• Autor
    Odp.
  • Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    Jeżli chodzi o katar to mój lekarz rodzinny zawsze powtarza mi złotą maksymę dotyczącą kataru, że katar leczony trwa siedem dni, a nieleczony trwa tydzień więc wnioski wyciągnijcie sami. Czego byżmy nie stosowali to i tak na efekty będzie trzeba trochę poczekać

    Filifionk_a
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 94
    • Stały bywalec

    W przypadku kiedy trwa 7 dni, to pewnie da sie to jakos przezyc, ale jesli sie przedluza do dwoch tyg czy nawet do miesiac, to jest to zjawisko niepokojace. polecam konsultacje z lekarzem albo inhalacje, czy wlasnie te krople o ktorych wczesniej pisalam. pzdr

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Jak trwa dłużej niż 7 dni to przyczyną mogą być zatoki. 🙁
    Krople żołądkowe podgrzane – żwietnie oczyszczają cały nosek.

    Filifionk_a
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 94
    • Stały bywalec

    Jesli to zatoki, to albo antybiotyk, moge smialo polecic duomox, nie raz uleczyl moja siostre i mnie z zatok, albo co gorsze juz wizyte u lekarza, ktora niestety moze skonczyc sie punkcja zatok. Ale badzmy dobrej mysli 🙂

    baska90
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Znalazłam kilka sposobów na katar [usunięto_link] Dla mnie najbardziej skuteczne są inhalacje:)z dodatkiem jakiegoż olejku, można kupić w aptece!Dodatkowo dobrze robi na całe drogi oddechowe!pzdr

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    A ja gdzież przeczytałam,chyba to dosyć drastyczna metoda,bo żluzówka jest podrażniona, o wkładaniu połowy ząbka czosnku do nosa.Nie odważyłam się spróbować,chociaż może rzeczywiżcie działa antybakteryjnie.

    [usunięto_link]

    baska90
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Co??połowy ząbka czosnku??jak to niby ma działać?? 😆 no szok, nie wierze!Gdzie tak napisali??:)

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    A ja gdzież przeczytałam,chyba to dosyć drastyczna metoda,bo żluzówka jest podrażniona, o wkładaniu połowy ząbka czosnku do nosa.Nie odważyłam się spróbować,chociaż może rzeczywiżcie działa antybakteryjnie.

    No faktycznie działa antybakteryjnie ,ale wkładanie do nosa może skończyć się co najwyżej poparzeniem,lepiej jeżli już go zjeżć hehe 😉

    baska90
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    :)z tym czosnkiem w nosie to murowana wizyta u laryngologa!Rzeczywiżcie ma działanie antybakteryjne!Za zapach i włażciwożci antybakteryjne odpowiada allicyna:)Związki znajdujące się w czosnku mają dużą skutecznożć w leczeniu przeziębienia, ogólnie infekcji dróg układu oddechowego. Dlatego dobrze go jeżć przy przeziębieniu, gorzej z zapachem, ale da się wytrzymać:)

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    śmiejcie się ze mnie żmiejcie:)ale takie rzeczy można przeczytać w babskich gazetach:)
    Kiedyż miałam przepis na syrop z czosnku i cytryny,tak mi podrażnił żołądek,że kilka tygodni do siebie dochodziłam:)

    [usunięto_link]

    SklepKokosowy_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Nie ma sposobu na katar. Można jedynie trochę złagodzić jego przebieg. Ja gdy mam katar wybieram jakież dobre krople lub tabletki na katar. A na noc dodatkowo skrapiam poduszkę kroplami do inhalacji o silnym zapachu co chociaż trochę ułatwia oddychania.

    myszafysza
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    spróbuj ziołowych tabletek sinulan, na mnie działają bardzo skutecznie jak mam upierdliwy katar czy kaszel, polecam

    okularnica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    katar trzeba komus podarować

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Inhalacje są skuteczną metodą, choć przyznam, że dawno nie stosowałam. Nie pamiętam jakich olejków się dodaje – sosnowego…?

    WaniliaiPieprz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Z reguły wiadomo czy katar leczony czy nie trwa ponad tydzień. Można łykać tabletki od kataru, czy wpuszczać krople do nosa, ale to kataru nie usunie tylko ewentualnie złagodzi jego przebieg. Dla zatkanego nosa dobre są inhalację z olejkami zapachowymi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " katar"

Przewiń na górę