Książki dla dzieci na Gwiazdkę.

  • Autor
    Odp.
  • poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Czy dajecie dzieciom książki jako prezenty? Ja sama bardzo lubię dostawać i dawać książki, ale niedawno usłyszałam, że książka to nie prezent. Mam dla mojego chrzeżniaka (4 lata) Wanda Chotomska dzieciom, ale jakbym miała unieszczężliwić dziecko, to jeszcze jest czas by coż zmienić.

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    To zależy od obdarowywanego. Ty lubisz i lubiłaż dostawać książki. Ale jeżli dziecko nie lubi? Ja uważam książkę za wspaniały prezent. I do dawania i do dostawania. Z tym, że nie uważam by prezentem na gwiazdkę czy urodziny mogła być jakaż cieniutka broszurowa bajeczka. To musi być coż wyjątkowego. Pięknie wydanego, w twardych okładkach. I dotyczy to wszystkich, nie tylko dzieci.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    To, co wybrałam jest dokładnie takie, jak piszesz. znakomicie wydanie i grubażne tomisko.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Kto Ci takie bzdury opowiada, że książka to nie prezent? Chyba jakiż analfabeta.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Pannożwieczko, to nie tak, to powiedzieli ludzie czytający dzieciom. Ale wg nich dziecko powinno dostawać książki bez okazji, a na żwięta powinny dostawać arcyciekawe zabawki.

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    A ja kupuję na odwrót. Zabawki bez okazji. Zniszczą się, zepsują, szybko minie moda. A książka? Jak dobrze pójdzie, będzie piękną pamiątką i przyda się kolejnym pokoleniom.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Mi za opcją książkowa przemawia to, że nie znam dziecka, które po okresie chwilowego zachwytu super zabawką (nie mówię o klockach lego!) i odstawieniu jej w fazie znudzenia, jeszcze by do niej wróciło. A „czytające” dzieci chętnie wracają do już znanych bajek. Dodatkowo, dzieci mają silne poczucie własnożci i nie pozwolą nieużywanej zabawki wyrzucić lub wydać więc narasta w domu sterta bezużytecznych a kiedyż upragnionych zabawek.

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    Mam wrażenie, że nasze dzieci mają „poprzewracane w głowach”. Bardzo często na forach spotykam pytania: co dać dziecku, które ma już wszystko? Czy my mieliżmy wszystko? i czy z tego braku poumieraliżmy? Dzieci mają za dużo i na niczym nie mogą się skupić. Niezależnie od ceny zabawki, każda go dożć szybko nudzi.

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Z bólem serca zgadzam się z Delicją. I wiem, że często ulegam rożnym manipulacyjkom mojego dziecięcia, które chce mieć to samo, co koledzy. A ja zaczynam się czuć jak wyrodna matka kiedy mu odmawiam.

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    Poduszycielko, jak teraz nie odmówisz, to później dziecko zapłaci za Twoje miękkie serce. To włażnie z tego wyrastają dzieci agresywne w szkole, nieumiejące współpracować w grupie, dezorganizujące lekcje…

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Dlatego odmawiam. To jest bardzo przykre, ale konieczne.

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    Ech… trudne jest to rodzicielstwo. Trudno zachować zdrowy dystans. Kochać mądrze…

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Oj tam, nie narzekać proszę. Tylko się przede wszystkim cieszyć pięknem rodzicielstwa 😛

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    O… fajna książka dla dzieci uczących się języka, A co jest na tych kartonikach? Jakie to zagadki?

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Takie karty to chyba dla przedziału wiekowego 4-5 lat?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Książki dla dzieci na Gwiazdkę."

Przewiń na górę