ktora z nas jest honorowym dawca krwi!!!!

  • Autor
    Odp.
  • hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    kochane co sadzicie o oddawaniu krwi czy ktoras z was oddaje krew? ja wlasnie zamierzam oddac krew i zastanawiam sie czy powinnam sie jakos przzygotowac do tego? nigdy wczesniej nie oddawalam krwi ale jest taka zbiorowa akcja u mnie w pracy i postanowilam pojsc:) a jak jest u was??

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    A niestety z przyczyn zdrowotnych (chorowałam na żółtaczkę zakaźną) nie mogę oddawać krwi 🙁 a zawsze bardzo chciałam zwłaszcza że mam bardzo rzadką grupę krwi 0 Rh – (tylko 15 % ludzi na żwiecie ma taką grupę). Warto oddawać krew bo to może komuż pomóc. 🙂

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    masz racje kochana to bardzo wazna sprawa szkoda ze nie mozesz oddawac krwi ale zawsze liczy sie fakt i inicjatywa no i zawsze mozna zorgAnizowac taka zbiorke krwi prawda:) ja mam troszke bardziej popularna grupe bo A Rh+ ale mysle ze rownie cenna:)

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    u mnie w pracy mamy zamiar zorganizowac zbiorke krwi poniewaz nasz kolega jest chory i potrzebuje tej krwi. teraz wiem ze krew jest wazna i postanowilam oddawac krew regularnie bo dzis potrzebna jest ona mojemu koledze a jutro moze nie bede wiedziala komu pomoglam ale na pewno ta krew sie nie zmarnuje

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    mirabelka widze ze zbiorki krwi w pracy sa coraz popularniejsze:) podoba mi sie taki pomysl myssle ze takie akcje sa duzo bardziej efektywne:) a wy co sadzicie na tem temat?

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    bardzo podoba mi sie ten pomysl zbiorka krwi u mnie w pracy to byl swietny pomysl dala super efekt:) takie akcje bardzo spajaja ludzi a w koncu wszyscy razem pracujemy i codziennie sie widujemy wiec warto integrowac sie w grupie:)

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    przyznam ze ja nie slyszalam o takich przypadkach wsrod moich znajomych. nie wykluczam ze takie przypadki nie maja prawa sie zdazyc ale mysle ze w dzisiejszych czasach szanse na „zlapanie” czegos podczas donacji jest sa rowne zeru.

    MADZIK
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Ja jestem honorowym dawcą. W praktyce wygląda to tak, że musisz pojechać po sytym żniadaniu – żeby wyniki były dobre, i nie wczeżniej niż tydzień od zakończenia okresu. Na miejscu pobierają Ci trochę krwi do badań, ogląda Cię lekarz i jak wszystko jest OK, to oddajesz krew. O zarażaniu się chorobami nie ma mowy, bo wszystko jest jednorazowe.
    Po oddaniu krwi dostajesz obiad i czekolady 😛
    Powodzenia

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    Ja chetnie zostalabym dawcą(mam grupe krwi 0rh-, czyli malo popularną..)ale waże za malo a to podobno warunek… ❓

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Witaj w kubie wyjątkowych iga81 🙂 z grupy 0 rh –

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    oj cenne dziewczynki jestescie:):) u mnie w pracy tez sporo osob nie moze oddac krwi z powodow niezaleznych od nich samych ale postanowili pomoc w organizacji zbiorki u nas w pracy:) moim zdaniem maja taki sam wklad co osoby ktore moga oddac krew bo daja swoje serce i pomoc i to rowniez dzieki nim zbieranie krwi jest mozliwe:):)

    MADZIK
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Igo81 Jeżeli nie masz zastraszającej niedowagi (np.15kg) to możesz zostać dawcą. Mnie we wszystkich tabelkach sprawdzania wagi wychodzi niedowaga, ale jestem zdrowa, i to jest najważniejsze. Zresztą – jeżli będą u ciebie jakiekolwiek przeciwwskazania, to lekarz nie pozwoli Ci oddać krwi.
    Nic się nie martw i do dzieła 😀

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    Dzieki MADZIK za wskazówke…

    Skoro tak to….zobaczymy.
    Skocze do laboratorium…i zobaczymy co powiedzą

    usciski ❗ ❗

    kawa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    ciekawy temat 😀 a co myslicie o zbiorkach krwi w dużych korporacjach? podobno jest to bardzo potrzebne… tyle ludzi w jednej firmie wiec od razu mozna zebrac mnostwo krwi dla potrzebujących 😉

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    ufff to i ja odetchnelam z ulga bo zawsze bylam na skraju jesli chodzi o tabelke BMI ale tez czuje sie dobrze nie mam anemii wiec nie powinno byc problemow:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ktora z nas jest honorowym dawca krwi!!!!"

Przewiń na górę