• Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    No tak ,lekarz prawde(albo i nie) Ci powie.Ale niektórzy wolą leczyć sie prostymi i sprawdzonymi lekami.Jaki ranigast bierzesz?Słabszy czy mocniejszy?

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    a są różne to nie wiedziałam nawet, ale też trzeba uważać z tymi lekami

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    No własnie,czasami potrzeba jest czegoż co szybko sobie poradzi z problemem.A ranigast w sumie jest sprawdzony…

    algerr
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 237
    • Zapaleniec

    Ja biorę silniejszy ranigast, ale tobie może pomóc słabszy. Spróbuj, nie ma sensu się męczyć.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    A czy ten na recepte jest tak samo silny jak ranigast max ?

    algerr
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 237
    • Zapaleniec

    Trudno mi powiedzieć. Ten na receptę przepisuje lekarz, więc musi mieć jakież dodatkowe działanie. Myżlę, że ten max bez recepty powinien na pewno pomóc.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    to wszystko zależy jak silny masz przebieg choroby?ile dni traw ta najgorsza faza? ja też kiedyż myżlałam że to grypa a potem się okazało że mam przewlekłe biegunki i dlatego biorę mesalazynę

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    mesalazynę może przepisać Ci tylko lekarz-bo o tym nie wspomniałam-ja biorę asamax

    pimka25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    mi przy grypie żołądkowej pomaga węgiel, zwłaszcza jak muszę gdzież wyjżć, oprócz tego biorę orsalit na uzupełnienie elektrolitów i piją wodę, zeby się nie odwodnić

    kinga.bioaronc
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    pimka25,
    pamiętaj, że węgiel i wszelkie leki zatrzymujące biegunkę są niewskazane, gdy istnieje podejrzenie poważnego zakażenia (toksyny bakteryjne zostają wtedy w organizmie, jest to szczególnie groźne zwłaszcza u dzieci). A doustne płyny nawadniające są żwietnym sposobem na uzupełnienie wody i elektrolitów.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    W takiej sytuacji najistotniejsze jest chyba ciągłe nawadnianie organizmu, pić dużo i często, to pomaga oczyżcić organizm, a przy grypie żołądkowej człowiek bardzo szybko się odwadnia.

    emilka76
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    nalezy cole zgrzac az sie wygazuje.

    jan77
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    A gdy juz dopadnie nas grypa jelitówka pozostają nam chrupki kukurydziane i gotowane ziemniaki.

    Gohusia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    Dettol napewno daje większą pewnożć jeżli chodzi o bezpieczeństwo przed bakteriami. Ja tam się jakoż do niego przyzwyczaiłam 🙂

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Przy takim mydle w dużej mierze automatycznie wykluczasz problem zatrucia bakteryjnego, o ile samemu się przygotowuje posiłki. Niestety jedząc na mieżcie nigdy nie wiadomo na c się trafi. Teraz trzeba szczególnie uważać, kiedy towar na pólkach po przerwie żwiątecznej się uleży..

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Grypa żołądkowa? Zatrucie.. niestrawnożć?"

Przewiń na górę