyny przybieraja na wadze, inne wrecz chudna, jednym zwieksza sie nieco biust, innym nie..
    Rozne sa skutki antykoncepcji hormonalnej, przekonałam sie sama na sobie dlatego warto przemyslec ta decyzje. Kazdy organizm reaguje inaczej taka jest prawda.

    ewa1984
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Nie chce juz rozpoczynac nowego watku wiec zadaje pytanko tutaj 🙂
    Zastanawiam sie nad tabletkami ale duzo slyszalam ze po nich sie tyje… no i co Wy na to?? To prawda czy troche przesada??

    majeczka
    to co słyszałas jest po czesci prawda, ale.. kazdy organizm reaguje inaczej na hormony. Ja brałam przez 1,5 roku microgynon21 troche „przytyłam” tzn była to różnica jakichs 2 kg – najprawdopodoniej spowodowana zatrzymaniem wody w organizmie. W czasie kilku miesieczniej przerwy wróciłam szybko do normy. Pozniej bralam Novynette – nic nie przytyłam. Sa jednak przypadki, ze dziewczyny przybieraja na wadze, inne wrecz chudna, jednym zwieksza sie nieco biust, innym nie..
    Rozne sa skutki antykoncepcji hormonalnej, przekonałam sie sama na sobie dlatego warto przemyslec ta decyzje. Kazdy organizm reaguje inaczej taka jest prawda.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    ZALETY tabletek :
    – antykoncepcja
    – mozna bez prezerwatywy
    – i tyle chyba

    WADY tabletek:
    – humorki
    -podczas pieszczot nie licz na duza wilgotnosc w miejscu w ktorym powinna ta wydzielina byc bo przeciez partner podnieca a tabletki wysuszaja niestety i czasem oliwka trzeba bedzie wspomoc
    – mozna przytyc (ja owszem po logest ale i troszke podjadam slodyczy wiec do konca nie wiem co jest glowna przyczyna 😳 )
    – dosc wysoka cena ktora sie zmienia
    – trzeba pamietac o stalej porze
    – po recepte do lekarza co miesiac lub rzadziej w zaleznosci ile opakowac zapisze
    – ta cala chemia

    nie chce przeginac z wypisywaniem. mimo jakis tam wad polecam bo lepsza przyjemnosc z sexu bez prezerwatywy. obawiasz sie przytycia. zaczyna sie lato: rowerek, bieganie, rano brzuszki, silownia, plywanie.
    dasz rade

    lola
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 295
    • Pasjonat

    Ja po 2 miesiacach brania harmonetu musialam zrezygnować.
    Wadami byly OKROPNE humorki (ale to to chyba przy kazdych tabletkach wystepuje) i niestety dostalam krostek na twarzy. Tak tez sie zdaza, nie zawsze tabletki powoduja zanikniecie krost. teraz 2 miechy przerwy robie a potem znow zaczne brac ale jakies inne. chyba yasmin.

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    witam :), dowiedziałam się, że jeżeli zwymiotuje się tabletkę przed uplywem 4h od przyjecia tabletki, to powinnam w ciagu 12h przyjac nastepną i 2 o stalej porze. W ten sposób wychodzi ze biore tabletki przez 20 dni. To czy po tych 20 dniach robie 7 dniową przerwę normalnie, a potem znów tabletki?
    Czyli nie koncze brania tabletek w piatek tylko dajmy na to w czwartek i 7 dni przerwy?

    dzieki za odpowiedz:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " 2 pytania o antykoncepcje do dożwiadczonych :)"

Przewiń na górę