• Autor
    Odp.
  • asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja też uważam że tu wiek nie gra roli, tylko odpowiedzialnożć, dojrzałożć i przede wszystkim stabilnożć finansowa.

    Dokładnie

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Przecież ciąża jest możliwa od momentu jak dziewczyna zaczyna miesiączkować. Kiedyż słyszałam o 11-latce w ciąży. Więc i 11 – latki, i 15 – latki mogą zachodzić w ciążę, chodzi o to, że one jeszcze wtedy są na etapie dojrzewania i to akurat nie jest odpowiedni moment na rodzenie dzieci.
    Wg lekarzy najlepszy moment to 25 – 30 lat, ale jak wiadomo od każdej reguły są wyjątki.

    No i ? Nie pisałem ,że 15 to dolny wiek tylko grubo przed 18. A jak przeczytasz jeszcze raz to może zrozumiesz o czym pisałem. Ktoż poruszył fizjologię więc się do niej odniosłem ,nie interesuje mnie dojrzałożć emocjonalna w tym momencie.

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    ale mak polny napisala ,, najlepszy czas” w tedy kobieta jest juz dojzala i dobrze rozwinieta fizycznie. a w wieku np 15 lat to wszystkie hormony szaleja,

    pamietaj najlepszy 😉

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @mrówka wrote:

    ale mak polny napisala ,, najlepszy czas” w tedy kobieta jest juz dojzala i dobrze rozwinieta fizycznie. a w wieku np 15 lat to wszystkie hormony szaleja,

    pamietaj najlepszy 😉

    odnisłem się do tego:

    Biologicznie najlepszy czas na urodzenie dziecka jest przed trzydziestką.

    Tamto napisała później 😉
    A wieku 15 lat jest rozwinięta i na pewno sporo przed 18 jeżli już nie w wieku 15. Co do podawania 12 lat to już nie przegnajcie 😀

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    pedagoogika opiekuncza …przedmiot biomedyka…procent dzieci z zespolem roznych uposledzen…wzrasta statystycznie u kobiet od 30 roku zycia w zwyz, tak wiec kobieta po trzydziestce ma wieksze szanse na urodzenie dziecka chorego jak kobieta przed….tak mnie uczyli na studiach…nie mam ksiazek by teraz przytoczyc statystyke ale procent jest dosc znaczny….wiec najlepszym wiekiem na urodzenie dziecka to wiek przed trzydziestka

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    wiec najlepszym wiekiem na urodzenie dziecka to wiek przed trzydziestka

    Tak jest ,zgadzam się 😀

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Na pewno nie jest to wiek od 22 jak pisała Nadia. Rodzenie w wieku 15 ,nie sądzę by miało jakikolwiek negatywny wpływ fizjologiczny na dziecko bądź matkę.

    korowski
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    ok 25 la skończone studia najlepiej jeszcze stała praca

    kolorowa12
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Podobno przed 30-tką, ale różnie bywa 🙂

    Anna_N
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    myżlę że 20-25 lat 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jaki wiek najlepszy na ciąże?"

Przewiń na górę