Aparat – nie za późno?

  • Autor
    Odp.
  • abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    No więc zacząc powinnam od tego, że mam… krzywe zęby. Nawet trochę bardzo.

    Już dawno chciałam założyc sobie aparat, ale odkładało się to w czasie z powodu braku kasy. Nie chciałam nosic tych drutów na koszt rodziców, czekałam aż sama będę miała wystarczająco dużo swoich pieniędzy. No i teraz mam. Już nawet jestem umówiona na pierwszą wizytę.

    Z jednej strony „ciesze” sie ze w końcu uda mi sie zrobic to co planowałam już od dawna, że trochę czasu minie, pomęczę sie, ale tez nie będę już wstydziła sie szeroko użmiechac.
    Tylko, że… Czy ja nie jestem już na to za stara? Tzn na ten metal w ustach? W koncu pol roku temu 21 latek mi stuknelo. Może to troche dziecinne ale boję sie że bede glupio wyglądac w trakcie leczenia.
    Wy zdecydowalibyżcie sie w tym wieku na aparat?

    ines.
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    jeżli chodzi o to, czy będzie widać, to to zależy od osoby. np. moja siostra nosiła do niedawna aparat i nawet nie było tego widać, jedynie przy naprawdę szerokim użmiechu. 🙂
    myżlę, że na takie coż nigdy nie jest za późno. pochodzisz w aparacie max. 2 lata, a później przez wiele lat będziesz miała piękne ząbki. myżlę, że się opłaca. 🙂

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    nie jest za późno, jak będziesz widziała się z lekarzem to on Ci wszystko wytłumaczy i doradzi. Są teraz takie aparaty które mają kolor zębów, więc na prawdę ich nie widać na pierwszy rzut oka, trzeba się dobrze przyjrzeć 🙂

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    dzieki dziewczynki 🙂
    mam wiec nadzieje ze nie bede za bardzo odstraszac moim metalicznym usmiechem (na porcelane sie raczej nie zdecyduje )

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    Pytałam koleżanki i ona ma gumki pod kolor zębów więc nie przyciąga to tak bardzo uwagi…:)

    kociak84
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Ja założyłam w wieku 23 lat i bardzo się ciesze że już rok za mną i efekty są niesamowite (a te moje górne jedynki były okropne) Teraz zakładałam dół i niestety noszenie jednoczeżnie góry i dołu nie należało do przyjemnych, ale da się przeżyć 😉 ja mam metale ale co wizytę zmieniam kolor gumek i wcale nie przejmowałam się tym że mogę z aparatem wyglądać głupio czy źle 😉 życzę powodzenia 😉

    Ekstrawagandzka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    A ja żałuję że nie założyłam sobie aparatu (bo mnie po prostu na niego stać nie było). Więc nie zastanawiaj się i szybciutko do ortodonty. Za jakiż czas będziesz mogła pochwalić się pięknym użmiechem od ucha do ucha.

    tiankam
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 59
    • Stały bywalec

    Ja włażnie po roku noszenia zdjęłam aparat i mam żliczny prosty użmiech zamiast krzywych zębów. Wiek tutaj nie gra roli, może co najwyżej wpłynąć na czas no i zmuszona jesteż do noszenia stałego aparatu.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Moim zdaniem absolutnie nie jest za późno na założenie aparatu 🙂 Moja siostra nosiła aparat przez dwa lata do 24 roku życia więc sama widzisz, że to jest dobry wiek. Poza tym teraz są fajne aparaciki, takie tylko druciki, które nie rzucają się tak bardzo w oczy! 🙂 Wybierz się do ortodonty i zapytaj się o takie. Pamiętaj o tym, że to będzie tylko rok, albo dwa lata a piękne i równe zęby zostaną Ci już na długo!

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Też się nad tym zastanawiam, a nawet 18 lat już nie mam 😀

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    No wiec juz jakos nie przeraza mnie tak bardzo wizja aparatu na zebach – mysle raczej o efekcie 🙂
    A aparat (gorny luk) zakladam w pierwszym tygodniu lutego. po jakis trzech miesiacach dol :]
    teraz bardzije jestem przerazona tym ze musze wczesniej zeba usunac 😉

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    A to prawda, że nie można gumy wtedy rzuć?

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    niby nie mozna,a le wiekszosc zuje.

    kociak84
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Można. Tylko ja np nie żuje bo mi sie do zamków przykleja 😉

    MultiPerfumeria
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Można rzuć gumę,ale sama stwierdzisz że jest to trochę niewygodne. A druga sprawa to noszenie aparatu: 21 lat to wcale nie za późno,czemu tak uważasz?? Jeżli tylko masz możliwożc wyprostowania zębów to nie wahaj sie ani chwili.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Aparat – nie za późno?"

Przewiń na górę