• Autor
    Odp.
  • Andzelika1983
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Brzoskwinka mówiła, że dobrze jest się w takiej sytuacji czymż zająć. Tak, na pewno w jakimż stopniu to pomaga, kiedy nie mamy czasu ciągle rozmyżlać nad naszą trudną sytuację. Ważne jest jednak, abyżmy nie popadali ze skrajnożci w skrajnożć, ponieważ może się okazać, że jeden problem zamieniamy na inny. Niestety, ale rozstanie czy strata bliskiej nam osoby zawsze w jakimż stopniu w nas pozostaje. Czas faktycznie leczy rany, ale często potrzeba bardzo dużo czasu na ich zagojenie. Bardzo pomaga też rozmowa, aby nie dusić wszystkiego w sobie, tylko otwarcie mieć z kim porozmawiać o swoich problemach.

    czem300
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    ja po pierwszym poważnym rozstaniu popadłem w pracoholizm, teraz obecnie jestem w drugim poważnym związku już dłuższy czas i pracoholizm nadal pozostał co jest częstym powodem kłótni z moją obecną partnerką, więc z tym znalezieniem sobie odskoczni trzeba uważać 😉


    [usunięto_link]

    Andzelika1983
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Tak, ale w takiej sytuacji jak mówisz, to odskocznia odskocznią, ale popadłem lekko ze skrajnożci w skrajnożć 🙂 Ale generalnie często jest tak, że ludzie popadają łatwo włażnie w pracoholizm z tego typu powodów, starając się wypełnić sobie maksymalnie czas, skupić się na sobie i pracy, a dzięki temu starają się zapomnieć o tym, co było wczeżniej. Jak widzisz, nie łatwo jest potem po prostu przestać i wrócić do nowego związku. Pracoholizm jest również problemem, z którym wiele osób sobie nie radzi i chodzi do psychoterapeuty.

    afro_disiac
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 785
    • Zasłużony

    Powiem wam jak przeżyć rozstanie… Tak jak mój facet: żwietnie się bawić już od pierwszego dnia po rozstaniu, odciąć się, wyrzucić z pamięci, zapomnieć momentalnie o tej drugiej osobie… Co tam 4 lata…

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Czas na pewno zrobi swoje.. Może warto się zapisać na jakiż kurs lub wolontariat żeby poznać nowych ludzi, którzy nie będą pytać codzienni jak się czujesz?? 👿

    Dokładnie:0 zależy w sumie indywidualnie od człowieka , ale np mi to że współpracowałam z fundacją Spełnionych Marzeń i odwiedzałam dzieciaki chore onkologiczne „odwróciło” moja uwagę od tak „przyziemnej sprawy”, wiem że wydaje się to nie na miejscu, ale pomogło, szybciej zapomniałam i mój problem był naprawdę błahy w porównaniu z tym co na co dzień przezywają dzieciaki

    nejtan
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 201
    • Zapaleniec

    Bera Ty mnie chyba zainspirujesz do tego by zostać wolontariuszką, tak super o tym piszesz:) To może opowiedz co trzeba zrobić, zeby zostać wolontariuszem w Fundacji Spełnionych Marzeń?

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    warunek–> trzeba byc pełnoletnia osobą;) poza tym trzeba napisać maila z pytaniem o ankietkę, wypełnić ja i czekać na rozmowę:)

    nejtan
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 201
    • Zapaleniec

    Dużo zrobić nie trzeba od siebie, ale co robi taki wolontariusz Fundacji Spełnionych Marzeń? Napisz, moze ktoż wejdzie i zechce być:)

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    róznie:) zależy od oddziału, dzieciaków i wielu innych różnożci:) ale głównie chodzi o rozmowę, o taka odskocznię od lekarzy, rodziców, których maja na co dzień:) o to żeby opowiadać co sie dzieje za oknem itp. z młodszymi to głównie gry planszówki, podpowiadanie w lekcjach itp. Na oddziałach fundacja organizuje tez koncerty gwiazd i wtedy trzeba pomóc w takich typowo organizacyjnych sprawach, pomóc dzieciakom wyjżć sal, niektóre łóżkami wyjeżdżają, krzesełka trzeba poustawiać itp. Czasem organizowane sa rożne większe akcje typu Onkoolimpiada, Harleyada, Benefis Marzeń i wtedy każda para rąk sie przydaje:)

    nejtan
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 201
    • Zapaleniec

    byłam na Onkoolimpiadzie, widziałam Anne Przybylską:) Kurcze, gdybym tylko miała więcej czasu, moze i bym została wolontariuszką fundacji spełnionych marzeń….

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Powiem wam jak przeżyć rozstanie… Tak jak mój facet: żwietnie się bawić już od pierwszego dnia po rozstaniu, odciąć się, wyrzucić z pamięci, zapomnieć momentalnie o tej drugiej osobie… Co tam 4 lata…

    Afri, nie chcę Cię bynajmniej bałamucić – bo mam obecnie kochaną kobietę 😉

    ale moja lepsza czężć natury nie pozwala Cię zostawić tak samotną beczy

    zobaczysz, znajdziesz kogoż szlachetnego – ja znalazłem – choć wcale nie zasługiwałem 😯

    a TY? jesteż stworzona do pięknej miłożci 😀

    Lila03
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Po rozstaniu powinno się zmienić otoczenie, zapisać na jakiż kurs – byle gdzie. Nasz umysł będzie tak zajęty nowymi dożwiadczeniami, że o starych szybko zapomni, albo chociaż przestaniemy odczuwać ból. Ktoż napisał, że powinno się iżć w tango, jak faceci. Otóż nie polecam, po pewnym czasie się ockniecie i zobaczycie, że wokół pustka i stoicie w miejscu. 🙂

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    oczywiżcie rozstanie należy przeżyć jak żmierć – dać sobie czas na żałobę! 👿

    a ponieważ po żmierci i tak musi się żyć > tak też i po rozstaniu musi się spotkać 😉
    daj Boże, żeby nie popełnić znowu tych samych błędów – o le! jupi

    ZapachLuxusu_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    Odcinanie się od ludzi na długi czas nie ma sensu. Rozstanie trzeba przeżyć. Zrozumieć swoje błędy, nabrać dystansu. Najlepiej w otoczeniu bliskich ludzi. Hard porównał rozstanie się z ukochany do żałoby. Coż w tym jest.

    walker10
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Można powielać banały typu: co cię nie zabije to cię wzmocni itd., ale to bez sensu. Z rozstaniami musimy poradzić sobie sami, bez niczyjej pomocy, musimy to w sobie zwalczyć, strawić i znaleźć odpowiedni rytm po rozstaniu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak przeżyć rozstanie?"

Przewiń na górę