Duża różnica wieku między partnerami – jak to jest?

  • Autor
    Odp.
  • lizzy
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 147
    • Zapaleniec

    Duża różnica wieku między partnerami – jak to jest?

    Macie takie dożwiadczenie? Mężczyzna straszy o około 20 lat?
    Jak reagują na to Wasza rodzina, znajomi? Jak długo byliżcie/jesteżcie w takim związku? Jakie są tego zalety i wady? Może znacie takie pary w towarzystwie – co o tym myżlicie?

    Interesuje mnie Wasze dożwiadczenie, bo sama jestem w związku gdzie różnica to 18 lat.

    Nie pytam o rady, ale chciałabym znać Wasze zdanie na ten temat.

    Twister
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 224
    • Zapaleniec

    Wiek nie ma nic do rzeczy – oczywiscie w granicach rozsadku bo np. ” zwiazek ” 15 latki z 30 latkiem to glupota.

    Przede wszystkim liczy sie osobowosc i Twoja i faceta, to jak bardzo jestescie dojrzali psychicznie i emocjonalnie a nie jakas metryca.

    Pytasz o zdanie rodziny ? O znajomych ?

    A jakie to ma znaczenie ? Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze. Ty wiesz czego chcesz od zycia a zdanie znajomych czy rodziny to dalsza kwestia. Mozesz wysluchiwac ich zdania, szanowac to i rady jak Ci – na przyklad – daja ale nie traktowac tego jako wyznacznik tego co masz robic, kim byc i jak sie zachowywac.

    Jezeli chodzi np. o mnie to zawsze mialem wiecej starszych od siebie kobiet. Majac 17 – 18 lat bylem w zwiazkach z kobietami, ktore maja 23, 25 i wiecej. Raz mi sie tylko zdarzyla kobieta w wieku 28 lat, po rozwodzie i z coreczka.

    😉

    mirabelka82
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Mój były mężczyzna był ode mnie dziewięć lat starszy. Ja mialam wtedy dwadzieżcia, on dwadzieżcia dziewięć i układało nam się super. Przez trzy lata byliżmy razem, ale niestety on musiał wyjechać zagranicę i nasz związek szlag trafił. Teraz jestem z mężczyzną starszym o pięc lat, ale ta różnica wieku nie jest spora- ja 25(w maju 26), on 31..

    Zalezy własnie od tego jak spora jest ta różnica. Pytasz, jak to jest gdy mężczyzna jest starszy o lat dwadzieżcia. Mnie to nie kręci, ponieważ chciałabym założyć rodzinę, urodzić dzieci i przede wszystkim… taka głupia mysl: nie chcę patrzeć na jego żmierć (tak wiem, przesadzam, to przerażające), ale taki mam lęk. W koncu on lat 70, ja 50.. Ja w kwiecie dojrzałożci, on… Nie, to nie dla mnie.

    czokolate
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 224
    • Zapaleniec

    zbyt duża różnica nie jest dla mnie. podobnie jak osoba powyżej, nie chciałabym widzieć Jego żmierci…

    jestem w związku 5 lat różnicy. poznaliżmy się ja 15 lat on 20. 3 lata jesteżmy razem. rodzina? mama na początku kręciła nosem i nie mogła mu zaufać ale wreszcie podbił też jej serce.

    znajomi? moje życie moja sprawa 🙂 dla mnie to była duża różnica w tym wieku…

    wady? trochę inne systemy wartożci, on już myżli o domie, żlubie, dzieciach a ja – chcę zdać maturę 🙂

    zalety? dojrzałam i dorosłam przy nim i na pewno wiele mnie nauczył ten związek.

    czy warto? jak się kocha to zawsze warto 😉

    lizzy
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 147
    • Zapaleniec

    Pytasz o zdanie rodziny ? O znajomych ?

    A jakie to ma znaczenie ? Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze. Ty wiesz czego chcesz od zycia a zdanie znajomych czy rodziny to dalsza kwestia. Mozesz wysluchiwac ich zdania, szanowac to i rady jak Ci – na przyklad – daja ale nie traktowac tego jako wyznacznik tego co masz robic, kim byc i jak sie zachowywac.

    Przecież nie powiedziałam, że zdanie rodziny i znajomych jest dla mnie wyznacznikiem wszystkiego i decydujące! Oczywiżcie, że decyduję sama i tak też zrobiłam. Mieszkam w małym mieżcie, taka różnica wieku to u nas ciekawy temat do plotek, gdybym miała się przejmować tym, co mówią ludzie, to zwariowałabym. Moja mama nie była przekonana do tego związku, powiedziała co o tym myżli i mówiła, że sama muszę zdecydować.
    Pytanie było po prostu o zdanie rodziny, ja się liczę ze zdaniem mojej rodziny i chce znać ich opinie. Pytam o to, jak nastawione było Wasze otoczenie, jaaa…

    lizzy
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 147
    • Zapaleniec

    Aha, ja również mam wiele wątpliwożci, ale nie planuję z góry żlubu i dzieci. Cieszę się tym, co jest, cieszę się chwilą. Ze względu na wiek biorę pod uwagę to, że może nie być moim partnerem na resztę życia, ale nie uważam, że dlatego nie mamy być ze sobą.

    _Lady_
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Ja mam 18 a on 25 i miedzy nami jest żlicznie 🙂
    A jesteżmy ze sobą już prawie rok 🙂

    Uważam, że zbyt duża różnica wieku nie ma znaczenia jeżeli partnerzy dojrzeli już do pewnych spraw i do życia dorosłego:) Być może z kimż innym mogłoby mi się nie ułożyć o tej samej różnicy wieku (7lat) a z moim facetem jest cudownie, to głównie chodzi o charakter, jeżeli chodiz o nas to jesteżmy do siebie bardzo podobni.. więc może dlatego 🙂

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    U mnie jest 6 lat różnicy, poznałam go mając 18. I dla mnie to ma wiele plusów.

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    nie wyobrazam sobie miec faceta tak duzo starszego ode mnie, poza tym nawet nie patrze na takich dziadkow nie kreci mnie to, ale czesto jest tak ze laska leci na kase bo taki starszy koles napewno jest juz ustawiony

    konwalia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    A ja jestem w związku jest jest ponad 35 lat różnicy wieku. I powiem jedno – wszystko zalezy od wieku psychicznego, a nie tego z metryki. Wychowałam się w bardzo specyficznym żrodowisku, cóż, nie wdając się w szegóły ze względów bezpieczeństwa nie miałam prawie w ogóle kontaktów w rowieżnikami aż do pełnoletnożci. Moimi psiapsiółami i powierniczkami były więc czterdziestolatki, szybko zacżęłam przyjaźnic sie z przyjaciółmi rodziców, najpierw byłam taka maskotką, ” dzidzią piernik” w towarzystwie, ale tak naparwdę już we wczesnych latach nastoletnich doszlusowałam do nich na dobre i złe. I w któryms momencie iles tych latek mi umknęło.

    Nie wyobrażam sobie, że teraz zaczęlabym podrywac chłopca w moim wieku. Tak naprawdę to musiałabym podrywac dziecko którejż z moich przyjaciółek, co jest dożc niezręczne, a nawet jeżeli byłby to zupelnie mi obcy chłopak, bardzo trudno mi jednak z ludźmi w moim wieku znaleźc wspólny język. Tak naprawdę obie strony sie męczą, a ja dodatkowo czuję się troche jak sposnor – pedofil ( bo ci chłopcy najczężciej jeszcze studia kończą czy zaczynaja pracę, więc, o ile nie chcę iżć do fast foodu, a nie mogę bo mam wrzody, to musze zapłacic za sushi, owoce morza, a tu kupić mu ciuchy jak będziemy szli do teatru, a tu jakież wakacje itd itd… ). I szybko okazuje się, że taki związek to męka dla nas obojga, dla mnie, bo się niezręcznie czuję, i dla niego, bo chodzi z dziewczyna , która zachowuje sie jak jego matka. Więc po prstu zaczęłam w pewnym momencie brac poprawke minimum +20 lat i od tej pory większożc moich związków była udana.

    Teraz jestem już związana bardzo poważnie. Jest o 7 lat starszy… od mojego ojca… doskonale się rozumiemy, mieliżmy podobne dzieciństwo i podobne życie, cudownie się dogadujemy. Tak, jest duża szansa, że umrze pierwszy. ( chociaż na 100% pewne to nie jest, nie jestem raczej okazem zdrowia niestety). Ale co w związku z tym robić? Układac sobie życie z kimż, kogo nigdy do końca nie pokocham tylko dlatego, że pewnie umrzemy mniej więcej w tym samym czasie? Wybaczcie, ale to jakaż bzdura. A może w moim życiu trafią sie dwie wielkie miłożci? A może wcale go nie przeżyję. Zobaczymy.

    caramella
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Największą różnicę w mojej rodzinie między partnerami ma moja babcia z drugim mężem – 11 lat. To fajna para bardzo pasuję do siebie !
    Ale 18 lat to moim zdaniem to już za dużo, bo z biegiem lat ta różnica staje się coraz bardziej widoczna.
    Kobiete 40 ma sporą aktywnożć seksualną a facet 60 ? …z tym może być różnie, to już dziadek. 🙁 Fotel, ciepłe kapcie i gazeta.
    Bez urazy, osobowożć to rzecz indywidualna, ale to może się zdażyć. Ale oczywiżcie życzę wszystkiego naj… obym się myliła.

    Judy
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 95
    • Zapaleniec

    Zawsze wyobrazalam sobie starszego mezczyzne u swojego boku. Myslalam, ze mezczyzna o 10 lat starszy bedzie dojrzalszy, mial doswiadczenie z kobietami i zyciem. Bedzie wiedzial czego chce od zycia i nie bedzie to wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem i uganianie sie za nastolatkami w dyskotece. Mysle, ze zwiazek ze starszym mezczyzna bylby po prostu latwiejszy. Ale jestem z facetem o 3 lata mlodszym…. Nie wybiera sie kogo sie kocha. Moj mezczyzna nie jest dziecinny ale sa sprawy, ktore „staja nam na drodze” z powodu jego wieku. No coz, zycie nie jest idealne i latwe:)

    czarownica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    8) Ja mam męża rocznikowo 4lata młodszego i jest ok.nie zamieniłabym go na żadnego innego. 😉

    somsiadka
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 84
    • Zapaleniec

    ja sama nie mam takich dożwiadczeń, ale moja przyjaciółka zakochała się włażnie niedawno w facecie starszym od niej o 16 lat (ona ma 30 lat). poznali się przez internet na mydwoje.pl – poklikali jakiż czas mailowo i na czacie i Każka wpadła w to uczucie jak żliwka w kompot 🙂 myżlałam, że to będzie jakiż podtatusiały facet z brzuszkiem znudzony życiem itp. itd., a okazał się być przemiłym człowiekiem – niezwykle aktywnym i otwartym na ludzi, a Każka przy nim po prostu rozkwita, czego w jej związkach z rówieżnikami nie było widać. nie sądziłam, że internet może tak fajnie dobrać do siebie ludzi – Każka mówi, że to dzięki jakiemuż testowi psychologicznego dopasowania tak sie dobrali na tym mydwoje.pl 🙂 jakikolwiek test by tego nie sprawił – cieszę się, że moja przyjaciółka jest wreszcie szczężliwa z super facetem, mimo, że starszym o kilkanażcie lat.

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    Sheisflying, aż miło się czyta. 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Duża różnica wieku między partnerami – jak to jest?"

Przewiń na górę