Czy mężczyźni powinni pisać książki "kobiece"?:)

  • Autor
    Odp.
  • doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    Jak w pytaniu. Co na ten temat sądzicie? Czy faceci mają wystarczającą wiedzę i, hm, kompetencje, żeby zabierać się za pisanie literatury kobiecej?:) Znacie jakież dobre przykłady tego typu książek, napisanych przez mężczyzn?

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    Ja nie znam. Moim zdaniem książki kobiece są tak specyficznym gatunkiem, że tylko kobieta może taką książkę napisać. Trzeba rozumieć kobiety, być jedną z nich, żeby wiedzieć jak i o czym pisać i żeby było to wiarygodne.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Czy ja wiem, czy to musi być regułą¦ Ja bym chyba potrafiła wymienić kilka tytułów książek kobiecych, napisanych przez mężczyzn.

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    No to na przykład co to za książki?

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    A choćby niedawno wydane Póki pies nas nie rozłączy Romualda Pawlaka. świetna kobieca książka, tyle że napisana przez faceta i narratorem również jest facet. A mimo to żmiało mogę powiedzieć, że jest to literatura babska włażnie.

    camelek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Dobre pytanie:) Trochę kobiecych książek wpadło mi w ręce, ale chyba żadnej nie napisał mężczyzna. Jak byłam młodsza czytałam obyczajowe powieżci Aleksandra Minkowskiego:) Polecam szczególnie nastolatkom!
    Może się także okazać, że typowe romansidła pisane przez panów są wystawiane pod pseudonimem kobiecym.

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    Wyjątek od reguły, tyle na temat 🙂

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Czy ja wiem czy to wyjątek. Poza tym np. Robert Goorlick pisze dla kobiet a myżlę, że znalazło by sie jeszcze wielu innych
    Co do „póki pies nas nie rozłączy’ to powieżć napisana ci prawda dla kobiet, ale ma męski styl,

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    O książkach Aleksandra Minkowskiego pierwsze slyszę. Sprawdzę to.
    A tym Pawlakiem mnie zaintrygowałaż. książka kobieca w męskim stylu tak? czy to może się udać?

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    To ciekawe spojrzenie na sprawy kobiece jeżli napisze mężczyzna.Np:”Samotnożć w sieci” kobietom się podobała,wiec czytają.Choć przeczytałam,ze Polacy mało czytają.
    Nawet ktoż powiedział,ze łatwiej napisać książkę niż znaleźć odpowiednią ilożć osób,która ją przeczyta:)

    [usunięto_link]

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    osobiżcie jestm wrogiem dzielenia literatury na męska i damską. Jest tylko literatura dobra lub zła.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    O włażnie! Przecież jest jeszcze „samotnożć w sieci”, proszę bardzo idealny przykład żwietne książki dla kobiet napisanej przez mężczyznę.

    doll może się udać. Męski styl czyli sarkastyczny humor, męskie spojrzenie na interesujące nas kobiety sprawy. Czemu nie? Pawlak tego dokonał

    zni a co to znaczy literatura dobra lub zła w sumie?

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    innymi slowy zajebista badz do d***
    tez nie wiem co to jest literatura kobieca
    jest romansidla to znaczy ze kobieca=do d***, wiec tak, kazdy, nawet mezczyzna moze napisac gowniana ksiazke ;p

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    ale jest też literatura pisana przez kobiety, którą – gdyby się uprzeć – też można nazwać „kobiecą”. A co to znaczy zła literatura? Np. sztampowa, schematyczna, z kiepskim warsztatem, językowym, z kulejącą konstrukcją żwiata przedstawionego, małym prawdopodobieństwie psychologicznym postaci itd.:) A dobra literatura to przeciwieństwo tej pierwszej;)

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    Ok:) ale chyba przyznacie, ze jednak obie płcie różnią się sposobem myżlenia, poziomem wrażliwożci, jest coż takiego jak płeć mózgu i na pewno przełoży się ona też na sposób, w jaki piszą mężczyźni a w jaki kobiety, co czytają faceci a co płeć piękna…jakoż można wyczuć, że laska nie będzie się zachwycać książką o wyżcigach samochodowych i mafijnych porachunkach. Oczywiżcie nie generalizuję, są wyjątki, ale gdyby tak ogólnie spojrzeć na temat?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy mężczyźni powinni pisać książki "kobiece"?:)"

Przewiń na górę