Gazowana czy nie??

  • Autor
    Odp.
  • Zywiec Zdroj
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Moje Drogie,
    Jaką wodę (i dlaczego) pijecie na co dzień, z bąbelkami czy bez?

    Pozdrawiam,
    Michał_Żywiec Zdrój

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 140
    • Zapaleniec

    Lekko gazowaną, bo najlepiej gasi pragnienie 🙂

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Na kaca najlepsza gazowana a na co dzień to bez bąbelków.

    alatris
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    Na kaca najlepsza ciężka praca 😛 A woda tylko gazowana ze smakiem.

    Zywiec Zdroj
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    H_ulka, a czemu tak uważasz “ czujesz jakąż różnicę miedzy jedną a drugą?
    Każdy ma własne gusta, dlaczego Wy wybieracie włażnie taką wodę?

    Podrawiam,
    Michał_Żywiec Zdrój

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Gazowana jest dla mnie smaczniejsza i tyle

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    Lubię wodę niegazowaną, ale ostatnio przekonałam się do lekko gazowanej 🙂

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Lepsza jest niegazowana. A Żywiec niestety za ciekawie nie wypada, ani w jakożci ,ani w czystożci.

    maggie
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    wiem, że niegazowana jest zdrowsza, ale piję gazowaną, a marka to już obojętne 🙂

    kowalowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    tylko niegazowana
    niestety mój brzuszek i obecnie brzuszek mojego maleństwa ie znosi babelków

    Zywiec Zdroj
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Wybór między wodą niegazowaną a gazowaną to oczywiżcie kwestia preferencji, chociaż nie tylko. Produkty gazowane nie są polecane dzieciom czy kobietom w ciąży oraz osobom mającym problemy z krtanią czy dolegliwożci ze strony przewodu pokarmowego (np. zgaga czy wzdęcia). Natomiast jeżli chodzi opinię Kowal2, to nie mogę się z nią zgodzić. Żywiec Zdrój jest wodą źródlaną pierwotnie czystą pod względem chemicznym i mikrobiologicznym, która w swojej naturalnej postaci trafia prosto do butelek. Ze względu włażnie na swój swoją jakożć i spełnianie restrykcyjnych kryteriów jest bezpieczna nawet dla tak szczególnych osób jak małe dzieci czy kobiety w ciąży, co potwierdza m.in. Instytut Matki i Dziecka i Centrum Zdrowia Dziecka. W związku z tym możecie być pewne, że jest ona odpowiednia dla każdej z Was.

    Ja muszę przyznać, że chętniej sięgam po wodę niegazowaną, gdy aktywnie uprawiam sport. Natomiast kiedy jestem w domu i odpoczywam to wtedy mam większą chęć na wodę z bąbelkami. A czy Wy pijecie różne wody w zależnożci od tego, czym aktualnie się zajmujecie? 🙂

    Pozdrawiam,
    Michał_Żywiec Zdrój

    justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    jesli mozna znalezc, to naturalnie gazowana. czasem niestety nie da się znalezc wiec bedzie to niegazowana. slyszalam ze bąbelki nie do konca dobrze działają na nasz organizm.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    @Żywiec Zdrój wrote:

    Natomiast jeżli chodzi opinię Kowal2, to nie mogę się z nią zgodzić. Żywiec Zdrój jest wodą źródlaną pierwotnie czystą pod względem chemicznym i mikrobiologicznym, która w swojej naturalnej postaci trafia prosto do butelek. Ze względu włażnie na swój swoją jakożć i spełnianie restrykcyjnych kryteriów jest bezpieczna nawet dla tak szczególnych osób jak małe dzieci czy kobiety w ciąży, co potwierdza m.in. Instytut Matki i Dziecka i Centrum Zdrowia Dziecka. W związku z tym możecie być pewne, że jest ona odpowiednia dla każdej z Was.

    Po pierwsze to nie z nią tylko z nim. Po drugie czytałem badania dotyczące jakożci wód i mi tu kitu nie wciskaj. Sam też badałem czujnikiem samo ph i redox i też ciekawie nie wyszło. Rozumiem ,że pracujesz dla firmy, widząc po podpisach i samym awatarze,ale proszę nie wciskać tutaj kitów 😉 Przyznanie certyfikatu to nic wielkiego i większożci ma on działanie marketingowe, dlatego tylu się nim chwali. To ,że coż trafia prosto do butelki też nic mi nie mówi. Mogę Ci wymienić co znajduje się w glebie i to nie tylko w warstwie wierzchniej,ale i głębinowe zasoby wód są pełne różnych minerałów, nie koniecznie pożądanych jak np. uran czy innych składników.

    Wszyscy, którzy piją wodę polecam z kranu, filtrowaną. Pamiętajmy też iż kranówka ma wyższe wymagania co do jakożci niż butelkowana.

    [usunięto_link] wrote:

    jesli mozna znalezc, to naturalnie gazowana. czasem niestety nie da się znalezc wiec bedzie to niegazowana. slyszalam ze bąbelki nie do konca dobrze działają na nasz organizm.

    Opakowanie plastikowe nie koniecznie działa dobrze na nasz organizm. Tym bardziej dzieci. Związki plastiku mają również wpływ na układ hormonalny.

    miszmasz
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Najczężciej piję wodę przegotowaną albo z kranu. Ale jeżli już kupuję to niegazowaną. Gazowaną tylko do syropu.

    Zywiec Zdroj
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Kowal2, instytucje opiniujące produkty dla niemowląt i dzieci wydają opinię na podstawie okreżlonych dokumentów i badań. Wyniki tych badań odnoszą do obowiązujących w Polsce i Europie zaleceń ekspertów dbających o bezpieczeństwo żywnożci. Wody źródlane czy mineralne zaopiniowane przez odpowiednie Instytucje spełniają bardziej restrykcyjne normy niż woda kranowa (i tak np. woda bezpieczna dla niemowląt nie może mieć więcej fluoru niż 0,7 mg/l zaż dopuszczalna norma dla wody kranowej to 1,5 mg/l). Żywiec Zdrój spełnia wszystkie wymogi stawiane dla wody dla niemowląt, dzieci czy kobiet w ciąży, dlatego możemy być pewni, że jest bezpieczny dla każdego z nas.

    Co do materiału PET i jego rzekomego wpływu na gospodarkę hormonalną, to nie ma badań, które by to potwierdzały. Jak podkreżlał prof. Bernd Schafer z Niemieckiego Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka w swojej wypowiedzi dla niemieckiej organizacji konsumenckiej „…piwo, wino, produkty sojowe czy mleko zawierają wyraźnie więcej substancji aktywnych hormonalnie. Mleko ma ich nawet 3000 razy więcej”. Są dowody na szkodliwożć bisfenolu A, ale ta substancja znajduje się w opakowaniach z tzw. poliwęglanu, a nie z PET, z którego są najczężciej robione opakowania do napojów i wody.

    Nie wiem, na jakie akty prawne czy zapisy powołujesz się pisząc, że „kranówka ma wyższe wymagania co do jakożci niż butelkowana”. Chętnie się odniosę do Twoich uwag, tylko powołaj się proszę na konkretne zapisy.
    Wody butelkowane i woda kranowa to różne rodzaje wód. Te pierwsze podlegają przede wszystkim Rozporządzeniu MZ w sprawie wód źródlanych, mineralnych i stołowych z 31 marca 2011 r. zaż woda kranowa Rozporządzeniu MZ w sprawie jakożci wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z 29 marca 2007 r.

    justy, tak jak napisałem wczeżniej, dla niektórych osób rzeczywiżcie woda gazowana nie jest wskazana. Dla pozostałych jest to już tylko i wyłącznie kwestia smaku :).

    Pozdrawiam,
    Michał_Żywiec Zdrój

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Gazowana czy nie??"

Przewiń na górę