• Autor
    Odp.
  • Morelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    no proszę, ja nie widziałam nic podobnego na tym forum, ale ja nie jestem jeszcze tu tak zadomowiona;]

    suszka20
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Hmm.. Skoro jesteżcie tu już zadomowione to czy możecie skierować mnie na forum gdzie jest porada jak zwalczyć grzybice, bo lactovaginal pomaga ale po leczeniu.. Co myżlicie o Nestatynie doustnej i „dowcipnej”? Czy może znacie lepsze leki na grzyba? Może pogadałabym o nich z ginem?

    Morelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Mi zawsze nystatyna pomagała, w wersji „dowcipnej”, chociaż nie zauważyłam, żeby miała jakież większe poczucie humoru, ale na mojego grzybka pomagała, w często nawracających grzybicach stosuje się chyba bardziej doustnie. Głównie są to włażnie żrodki zawierające nystatynę. Szerzej na ten tematu tutaj : [usunięto_link],
    Tam masz podane objawy, jak i wszelkie leki stosowane przy drożdżycy.
    Ale zalecane też jest stosowanie probiotyków w czasie całej kuracji a także po jej zakończeniu, żeby efekt nie był chwilowy.

    Morelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Onion, nie zazdroszczę, a posiew miałaż robiony? Bo jak dalej Cię lekarz będzie leczył na chybił trafił to za fajnie raczej nie będzie. Nie zazdroszczę. Może bierz osłonowo ten lacibios fem, mi pomaga, może i tobie się przyda?

    Morelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Witaj siostro alergiczko! < mi od niedawna się zaostrzyły reakcje alergiczne, muszę pójżć na testy>
    Jakby nie patrzeć to chyba najgorsze co jest, jak się ma takie opcje na tyle uczuleniowym, bo trudno to wyleczyć, ale posiew ważna sprawa, bo wyjdzie co tak na prawdę cię męczy i jak trafiłaż na dobrego lekarza, to tak dobierze leki, że będzie dobrze (czego Ci z całego serca życzę!) Wiesz, lacibios powinno się brać dłużej, żeby bakterie miały czas skolonizować nabłonek, to raczej nie działa tak szybciutko, ale wydaje mi się, że prędzej pomoże niż zaszkodzi;]

    -iwa-
    Participant
    • Tematów: 6
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Wyczytalam, ze pojawil sie nowy lek- GYNAZOL krem dopochwowy, w przeciwienstwie do innych lekow wystarczy go zaaplikowac tylko raz. Nie wyplywa z pochwy i nie brudzi bielizny. Ale nie to jest najwazniejsze. W odroznieniu od wiekszosci innych lekow niszczy nie jeden, ale 4 rodzaje grzybow najczesciej powodujacych grzybice pochwy. Dzieki temu zapobiega nawrotom choroby na dlugi czas.
    Ciekawe?…Czy ktoras z Was stosowala go?

    MIECZ-NICK
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 476
    • Pasjonat

    problemy z nawracajacymi infekcjami mialam po urodzeniu dziecka, wtedy tez antybiotyk za antybiotykiem i nic nie pomagalo, zmienilam gina i okazalo sie ze dorobilam sie sporej nadzerki w tym czasi, nadzerke usunelam (do przyjemnosci nie nalezalo) ale problemy sie skonczyly jak reka odjal. Polecam Lactacyd , rowniez uzywalam, rewelacja, tantum rosa tez dziala.

    Kamila_Streetcom
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ja też kiedyż miałam ciągłe infekcje pochwy ale odkąd biorę LaciBios Femina problem zniknął. Polecam

    esmeraldaa20
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    A ile ta LactiBios Femina kosztuje? To jest w tabletkach? Ba ja mam często problem…przed samym okresem, później sam znika;p I nie wiem co jest grane.

    lola
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 295
    • Pasjonat

    Boże ja miałam cały czas infekcje gdy bralam Diane 35. non stop. Niekiedy jakiż dzień przerwy. Nawet w dzien używalam chusteczek do higieny intymnej i nadal swedzialo. A treaz nie biore talbetek, nosze ze sztucznych materialow bielizne, nie używam chusteczek, a infekcji żadnych nie mam 🙂

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    A ile ta LactiBios Femina kosztuje? To jest w tabletkach? Ba ja mam często problem…przed samym okresem, później sam znika;p I nie wiem co jest grane.

    już pisałam chyba w temacie o lacibios femina, ze kosztuje ok. 18-25zł w zależnożci od apteki i jest w tabletkach doustnych.

    lola, no z tabsami to tak jest. ja włażnie z tego powodu nie biorę 😉

    Morelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Lola, czyli u ciebie faktycznie tabletki powodowały problemy z grzybem, ale u niektórych takie problemy może powodować włażnie bielizna ze sztucznych materiałów, zła dieta (bogata w cukier. Ja pogorszyłam mój stan , bo miewam dożć częste infekcje górnych dróg oddechowych i sporo antybiotyków brałam, ale osłonowo brałam na początku tylko bakterie mlekowe dla brzuszka, dopiero mnie potem ożwiecili, że pochwa ma inne szczepy i że trzeba brać probiotyki dla niej przeznaczone, bo antybiotyki wybijają florę nie tylko na górze, ale i na dole i tak zaprzyjaźniłam się z lacibios femina.

    Jesienna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    A wiecie, że LaciBios ma swoją stronkę?

    Myżlę, że warto tam zajrzeć bo jest cała wiedza na temat chorób itp. Jest też forum na którym można zadać pytanie lekarzowi. Fakt faktem to nowy twór i forum powoli się rozkręca ale warto ją przejrzeć.
    Z tego co widzę jest nas całe mnóstwo atakowanych przez różne syfy :/

    [usunięto_link]

    Mi się podoba test… Wiem że nic nie wiem ;P

    xenia8290
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Kwas mlekowy jest zawarty w większożć dostępnych na rynku płynach do higieny intymnej. I myżlę, że w ten sposób najlepiej dostarczać go organizmowi. Ciągłe korzystanie z tabletek dopochwowych chyba nie jest wskazane ;). W sklepach można też dostać chusteczki do higieny intymnej (ja polecam cleanic) też zawierają „kwas” 😉

    Olga123
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    Na mnie płyny wpływają raczej drażniąco. Używam zwykłe mydło dla dzieci rumiankowe i pod tym kątem jestem zadowolona. A częste infekcje pochwy to objaw osłabienia organizmu. Jeżli chodzi o bakterie kwasu mlekowego bardzo dobrze działa lakmil. Ja stosuję od czasu do czasu profilaktycznie i brałam jak łykałam antybiotyki, żeby nie mieć potem tego typu problemów.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " częste infekcje"

Przewiń na górę