Jak Wam się widzą saszki "eskimoski"?

  • Autor
    Odp.
  • Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Ma takie któraż z Was? Ja ostatnio kupiłam 2 pary, jedne długie, drugie krótkie i bardzo mi się podobają. Ale bardzo ciepłe! Nie wiem jak można je nosić wiosną i latem, a na pudelku nie raz widziałam jak gwiazdki chodzą w nich o tych porach roku.

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    w oryginalnych uggach albo emu można chodzć w lecie bo chlodzą wtedy stope.
    ty pewnie kupiłaż jakież inne i to dlatego.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    „saszki eskimoski” czyli co?

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Ja obstawiam,że chodzi o emu… 🙂

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja mam w szafie kilka par emu w roznych kolorach.
    pewnie na zime kupie nastepne.

    saszki tez mam. ale…saszki i emu to zuelnie cos innego.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Mam emu i i tak jest w nich cieplo! 😉

    A tak poza tym to wydawało mi się, że te eskimoski to włażnie saszki się nazywają.

    Parvati juz kilka par uzbierałaż emu? Włażciwie u nas modne są od niedawna. Ja dopiero ostatnio zainwestowałam w dwie pary.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    A ja ich nie kupię,bo nie wiem do czego mogłabym je nosic… wydaje mi się,że nie pasuja do mojego look’u 😉

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    @Józia wrote:

    Włażciwie u nas modne są od niedawna. Ja dopiero ostatnio zainwestowałam w dwie pary.

    już dawno można było je spotkać w dobrych sklepach obuwniczych – nie tylko w tym sezonie. Teraz jest ich pełno także w innych sklepach ale nie są to te oryginalne emu.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    @Józia wrote:

    Mam emu i i tak jest w nich cieplo! 😉

    A tak poza tym to wydawało mi się, że te eskimoski to włażnie saszki się nazywają.

    Parvati juz kilka par uzbierałaż emu? Włażciwie u nas modne są od niedawna. Ja dopiero ostatnio zainwestowałam w dwie pary.

    saszki to obuwie wzorowane na butach noszonych wiele lat temu przez rosjan: kozaki o lekko wydluzonych noskach, na niewielkim obcasie.

    emu i uggi to buty pochodzace z australii, stworzone z mysla o surferach.

    zadne z tych butow nic z eskimosami wspolnego nie maja.

    emu nosze chyba z 6 lat jak nie dluzej.

    w polsce oryginalne emu sa paktycznie niedostepne w sklepach stcjonarnych. to, co srzedaja sieiowki typu zara, aldo czy o zgrozo terranova zoryginalnymi butmi em nic wspolnego nie ma.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Ja te buty zobaczylam po raz pierwszy w Polsce z rok temu. A swoje kupiłam w tym roku w Nowym Jorku. Są porządne i jestem z nich bardzo zadowolona 🙂

    A co do eskimosow. „Eskimoski” to potoczna nazwa. Można chyba je z nimi skojarzyć. :]

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    potoczna nazwa? 😆

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    surferzy z eskimosami mi sie nie kojarzą no ale jak kto uważa 😆

    w krakowie tak naprawde tylko w jednym sklepie widziałam oryginalne emu z australii (do tego nawet dożc duzy wybór), a w tym sezonie widze pełno pdrób w sieciówkach :/
    różnice widać gołym okiem: calkiem inny material, nie wspominajac o zadziwiająco niższych cenach

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    potoczna nazwa? 😆

    Język potoczny jest formą posługiwania się językiem służącą bezpożredniej komunikacji międzyludzkiej i przeważnie nie jest zapisywany.

    Cechą wyróżniającą język potoczny spożród innych form komunikacji językowej jest rejestr języka, czyli jego usytuowanie na skali zgodnożci z normą włażciwą dla konkretnego języka.

    Język potoczny charakteryzuje się większą swobodą niż nakazuje norma poprawnożciowa, mniejszą dbałożcią o starannożć, większą troską o skutecznożć przekazu (np. 'oberwać’ zamiast 'zostać pobitym’ czy 'kasa’ zamiast 'pieniądze’). Wykorzystuje pozajęzykowe żrodki komunikacji i ekspresji np. gestykulację czy mowę ciała, co sprawia, że ułatwia porozumiewanie się. Przybiera formę konwersacyjną, monologową lub kolokwialną np. rozmowa.

    Język potoczny podlega subiektywnej ocenie, według której może być odbierany jako mniej lub bardziej „poprawny”, „nonszalancki”, „proletariacki”, „uczony”, „kolokwialny”, „sztywny”, „pretensjonalny”… Zawsze jednak zawiera pewien wspólny wyróżnik: jest nim labilnożć konstrukcji, na którą składają się mimowolne powtórzenia, ucinanie w pół słowa, wtrącenia typu „ekhm”, „prawda” itp. Przerywniki tego rodzaju pełnią pewną funkcję: dają czas na namysł. Nawet staranny język mówiony zawiera takie naleciałożci, co widać gdy się porównuje zapis literalny jakiegoż wywiadu z tekstem dopuszczonym do druku. Podobne różnice zawiera rozmowa na żywo i ta sama rozmowa po dokonaniu montażu (radio, telewizja).

    Język potoczny coraz czężciej wkracza na teren literatury, niegdyż dla niego zamknięty. Epoka Internetu, a z nią poczty elektronicznej, blogów i chatów stają się nowym obszarem, na którym użytkownicy języka potocznego kreują własne formy językowe, tworzą swobodnie neologizmy i przyczyniają się do rozwoju języka.

    Wikipedia.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    drogie dziecko…

    nazywanie emu eskimoskami i twierdzenie, ze to jezyk potoczny to tak jakby nazwac kota psem i twierdzic, ze to jezyk potoczny.

    to, ze ty blednie nazywasz niektore przedmioty, nie oznacza, ze to jest nazwa potoczna. wprost przeciwnie.

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    A mi ie tam zadne z „eskimosowatych” butow nie podobaja. Ani emu, o ktore tu chodzi, ani te takie kozaczki (w sumie to chyba one juz z mody wychodza) z kożuszkiem na górze. Podobnie jak WarnGirl jakos nie mialabym ich do czego zalozyc.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak Wam się widzą saszki "eskimoski"?"

Przewiń na górę