ekologiczne/zdrowe kosmetyki

  • Autor
    Odp.
  • ashaa
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Co raz czężciej mówi się teraz o tym co zdrowe, ja również postanowiłam od nowego roku wiele zmienić i zacząć żyć lepiej dla siebie, swojego organizmu i żrodowiska, stąd moje pytanie, znacie może jakież ekologiczne/zdrowe kosmetyki ?

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Możesz poszukać w galeriach handlowych sklepów z ekologicznymi kosmetykami, wcale nie sa takiego drogie a są tylko z rożlin + nie są testowane na zwierzakach, a jest wiele fajnych kosmetyków, szczególnie różnego rodzaju peelingów, balsamów, masek do ciała etc.

    ashaa
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    włażnie ostatnio próbowałam znaleźć jakiż nieszkodliwy lakier do paznokcie, ale ciężko, ktoż może coż widział ?

    galadriela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Czasami w sklepach ze zdrowa żywożcią, są takie działy z kosmetykami naturalnymi też.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Hmm lakieru naturalnego nie widziałam za bardzo 🙂 ale fakt, w niektórych sklepach z produktami eko mają też kosmetyki 🙂

    Hulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    A myżlisz, że takowe istnieją?

    Joanna54
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Kurcze czytając ten zaczęłam się zastanawiać nad tym jak pięknie wczeżniej wyglądały kobiety, nie było retuszu zdjęć a na zdjęciach piękna cera – również na żywo 🙂 Chyba muszę podpytać Babcię jak ona to robiła za czasów młodożci…

    ashaa
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Włażnie to jest to, piękno i naturalnożć, chociaż nie powiem ma to swoje plusy i minusy, np. antyperspiranty czy depilacja 😀 hehhe
    szukałam tych lakierów do paznokci i znalazłam w firmie Jessica, nie szkodzą zdrowiu, zawsze to jakież ulepszenie, im mniej chemii tym lepiej oczywiżcie, któraż z was próbowała ?

    Gohusia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    Ja kiedyż myżlałam, że nie ma takich lakierów do paznokci, które nie szkodzą. Automatycznie zapach lakierów wszystkich chyba się kojarzy z tym, że jest w nich sporo chemii. Jak kiedyż trafiłam na lakiery Jessica to ciut o nich czytałam i one chyba jako jedyne nie zawierają szkodliwego DBP, formaldehydu ani toluenu. No i jak o nich piszą.. są przyjazne weganom 🙂

    Uważam, że warto szukać, dociekać jeżli się chce żyć zgodnie z naturą. Nawet lakiery do paznokcie mogą być zdrowe i przyjazne naturze.

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Nie spodziewałam się że wchodząc na ten temat będę czytać m.in. o lakierach do paznokci. Jeżli to nie będzie problem podrzućcie link, ciekawożci oczytałabym. 🙂

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Z ekologicznych używam chyba tylko Alterry, bo jest tania i łatwo dostępna 😉

    Ironiqa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    o ekologicznych lakierach nigdy nie slyszałam 🙂 ale temat intrygujące – czy eko lakiery są w ogóle mozliwe?

    Ja od dawna samodzielnie robie sobie peelingi i maseczki – to naturalny sposób dbania o siebie, w dodatku ekologiczny i czesto tanszy niz kupowanie drogich kosmetykow. Tak jak któraż z was juz wspomniała – kiedyż kobiety miały tylko takie sposoby i żwietnie wyglądały!

    W kwietniu planuję wybrac się na warsztaty mydlarskie i kosmetyki naturalnej, zeby nauczyć się samodzielnie robic mydełka i kremy – bardzo mnie to ekscytuje. Od kilku dni buszuje po internecie w poszukiwaniu opinii i tych warsztatach (Kukówka) – opinii jest bardzo mało, ale same pochlebne. Niemniej jednak nadal badam sprawę.

    Jeżli ostatecznie pojadę to chętnym zdam relację jak było i pochwalę się zdjęciami moich dzieł 🙂

    A czy Wam zdarza się robić takie specyfiki samodzielnie? Kręcicie sobie w domu maseczki albo kremy? Chętnie wymienię się wiedzą na ten temat!

    WhiteMagic
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 100
    • Zapaleniec

    te kosmetyki muszą kosztować fortunę

    Ironiqa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Które kosmetyki kosztują fortunę?

    Miliana43
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Jak ktoż sie interesuje kosmetykami to polecam sobie posluchac na temat skladnikow we wszytskich tych kosmetykach pielegnacyjnych, ja mialam krem ktory byl zachwalany jako taki 'eco’ i po oberzemniu tego filmu jednak sie zorientowalam ze nie byl w cale eco: [usunięto_link]

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ekologiczne/zdrowe kosmetyki"

Przewiń na górę