• Autor
    Odp.
  • nie_ja99
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja kupiłam sobie błonnik rozpuszczalny w wodzie, bo nie lubię łykać tabletek. Tak błonnik pomaga przy odchudzaniu bo on tak jakby pęcznieje w żołądku i daje uczucie sytożci przez co mniej jemy 🙂

    multisia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    najlepszy błonnik zawarty jest w owocach i warzywach, ale jeżli nam się znudzi to oczywiżcie można profilaktycznie łykać tabletki lub sobie rozpuszczać. ja po regularnym stosowaniu zauważyłam znaczną poprawę przemiany materii, no i miałam mniejszy apetyt.
    teraz tyle jest tego na rynku że trudno zdecydować się co wybrać, są 'czyste’ błonniki, są z dodatkiem ananasa itp 😉

    nie_ja99
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    najlepszy błonnik zawarty jest w owocach i warzywach, ale jeżli nam się znudzi to oczywiżcie można profilaktycznie łykać tabletki lub sobie rozpuszczać. ja po regularnym stosowaniu zauważyłam znaczną poprawę przemiany materii, no i miałam mniejszy apetyt.
    teraz tyle jest tego na rynku że trudno zdecydować się co wybrać, są 'czyste’ błonniki, są z dodatkiem ananasa itp 😉

    Tak tych smakowych na rynku jest mnóstwo 😀 ale ja jakoż osobiżcie wolę zwykły, bez smaku. Tamte owocowe są dla mnie za słodkie i mają zbyt chemiczny posmak 🙂 Ostatnio widziałam też błonnik pod postacią chrupek/płatków 😀 hehe na wieczorny seans filmowy zamiast popcornu jak znalazł 🙂

    agrafka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Błonnik można spożywać nie tylko w czasie odchudzania ale tak po prostu aby dobrze sie czuć.Poza tym, że zmniejsza poczucie głodu i dobrze wpływa na przemianę materii to jeszcze stabilizuje poziom cukru we krwi i obniża poziom cholesterolu.Ja prawie codziennie jem jogurt naturalny z łyżeczką błonnika owsiano-pszennego i wcale nie dlatego, że się odchudzam.

    multisia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Ja też wolę ten w najzwyklejszej formie, w tabletkach 😉 W ramach błonnika w takiej 'chrupkiej formie’ jak wspomniałaż fajne są też suszone jabłka, bardzo smaczne 😉

    multisia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Ja przeważnie kupuję błonnik firmy Gal, taki mi dała aptekarka kiedy poprosiłam no i się do niego przekonałam. Uważam że jest w porządku, choć nie mam dużego porównania z innymi firmami… Ale czym się może różnić? Chyba tylko ceną, bo skład przeważnie taki sam. Jak nie ma 'mojego’ to biorę zwykły błonnik w brązowym opakowaniu firmy 'Błonnik’ 😀

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Teraz faktycznie dużo odmian tego błonnika i cięzko wybrać, ja też mam w domu ten rozpuszczalny w wodzie, aczkolwiek trzeba pamiętać, że błonnik jest pewnego rodzaju „zapychaczem” 🙂 i nie przesadzać z nim.

    multisia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Żeby przesadzić z błonnikiem to wydaje mi się że trzeba by się było o to bardzo postarać 😀 Przynajmniej u mnie na opakowaniu pisze że zalecane jest zażywanie po 2 tabletki 4 razy dziennie co razem daje 8 tabletek, i to dożć dużych, a do 'przedawkowania’ daleko 😉 Chyba że ktoż ma słaby organizm to może sobie nadmiernie przyspieszyć przemianę materii i mieć z tym później problem, ale tak to chyba nie ma specjalnych skutków ubocznych 😉

    agrafka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Mi też się wydaje, że błonnik raczej ciężko było by przedawkować.Ja akurat teraz mam owsiano-pszenny z Gal i dodaje go sobie rano do jogurtu albo musli a w dzień posypuję nim sałatkę więc spożywam go sporo i nawet nie zastanawiałam sie nad ewentualnym przedawkowaniem :/

    alatris
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    Z tym, że jednak lepszy błonnik w naturze, niż w tabletakch 🙂 Nie tak trudno wprowadzić pewne produkty do naszje diety,

    bananio
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    nawet najtańszy błonnik np Sante jest pomocny, ale warto jest kupić coż innego niż z pszenicy. błonnik ma to do siebie, że z czegoż go trzeba zrobić, a z modyfikowanej genetycznie pszenicy to niezbyt fajnie. można wziąć sobie dużo błonnika z siemienia lnianego, bądź kupić sobie [usunięto_link] z babki płesznik. żadne tabletki czy tam żadne dziwne produkty które i tak nie działają. zasada jest taka : niepszenny i najmniej przetworzony 🙂 pozdrawiam, AA

    StudioDobregoStylu
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Jeżli mowa o błonniku,to tylko takim naturalnym,który możemy wprowadzić za pomocą diety do naszego organizmu. Mówię stanowcze NIE błonnikowi w tabletkach,uważam że efekt jego działania jest po prostu znikomy.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Przychylam się do wypowiedzi poprzednika.Uważam, że wszystkie suplementy są zbędne, wystarczy prawidłowo zbilansować dietę.

    niebieskookarenata
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Pewnie ze dobry.

    pociesznaZuzia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Blonnik jest bardzo dobry, i najlepszy w naturalnych pokarmach.

    Bardzo duzo znajdziesz w actiwii:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " błonnik pomaga?"

Przewiń na górę