Dieta a wypadanie włosów

  • Autor
    Odp.
  • lolunia20
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Witam,
    Mam problem. 3-mce temu skończyłam odchudzanie przy czym chcę zaznaczyć iż moja dieta była dosyć drastyczna. Jadłam jeden posiłek dziennie który składał sie przede wszystkim z warzyw w małej ilożci. Uzyskałam zadowalający efekt. Schudłam 10kg.
    Mój problem dotyczy wypadania włosów. Teraz wiem że spowodowane jest to odchudzaniem, ponieważ włosy odczuwaja wszystkie zmiany w diecie z 2, 3 miesięcznym opóźnieniem. Stosuje tabletki revalid, stosowałam też szampon klorane i seboradin oraz lotion. Mimo to włosy wypadają nadal 🙁
    Wiem ,że musze byc cierpliwa ale prosze was o rade. Może któraż z was miała podobny problem?
    Pozdrawiam

    magdalarine1989
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Rozumiem Cię doskonale a to dlatego ze ja mam z tym problem rowniez…mi tez wypadaja wlosy..tez stosowalam diete coc nie tak drastyczna jak Twoja, ale odchudzalam sie przez jakis czas..to spowodowalo niedobor wielu cennych dla organizmu witamin i mineralow..powinnas je uzupelnic przyjmujac preparaty witaminowe a nie jakies sposoby na wlosy..zacznij od naprawy tego co w srodkui nie na zewnatrz..to moja rada..

    lolunia20
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Przyjmuje już od pewnego czasu tabletki revalid, polecono mi je ze względu, iż są w osiemdziesięciu procentach wchłaniane przez organizm. Ale warto wspomóc odrastanie również innymi sposobami…

    magdalarine1989
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    w sumie tak..ja narazie biore pluss tabletki witaminowe..poprawa jest ale to dopiero poczatek..organizm zbyt zostal oslabiony zeby od razu go zregenerowac po tych dietach.pozdrawiam

    Angies
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Wiem coż o wypadających włosach mam bulimię… z tego się leczę..
    ale wiadomo, że nie wszystko przychodzi na już… niestety trzeba czasu…

    blekitna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    ja już gdzież pisałam na forum..bo ten temat został poruszony kilka razy ale co tam. Ja co prawda nie odchudzałam się ale w okresie wakacji przeszłam ostry trening.Po tym organizm został osłabiony i włosy pod koniec wrzeżnia wypadały garżciami. Kupiłam w aptece dukray anacaps i zażywałam go przez miesiąc(do tego piłam żelazo plusz) do mycia głowy zastosowałam Seboradin.Po dwóch miesiącach włosy przestały wypadać.

    Hania.R
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    W czasie odchudzania piję napoje białkowe i zauważyłam, że to pomaga na włosy.

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    Można też spróbować z Farmona Radical

    magdzianka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    na wypadające włosy mogę polecić przede wszystkim wizytę u dobrego dermatologa – bo oprócz preparatów wzmacniających przyda się fachowa kuracja i porada;
    ponadto przeczytaj sobie jeszcze ➡
    [usunięto_link]
    😉

    lolunia20
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    dziękuje wam za rady… na szczężcie jest już lepiej[/i]

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    wracając do normalnego odżywiania może warto się zastanowić nad zmianami w nawykach żywieniowych? Pieczywo, nabiał, owoce.
    Nie sądzicie że ważne jest również to co jemy a nie tylko ile jemy?

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    koniecznie musisz wprowadzić więcej białka do diety, przynajmnie tak pisza o tym na schudnijmy.pl włosy wróca do swojej żwietnożci, a swoją drogą w jakim czasie straciłas te 10 kg? A jak z efektem jojo?

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    A to jakaż fajna stronka to schudnijmy.pl, bo skoro maja ciekawe artykuły to może warto poczytać, zwłaszcza te artykuły związane z odchudzaniem co ostatnio mnie dotyczy niestety!A są tam jakies ćwiczenia które polecaja na brzuszek, i uda aha i znajde tam jakies diety które mogłabyn zacząć stosować/

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Tak własnie jest jak się nieodpowiedzialnie bierze do diety-dieta ma być zbilansowana!! Prawidłowa to więcej posiłków a mniejszych i czężciej! Nawet i 5 posiłków co 3-4 godziny bo to przyspiesza przemianę materii i organizm sam może spalać więcej tłuszczu i kalorii! A jeden posiłek dziennie to nawet nie dieta a akt masochizmu wobec swojego organizmu! W ten sposób spowolniłaż,a nawet użpiłaż swoją przemiane materii więc te kilogramy pewnie wrócą! Jak organizm czężciej musi trawić to zużywa na to więcej energii (czerpie z zapasu kalorii) i tak Twój matabolizm samoistnie nakręca się do lepszej pracy! Gdy trawi raz dziennie to przemiana materii jest znikoma… Takie diety moga wynuszczyć organizm i odbic sie powaznie na zdrowiu! Poprawidłowo przeprowadzonej diecie nie ma rozstepów,luźniejszej skóry,nie wypadaja włosy,nie ma sie mniej energii i skóra nie szarzeje! Ale prawidłowa dieta jest zbilansowana i dostarcza wszystkich składnikow odżywczych w odpowiednich ilożciach i w najodpowiedniejszych do tego porach! I nie prawidłowa dieta to nie dieta cud bo na efekty trzeba trochę poczekać ale sa trwalsze i lepsze!

    Nie dziw się że Ci włosy wypadają!!

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Lady Kala widzę, że jesteż specjalistką…
    A powiedz proszę co poradzić wegetariance, która narzeka na napady obżarstwa słodyczami i tycie? Bop z takim problemem się spotkałam u znajomej?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dieta a wypadanie włosów"

Przewiń na górę