Co to jest szczężcie?…

  • Autor
    Odp.
  • hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    Co to jest szczężcie “ tak w ogóle i dla Was 😉 ? Na początku muszę stwierdzić “ mam taką potrzebę – że czuję się człowiekiem szczężliwym “ w życiu: intelektualnie, uczuciowo i także materialnie i nie instaluję tego tematu, by szukać recept lub porady: co zrobić, by być szczężliwym. To, co mam, mi akurat teraz wystarcza!

    Moim zamiarem jest tu propozycja opisania szczężcia, bardzo ważne: utrzymania szczężcia, ale także jego braku, lecz natychmiast dodam – jego wyobrażenia “ w sensie filozoficznym, to jak najbardziej, ale też w tym luźniejszym, potocznym, całkiem ludzkim, niemal spontanicznym, jak to się czasem mądrze rzecze – egzystencjalnym¦ Dlaczego? Hehe, a dlaczego nie? Dlaczego w ogóle dyskutuje się na forach!? Chyba dla poznania zdania tych, którzy żyją obok nas, nie? Czasem to inspiruje! Zbliża i uaktywnia wobec siebie. To jak najbardziej sprzyja szczężciuuu! 😆

    Mówi się najczężciej “ moim zdaniem – o wiele ˜za wiele o negatywnych aspektach życia, o dołach, o problemach, wywleka się brudy i ciemięży psychikę co rusz to nowymi szkaradztwami, że oto, jakie to życie jest **ujowe, p*****dolone, zUeee, a nie podkreżla się tego, co jest fajne, dobre, piękne, udane, in plus, włażnie szczężliwe! 😀

    Może jeszcze dojdzie do tego, że wyznam, co dla mnie osobiżcie bliżej jest SZCZĘśCIEM, na razie nie chcę przegadać wstępu¦ Podam tylko najbardziej mi odpowiadającą i imponującą zarazem definicję ˜szczężcia Pana Profesora, Niezwykle Wybitnego historyka filozofii i polskiego myżliciela Władysława Tatarkiewicza:

    szczężciem jest trwałe, pełne i uzasadnione zadowolenie z życia

    Zaproponował też pojmowanie szczężcia jako œuczuciowo dodatniego bilansu życia, mającego za skutek ogólne zadowolenie z życia.

    Krótkie, co? Jeżli komuż za krótko, to podaję linka do więcej.
    [usunięto_link]
    może jeszcze to:
    [usunięto_link]

    Uważam, że te teksty-komentarze są na tyle wartożciowe dla nas tu na forum, że warto je tknąć z uwagą. Zapraszam do czepiania się, dyskutowania, spierania, odkrywania i olżnień¦ całożci, działów, poszczególnych aspektów problemu, a także do własnych zwierzeń “ o ile zechcecie. Te teksty, ale jeszcze lepiej samo źródło ˜O szczężciu wspomnianego Autora. Wszystko ma być ˜o szczężciu, a nie np. czy samyk, samczyk, samk, milk, bądź smkk, a może smyk, haha, to rzeczywiste postaci! Coż takiego najlepiej zignorować. Dopóki im lub jemu się szajba nie ustatkuje w normalniejszym zakresie hormonów¦ Lepiej poważnie i z odrobiną humoru “ pa, moi drodzy, ze szczężliwych wakacji 😀 Lecęęę 😉

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    😆

    strasznie rozsmieszyla mnie „bibliografia”, ktora podales: bryk i sciaga…nawet w liceum z tego nie korzystalam:))))

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    wystarczylo napisac:
    czym jest dla was szczescie?
    kazdy by zrozumial ^^

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    stary daj sobie już spokój-bez obrazy hard ale pogrążasz się!
    nie produkuj na siłę nicniewnoszących tematów po to tylko,żeby napisac gdzież swój wywód.

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    stary daj sobie już spokój-bez obrazy hard ale pogrążasz się!
    nie produkuj na siłę nicniewnoszących tematów po to tylko,żeby napisac gdzież swój wywód.

    nic nie wnoszących,? hahaha, ale się użmiałem, a co mają tu wnosić następne temnatyyyy 😉 – może lepiej odpowiedz na zadane pytanie – CZYM JEST DLA CIEBIE SZCZĘśCIE!? Bo tego jakoż tu nie usłyszałem 😯 A w ogóle jest ono dla Ciecie ważne, czy stanoowi foralną przepychankę – kto jest kretynem a kto nieee 😀 ?

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    ja ci odpowiem
    szczesliwy jestem gdy jest mi dobrze
    kazdy napisze ci to samo
    koniec tematu
    zakladaj nastepny

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    ja ci odpowiem
    szczesliwy jestem gdy jest mi dobrze
    kazdy napisze ci to samo
    koniec tematu
    zakladaj nastepny

    a co to znaczy, że jest ci dobrze, kozaku!?
    aż taki nie bądź prędki, bo dobrze, nie oznacza szczężliwie… 😉

    żmieję się , bo widzę, jak bardzo wam zależy na profilu, a nie na prawdzieee – po co w takim razie tu się wpitolołeż /aż, jeżli to dla Ciebie bez znaczeniaaa 🙄 Nie chcesz rozważać o szczężciu?, to won z tego tematu 😈 idź tam, gdzie się spełniasz – na razie widzę tylko akustyczne ziorpania samyka – tam widzę was w całej okazałożci- żadnej innej inwencji – po prostu żal – na nic was nie stać – z miszczem na czele! :haha:

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    😆

    strasznie rozsmieszyla mnie „bibliografia”, ktora podales: bryk i sciaga…nawet w liceum z tego nie korzystalam:))))

    przewidywałem to – już od dawna wiem, że byłaż od dawien dawna – włażciweie zawsze – kretynką do szeżcianuuu 😆

    cieszę się się, że znów się to okazało w całej okazałożci 😀
    po prostu – mało czadu – dużo jadu 😆 chętnie zaraz wysłucham od cię chuci – i tak się przeciw ciebie obróci…

    a w ogóle daj spokój babo, to żałosne, co piszesz, nie trzyna się przede wszystkim kupy 😀 ciao, życzę przynajmniej szczężliwych złotych piasków, bo ja mam zamiar na nich przeżyć moją przyjemnożć, Mała 😉

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    jestes glownym kandydatem do nagrody w kategorii „debil roku” – gratulujemy, rodzine powiadomimy poczta

    wez napisz pelne patosu wiersze biale o dętce od roweru, kupie psa i motolotnii, to ci moze wyjdzie w zyciu

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Hard chłopie (??) przekraczasz już sam siebie-Twoje wywyody są coraz dłuższe i coraz bardziej mdłe-człowiek ma niepohamowany odruch zwrócić wszystko co danego dnia zjadł. Po co to robisz?-żeby pokazać swoją pseudointeligencję? Mijasz się z celem. Kojarzysz mi się tylko z czymż różowym,przesłodzonym! Nie idzie tego normalnie przeczytać!!

    Nie wiem czy jest na tym forum inny użytkownik-nawet będący na nim od samych poczatków istnienia Obcasów,który założył większą ilożć temetó niż Ty. Nie ma z Tobą o czym dyskutować-tematy typu jak się pieżcicie,co po sexie,co czyni was szczęsliwym itd są tak idiotyczne,że zauważ,że oprócz osób które cisną po Tobie z powodu tego co napisałeż nikt inny się w nich nie wypowiada. Bo są to raczej rzeczy oczywiste,o których ludzie nie chcą gadać. I tak większą popularnożcią cieszą się tematy kontrowersyje,idealne do dyskusjii a nie Twoje-nudne jak flaki z olejem.

    Aaa-już dawno miałam to napisać! Jack Sparrow pasuje Ci jak dziwce majtki! To jedna z najgenialniejszych postaci współczesnego kina a Ty nie masz z nim nic wspólnego!

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    😆

    strasznie rozsmieszyla mnie „bibliografia”, ktora podales: bryk i sciaga…nawet w liceum z tego nie korzystalam:))))

    przewidywałem to – już od dawna wiem, że byłaż od dawien dawna – włażciweie zawsze – kretynką do szeżcianuuu 😆

    cieszę się się, że znów się to okazało w całej okazałożci 😀
    po prostu – mało czadu – dużo jadu 😆 chętnie zaraz wysłucham od cię chuci – i tak się przeciw ciebie obróci…

    a w ogóle daj spokój babo, to żałosne, co piszesz, nie trzyna się przede wszystkim kupy 😀 ciao, życzę przynajmniej szczężliwych złotych piasków, bo ja mam zamiar na nich przeżyć moją przyjemnożć, Mała 😉

    mnie tam piasek srednio interesuje…

    a jesli chodzi o reszte…

    stary…miszczu wypowiedzial sie, napisal, co sadzi…a ty wyskoczyles z jadaczka jak kopniety w mozg.

    na co stac ciebie?
    na opowiesci, jak za wczesnie konczysz? jak grzmocisz paniene?
    to chyba nie znajdziesz tu odbioracow, sorry.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Hej!!! Póki co nikt (oprocz miszcza)nie wypowiedział się na temat!!!
    Po co ta bezsensowna dyskusja??
    Macie cos do siebie,to piszcie na priv a nie zażmiecajcie tematu.

    Dziękuję za uwagę 🙂

    Aneta123
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Moim zdaniem szczescie jest po prostu wytworem naszej wyobrażni, naszej psychiki… Nie wazne co by sie dzialo w naszym zyciu, czy mamy pieniadze, milosc, wsparcie bliskich zdrowie- nie kazdy potrafi sie tym cieszyc, bo niektorzy po prostu nie moga byc szczesliwi i juz;) a moze raczej nie chca…

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    ja czułam się szczężliwa dopóki ta c**** n ie zawitała na forum. Teraz moje życie straciło już sens i czuje się strasznie nieszczężliwa 😆

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Szczężcia nie da się zdefiniować. Nie wiem czy jestem szczężliwa, czasami tak, czasami nie. Dążę do szczężcia, jak każdy. Mam powody do radożci i mogę to nazwać szczężciem.
    Wkurza mnie gadanie, „jestem szczężliwy, gdy mogę dać komuż szczężcie”- dla mnie to takie puste…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co to jest szczężcie?…"

Przewiń na górę