• Autor
    Odp.
  • asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    w jogurtach sklepowych nie ma prawie bakterii. serio, jak masz możliwożć kup sobie jogurt i daj pod mikroskop – ciekawe ile pałeczek zobaczysz 😉 stąd mowa o litrze jogurtu. poza tym jeszcze jest kwestia szczepów – nie wszystkie szczepy działają pozytywnie na układ moczowo-płciowy, niektore są skuteczne jedynie w dolegliwożciach jelitowych. dlatego ja też uważam, że lepiej stosować probiotyki apteczne – zwłaszcza w przypadku dolegliwożci kobiecych – probiotyki stworzone specjalnie dla kobiet (jak lacibios femina itd.)

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    w jogurtach sklepowych nie ma prawie bakterii. serio, jak masz możliwożć kup sobie jogurt i daj pod mikroskop – ciekawe ile pałeczek zobaczysz 😉

    Rozmnażałem osobiżcie te bakterie. Opowiadasz teraz głupoty niczym niepoparte (przepraszam ,ale to fakt ;)). Najpierw poczytaj jak powstaje jogurt ,a później pisz. Poza tym by można stosować tę nazwę produkt musi być wytworzony w okreżlony sposób i zawierać okreżloną ilożć bakterii. Nie może ich tam prawie nie być,bo to one powodują fermentację, i że w ogóle powstaje jogurt z mleka, żywią się włażnie cukrem mlecznym.

    paulus23
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Po antybiotykach jedynie miałam biegunke ale teraz dają dodatkowo tabletki na to.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Po antybiotykach jedynie miałam biegunke ale teraz dają dodatkowo tabletki na to.

    Lekarz powinien ci dobrać takie antybiotyki,które nie wywołują biegunki.Nie tylko podrażniają żluzówkę jelita ale gorzej się wchłaniają.Po co się męczyć.
    Życzę,żebyż nie musiał brać antybiotyków:)

    aqua_virgus
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    I dlatego włażnie unikam brania antybiotyków i dziwię się ludziom, którzy nawet przy drobnym przeziębieniu stosują tego typu żrodki licząc na szybką skutecznożć. Owszem może i na początku człowiek szybko po nich dochodzi do siebie, ale raz że organizm się uodparnia ( i za którymż razem nie są już tak skuteczne ) a druga kwestia to ich szkodliwy wpływ na żołądek i wątrobę. Ja po każdej kuracji antybiotykowej przez kilka dni spożywam sobie jogurty z żywymi kulturami bakterii i biorę preparaty na odbudowę flory bakteryjnej ( ostatnio brałam lactiv up, podobno skuteczny i w dodatku tani, kilka złotych kosztował w aptece za grosze w manufakturze łódzkiej ).

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Owszem może i na początku człowiek szybko po nich dochodzi do siebie, .

    Nie może dojżć do siebie gdy jest stosowany na wirusy ,bo nie zadziała.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    jagoda-ale czasami nie wiesz czy po danym antybiotyku nie pojawi sie biegunka.Dlatego najlepiej jest własnei brać takie probiotyki ,które w swoim składzie maja drożdze probiotyczne.One doskonale sprawdzają się w przypadku biegunek poantybiotykowych, a także biegunek wywołanych zakażeniami czy biegunek podróżnych.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    aqua_virgus jesli chodzi o te wszelkie srodki na odbudowe flory bakteryjnej to ja jednak w tym przypadku postawiłabym zdecydowanie na dobry i skuteczny probiotyk.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    jogurty jak najbardziej są wskazane przy antybiotykoterapii, bo zawierają „dobre” bakterie tylko ze w znacznie mniejszym stężniu niż w probiotykach.Tzn zeby zastąpić probiotyki nalezałoby wypijać ponad litr jogurtu dziennie.Ja przyznam nie przepadam az tak więc jak już musze wziążć antyb.to biorę sobie równolegle provag.Chroni i jelita i pochwę, a grzybica po antyb. to dosyć częsta sprawa.Pozdr.

    No własnie wyszło niedawno jak zdrowotnie działały jogurty Danona…
    DLatego teraz kupiłam enterol-przynajmniej wiem ze w tym probiotyku mam „komplet” zdrowych bakterii.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    bakterie są bardzo ważne dla jelit i sama nie wiem jakie probiotyki są rzeczywiżcie najlepsze, biorąc każdego dnia asamax chciałabym wspomóc chore jelita włażnie jakimż probiotykiem, ale ostatnio na rynku jest ich bardzo duuużo, więc co robić??

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Po prostu musisz to rozgraniczyc komu masz podac ten probiotyk ,bo na co innego patrzy sie u dzieci,a tak samo u doroslych zwłaszcza kobiet.U dzieci obawiamy sie biegunek-dlatego skuteczny tu moze sie okazac enterol,natomiast u kobiet,aby zapobiegac grzybicy najczesciej bierzesz doustne i dopochwowe.Porozmawiaj o tym z lekarzem.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    to j apowiem konkretnie:
    dla małych dzieci: dicoflor w proszku
    dla starszych dzieci i mężczyzn na jelita: lacidofil, trilac, lacibios
    dla kobiet: lacibios femina

    a na co patrzeć? przede wszystkim na przeznaczenie, na włażciwożci, na to, czy preparat ma oznaczone szczepy i czy skutecznosć ich działania została potwierdzona badaniami i ile bakterii jest w jednej kapsułce/saszetce

    Zenobia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    niestety przy każdym antybiotyku istnieje ryzyko osłabienia antykoncepcji, dlatego przy kuracji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.
    osobiżcie nie znoszę antybiotyków, jeszcze nie zażywałam takiego, przy którym nie miałabym istotnych skutków ubocznych- albo mam mdłożci, albo okropną wysypkę. nienawidzę tego, dobrze, że nie muszę ich za często brać.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    No własnie i dlatego ze wzgledu na tego typu dolegliwożci jednak lepiej jest przyjąc probiotyk,bo wychodzac z jednej choroby wchodzimy w kolejna.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Antybiotyki"

Przewiń na górę