• Autor
    Odp.
  • Filifionk_a
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 94
    • Stały bywalec

    Ja wodą z solą nie,raczej psikam cos do gardla, Tantum Verde czy coż. Ale jesli to angina to tylko antybiotyk!!

    Zanetka26
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Mnie dziż z rana zbudził straszny ból gardła, tabletki nie pomagają czuję że konieczna będzie wizyta u lekarza 😡

    Filifionk_a
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 94
    • Stały bywalec

    No to faktycznie biegnij do tego lekarza,bo z bólem gardla nie ma zartów. A lekarz wie najlepiej co przepisac. Pozdrawiam 🙂

    floga
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    oo ja tez cos takiego mam juz dluugo..troche to bagatelizuję,a moze faktycznie tez powinnam pojsc do lekarza.Czy moze ta woda morska jest bez recepty?

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Wodą morską to możesz co najwyżej się zatruć. Wystarczy woda z sola i płukanie,ale jeżli to coż poważnego i tak niezbędny jest lekarz,a nie samoleczenie.

    aluta
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    Ja zawsze na ból gardła przyjmuję cholinex. Z reguły działa. Kiedyż miałam bardzo duże problemy z gardłem i często musiałam nawet w domu siedzieć w szaliku ponieważ ledwo mówiłam. wystarczyło, że wyszłam na chwile na wiatr czy mróz mniej ciepło ubrana i ból gardła był gotowy. Ale od kiedy mieszkam w kamienicy to chyba się zachartowałam.

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Ja zawsze biorę tabsy do ssania i płuczę specjalnymi płukankami, no i trzeba zaglądnąć do gardła,czy ropy nie ma. Jesli tak, to koniecznie pokazać sie lekarzowi, a zwłaszcza to swoje udręczone gardło.

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    mi nic nie pomagalo. poszlam do lekarza. okazalo sie ze to angina. antybiotyk mi postawil na nogi. ot taki ekstremalny przypadek z ostatnich dni 🙂

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Ja całkiem przypadkiem znalazłam metodę na ból gardła. w domo nawilżam powietrze przy pomocy Zablockiej Mgiełki Solankowej. [usunięto_link]. Ostatnio dopadła mnie infekcja i poczytalam sobie włażnie że sól dobrze na gardło wpływa. Przepłukałam gardło Zabłocką 2 razy i ból minął, aż byłam zaskoczona bo przeważnie męczę sie Cholinexem z 3 dni.

    Masz nawilżacz powietrza?Taka prosta metoda a skuteczna.

    imported_Zuska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    płukanie szałwiom zawsze mi pomaga, normalnie zaparzam dwie torebki, czekam aż trochę ostygną i płuczę gardło.
    Na gardło dobrze też robią… buraki! Sok z buraków albo dobry domowy barszcze. No i oczywiżcie imbir, który działa anybakteryjnie.
    A jeżli mamy wysuszone gardło od tych wszystkich pastylek do ssania, to polecam takie ziołowe, które nawilżają żluzówkę, nazywają się Vocaler

    ptysia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 94
    • Stały bywalec

    Na ból gardła mi pomaga mleko z masłem/miodem, Tymianek i Podbiał, syrop czosnkowy, syrop Pini (dla dzieci), Strepsils, Amol. To z tych najczężciej używanych i sprawdzonych na własnej skórze sposobów. 🙂

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    A ja Ci powiem, że cholinex to dla mnie takie landrynki. Kiedyż mi pomagały ale przy ciągłych problemach, szczególnie porannym drapaniu gardła i infekcjach znacznie lepiej u mnie sprawdzają się cukierki miodowe z propolisem bio30. Nie orientuję się ile teraz cholinex ale paczka cuksów to koszt około 27zetów przy czym paczka teraz starczyła mi na całą zimę. Poza tym warto pamiętać, że osoby które mają częste problemy z gardłem powinny zadbać o jego pielęgnację – czyli np. zapobiegawczo raz w tygodniu robisz sobie płukanie z szałwii.

    delfina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Ja na bóle gardła piję herbatę z dziewanną i wieczorem płuczę szałwią. I doiwiedziałam się od lekarza, że taki ból gardła, który zwykle pojawia się rano, to przez niedrożnożć nosa…więc teraz dodatkowo jeszcze krople do nosa, których szczerze nienawidzę!

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    ja też nie znoszę być chora ale co zrobisz nie zawsze można zapobiec i nie zawsze chemoprewencyjne działania wystarczą

    kinix
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Ja mam dożć ciekawy sposób na gardło ( angina) czyli wysoko procentowy alkohol 😆 Naprawdę pomaga. Oczywiżcie nie piwo ani wino, musi mieć ze 40%. Jak tylko zaczynają mnie boleć migdałki to stosuję tą kurację i pomaga. No chyba, że to coż poważniejszego typu ropna angina to wtedy nie przelewki. Ale alkohol chyba zabija bakterie, najprostszy sposób 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " bol gardla"

Przewiń na górę