• Autor
    Odp.
  • czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    może zamiast testować tych wszystkich preparatów kremów itp. wizyta u dermatologa ? Etiologia powstawania trądziku jest bardziej złożona… A z tego co opisujesz wynika mi na przebarwienia… 😉 często zapominamy, że niektóre preparaty zawierają związki, które z promieniami słonecznymi mogą nam dać jakże piękne przebarwienia.. a może wystarczy udać się do salonu kosmetycznego gdzie po prostu skorzystacie z zabiegu kwasami chemicznymi ? szkoda, że nadal większożc z was uważa, że kwas „spali” buzie, że po zabiegu nie będzie można się pokazać itp. mit, jeżli chodzi o zabiegi, które wykonuje kosmetyczka to kwasy są zazwyczaj o niskim stęzeniu i pH. Wiadomo im niższe pH to penetracja będzie bardziej wnikliwa, ale pamietajmy,że nie jest to zakres kwasów medycznych, które wykonuje lekarz/ dermatolog… wtedy skóra schodzi płatami…

    Postawą jest regularne złuszczanie naskórka. Po takich zabiegach spłycą się blizny, zmarszczki, rozjażnią przebarwienia a skóra odzyska blask… i oddech ;D blokujemy ją ciągle kremami ( pomijam fakt ze czesto są dobierane nie odpowiednio do rodzaju cery, ale to inna historia) pudrami, fluidami cięzkimi itp. a skóra potrzbuję złuszczania 😀

    same znikną… tak, jasne;) a hormony? a zła pielęgnacja, może potęgować problem.
    Zobaczcie ile ludzi w wieku 30+ ma problem!
    Trądzik nie jest tylko domeną nastolatków:)

    Mania12
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Nie mam pojęcia co pomoże na blizny ale na przebarwienia po trądziku (bo chyba bardziej o to chodziło) powinna zadziałać skoncentrowana witamina C (nakładana na twarz, nie ta doustnie :)) – rozjażni i rozpromieni cerę 🙂

    KochamZdrowie_com
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Na blizny czy przebarwienia po trądziku,bardzo skuteczny będzie zabieg korekcji laserowej wykonany w dobrym studiu kosmetycznym,samodzielnie na pewno od tak sobie nie pozbędziesz się ich.

    rafandynka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 113
    • Zapaleniec

    hej, jestem zapisana na zabieg laserowego usuwania blizn po tradziku, mam okropne slady na brodzie i wlasnie z tad bede usuwala, czy ktoras z Was miala taki zabieg, w tym miejscu i powie mi jak bardzo bolesne to jest i jak dlugo wszystko sie goi?

    Jogoobelka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Fajnie mozna rozjasnic takie zmiany domowym tonikiem z rumianku i cytryny, dosyc szybko sie rozjasniaja. Mozna tez skutecznie ukryc pod makijazem, ja mam bardzo dobrze kryjacy korektor z Golden Rose, Concealer & Corrector Crayon, ktory wszystko ukrywa. A dzieki temu, ze seria ta ma az 7 odcieni bez problemu dobralam idealny dla siebie.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Blizny po pryszczach"

Przewiń na górę