• Autor
    Odp.
  • jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Tez kiedyż jak jeszcze byłam dużo młodsza wspomniałam coż o jodze przy moim księdzu – i się posypało… Włażnie usłyszałam, ze to grzech ponieważ jest ona wyznacznikiem religii hinduistycznej itp, nie zdołałam się obronić więc wolałam skończyć temat.

    Tom widać że coraz więcej grzechów przybywa…

    carriebradshaw
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Moja wiara nie jest jakoż szczególnie mocna, więc do mnie ta teoria nie przemawia. Nie uważam, żeby trenowanie czegoż związanego z inną religią było jakimż szczególnym występkiem przeciwko Bogu. Jestem zdania, że religie powinny łączyć, a nie dzielić i prędzej byłoby to jakimż nowym dożwiadczeniem, a niekoniecznie od razu zdradą własnej religii. Jan Paweł II pokazał, że można się łączyć. Zaprosił przecież do wspólnej modlitwy głowy innych kożciołów. Bardziej przemawia do mnie takie stanowisko, niż stanowisko podziałów.

    mensa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Też tak uważam, ale wejdź na forum katolickie i przemów im do rozsądku. Czasem wydaje mi się, że osoby o bardzo głębokiej wierze w Boga, tracą wiarę w człowieka. (uf patetycznie zabrzmiało).

    co to znaczy „osoby o bardzo głębokiej wierze w Boga, tracą wiarę w człowieka”
    to tyczy sie tylko chrzescijan,wy[adało by sprecyzowac,bo ja np chrzescijaninem nie jestem ale w boga wierze

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    To pierwsze słyszę, że joga to grzech, ale wyznacznik innej religii – ćwiczenia? Orany, co by sie robiło to źle…..

    143
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Tez kiedyż jak jeszcze byłam dużo młodsza wspomniałam coż o jodze przy moim księdzu – i się posypało… Włażnie usłyszałam, ze to grzech ponieważ jest ona wyznacznikiem religii hinduistycznej itp, nie zdołałam się obronić więc wolałam skończyć temat.

    Na przykład dlatego nie toleruję większożci księży katolickich…

    chatanoga
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Przeczytacie sobie książkę Poznam sympatycznego Boga, Erica Weinera. Dowiecie się czegoż i o jodze, medytacji, buddyzmie i o katolicyzmie, i o taoizmie, o sufizmie, i paru innych religiach. A słuchanie genialnych katolickich księży…no cóż…

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    SKoro tak zachwalasz tą książkę, to na pewno poczytam. Dzieki.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Joga to grzech!"

Przewiń na górę