Jak Wam się widzą saszki "eskimoski"?

  • Autor
    Odp.
  • Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    drogie dziecko…

    nazywanie emu eskimoskami i twierdzenie, ze to jezyk potoczny to tak jakby nazwac kota psem i twierdzic, ze to jezyk potoczny.

    to, ze ty blednie nazywasz niektore przedmioty, nie oznacza, ze to jest nazwa potoczna. wprost przeciwnie.

    To że nie słyszałaż o potocznej nazwie butów emu – „eskimoski”, nie oznacza, że takowa nie istnieje. Co innego, gdybym powiedziała, ze ta nazwa jest oficjalna, wówczas mogłabyż to sprawdzić i kategorycznie zaprzeczyć.
    Ta strona potwierdza, że chyba jednak parę osób poza mną też potocznie nazywa „eskimoskami” tego typu buty:

    [usunięto_link]

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Józia,allegro nie jest żadna kopalnią wiedzy.Kiedyż zobaczyłam na jednej z aukcji nagłówek „rękawiczki bez palcy” i czy to oznacza,że tak potocznie się mówi??chyba nie bardzo… 😆

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    wiedzialam, ze wyskoczysz z linkiem z allegro 😆 po prostu bylam pewna 😆

    ok, mozesz nazywac „potocznie” buty z linka eskimoskami. oryginalne emu to nie sa. emu nie sa szyte z „eko-zamszu”, a w srodku maja cos innego niz sztuczne, syntetyczne futerko.

    jesli takie podroby nazywasz eskimoskami…to luz.

    ja nie nosze „eskimosek”. nosze emu.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Kiedyż zobaczyłam na jednej z aukcji nagłówek „rękawiczki bez palcy” i czy to oznacza,że tak potocznie się mówi??chyba nie bardzo…

    A ile widziałaż tych nagłowków? 50, 100, 150? Jeden.
    Więc : twoje porównania są zbyt ogólne i przesadnie naciągane

    Ale nie zadziwiłaż mnie tym idiotycznym przykładem. To pasuje do ciebie.
    Ktoż (może ty?) w dziale „luksus” w pewnym temacie skomentował mój post, w którym krytykowałam parvati za to, że wygrane kino domowe zostawiła znajomym zamiast sprzedać. Porównał to do tego, czy jeżeli miałaby puszkę coli i nie chciało jej się pic, to też powinna to sprzedać?!

    To było na tym samym żenującym poziomie. Naciągane i kretyńskie.

    [usunięto_link] wrote:

    wiedzialam, ze wyskoczysz z linkiem z allegro 😆 po prostu bylam pewna 😆

    Ależ oczywiżcie. Czytasz w moich myżlach. Masz 6 zmysł ( ale brak Ci 5 klepki ;D)

    [usunięto_link] wrote:

    ok, mozesz nazywac „potocznie” buty z linka eskimoskami. oryginalne emu to nie sa. emu nie sa szyte z „eko-zamszu”, a w srodku maja cos innego niz sztuczne, syntetyczne futerko.

    Wiem jak wyglądają oryginalne emu. Patrząc na zdjęcia z allegro gołym okiem widać, że owe buty są wzorowane włażnie na emu. Jak sama powiedziałaż, to „podróby”.
    A czemu nazywane są eskimoskami? Chyba nie dlatego, że szyte są z eko-zamszu?! Dlatego, ze wyglądają jak wyglądają. Emo wyglądają bardzo podobnie. Zatem i emo i podróby mają potoczną nazwę eskimoski.

    Jeżli uważasz, że nagłowki aukcji na allegro nie powinno się brac pod uwagę stwierdzając jak potocznie mowi się na te buty, to co mamy brac pod uwagę? Może jedynie to jak mówi się w twoim idealnym, snobistycznym toważystwie?!

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    po pierwsze EMU. nie EMO. zadne oryginalne emu dostepne na allegro czy w sklepie internetowym nie sa nazwane eskimoskami. ciekawe dlaczego…moze poniewaz ludzie znajacy sie na rzeczy nigdy nie nazwa emu eskimoskami, bo to po prostu blad a nie nazwa potoczna.

    jesli zas chodzi o moje towaRZystwo…wszyscy umiemy nazywac poszczegolne przedmioty. nie nazywamy krzesla stolem, krowy koniem a emu to emu. nie „eskimoski”.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Mmmm józia,rozpracowałaż mnie widzę 😆

    Ok,tamten przykład nie był mój,wogóle nie kojarzę takich postów,ale może dlatego,ze nie traktuje tego forum jak moje drugie życie,ekscytując się i tworząc profile psychologiczne użytkowników.Zwisa mi to.
    Taaa kretyńskie i żenujące posty sa moją specjalnożcią… tak jak Twoją jest wysoka kultura osobista 😉 Dziękuję za uwagę,pozdrawiam serdecznie i życzę miłej nocy 😀

    (czekam z niecierpliwożcia na ciętą ripostę,bo z tego co pamiętam w odbijaniu piłeczki też się specjalizujesz 😉 )

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    może dlatego,ze nie traktuje tego forum jak moje drugie życie,ekscytując się i tworząc profile psychologiczne użytkowników.Zwisa mi to.
    Taaa kretyńskie i żenujące posty sa moją specjalnożcią… tak jak Twoją jest wysoka kultura osobista 😉 Dziękuję za uwagę,pozdrawiam serdecznie i życzę miłej nocy 😀

    Kto wita wszystkich nowych użytkowników?
    Kto najczęsciej odwiedza to forum?
    Kto udziela się w prawie wszystkich tematach?
    Kto szuka odpowiednich dla siebie avatarów? ( Pamiętam jak zachwycałaż się na początku swoim avatarem, że w końcu udało ci się znaleźć odpowiedni, który ci się b. podoba. Pamiętam to, gdy jeszcze kiedyż wchodziłam tu jako gożć )
    Kto pisze ” nudno tu, trzeba rozkręcić nowe tematy” ? ( Jak jest nudno to tu nie pisz, ale to forum jest twoim drugim życiem skoro bardzo zależy ci aby było tu jak najciekawiej. Ja piszę gdy mam coż do dodania a gdy nic ciekawego nie widzę, to nie rozpaczam tylko omijam tę stronę :D)

    Zakładam, że twoją życiową ambicją jest też pewnie zostanie moderatorem tego forum. To by było coż! Niczym „oryginalna plakietka ochroniarza”

    😆 😆 😆

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Ha ha ha 😆 jesteż do bólu przewidywalna! 😀
    Buziaczki 😉

    Hegemonia
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 651
    • Zasłużony

    😆

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    😆

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Ale jaja. Kwadratowe normalnie.

    Teraz klocmy sie komu mniej zalezy na tym forum 😆 😆

    Józiu ta od coli i telewizora to byłam ja 😉

    vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    A ja zastanawiam się czy nie kupić sobie takich butów.

    Tylko do czego najlepiej je nosić??

    znalazłam dwie pary butków? Co sądzicie?

    [usunięto_link]

    [usunięto_link]

    Prawdę mówiąc nie znam się za bardzo na emu więc proszę o rade.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak Wam się widzą saszki "eskimoski"?"

Przewiń na górę