• Autor
    Odp.
  • Dzodza
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Czesc mam pewien problem i prosze o szybka odpowiedz spoźnia mi sie okres o połtora tygonia biore tabletki Microgynon 21 po pierwszym opakowaniu zrobilam przerwe trzy dniowo poniewaz dostałam okres wiec zaczelam brac drugie opakowanie i po drugim opakowaniu normalnie dostałam okres natomiast nie zrobiłam po tym drugim opakowaniu przerwy i zaczelam normalnie brac trzecie opakowanie martwie sie teraz bo nie mam okresu czy moze to byc spowodowane tym ze nie zrobilam przerwy słyszałam ze po tabletkach okres moze sie wpoźniac nawet trzy tygodnie okres powinnam dostac 5 a jeszcze nie dostałam zawsze przed okresem bola mnie piersi teraz tez mnie bola juz dwa tygodnie czy moge byc w ciazy Co mam robic prosze daj cie jakas rade :((

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    najlepiej skontaktuj sie poprostu ze swoim lekarzem…

    w mojej przyjazni z tabletkami raz (w wakacje-dla wygody podczas urlopu) nie robilam przerwy miedzy opakowaniami…
    i dlatego wlasnie nie mialam okresu.. I to byl normalny objaw.
    Bo okres dostajesz w ciagu siedmiodniowej przerwy wlasnie dlatego bo nie dostraczasz organizmowi tabletki….

    To sie chyba nazywa biala antykoncepcja, czy jakos tak. Tzn. to nie robienie przerwy. Niby nie jes zaalecane robienie tego zbyt czesto ale czasem mozna (zeby nie popsuc sobie urlopu nie przyjemnymi dolegliwosciami….)

    To tak z mojego osobistego doswiadczenia….ale najlepiej porozmawiaj z jakims fachórą…. 🙂

    Głowa do góry!!

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    to wyzej to do Dzodzy było…. 😉

    Dzodza
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Czyli to normalne ze jak nie zrobiłam przerwy moze nie wystepowac okres czy mam zrobic przerwe?

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    nie wiem czy wszystkie tabletki tak samo sie przyjmuje….tzn.z ta przerwa itd.
    ale w moim przypadku tak bylo-przestudiuj dobrze ulotke info.
    TO PODSTAWA

    buziaki!! 😉

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    ech, nie rozumiem Dzodza? Po pojawieniu sie okresu zaczelas brac kolejne opakowanie? przeciez po kazdym opakowaniu robi sie 7 dni przerwy i pozniej znow tabletki. Być może spoznienie się okresu moze byc spowodowane tym, że tak „dziwnie” zazywasz te tabletki, ale jezeli chcesz miec pewnosc po prostu zrob sobie test ciązowy. Ja zrobilam i jestem juz o siebie spokojna.

    Dzodza
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Sprobuje odstawic tableki a na wszelki wypadek zrobie test Słyszałam ze nie zawsze trzeba robic przerwe po miedzy opakowaniami ale zobaczymy co mi los przytoczy napisz co i jak zaniedługo dzieki za rady Pozdrawiam :):*

    anq
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    ja biore od 2 lat microgynion 21.. wiec jest tak ..jesli chcesz sobie przesunąć date miesiączki to robisz mniejszą przerwe miedzy opakowaniami .. wtedy następna miesiączka bedzie o tyle wczeżniej o ile dni wczeżniej połkniesz pierwsza pigułke z tego następnego opakowania; jesli nie chcesz miesiączki bo np. jedziesz na wczasy czy cos to nie robisz przerwy i nie masz miesiączki, dostajesz ja dopiero wtedy gdy zrobisz przerwe po zakończeniu opakowania; wolno robić mniejsze niż 7 dni przerwy, natomiast nie wolno robic wieksztch niz 7 dni bo to tak jak bys pigułki odstawiła..

    aaa.. teoretycznie kazda taka zmiana powinna byc skonsultowana z twoim lekarzem, jednak ja robiłam tak na własną reke potem tylko na wizycie kontrolnej informowałam go ..

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " 2 pytania o antykoncepcje do dożwiadczonych :)"

Przewiń na górę