luksusowe prefumy??

  • Autor
    Odp.
  • szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Czy uważacie, że używanie drogich perfum jest luksusem?? Bo dla mnie trochę jest:) Zwłaszcza od kiedy odkryłam kokai.pl, gdzie można kupić mnóstwo pięknych zapachów, chanel dior i versace. Jaki zapach waszym zdaniem jest najbardziej luksusowy??

    the quene
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 272
    • Zapaleniec

    Dla mnie markowe wody perfumowane to żaden luksus. Od kiedy mam pojęcie o dbaniu o siebie, czyli od wieku nastoletniego, używam tylko markowych wód.

    Za luksus mogę uznać perfumy. Prawdziwe perfumy. Dlatego, że moje fundusze nie pozwalają mi na ich zakup – a z pewnożcią nie regularnie. Na pewno są jednak kobiety, które używają perfum na co dzień i dla nich to żaden luksus. To bardzo względne pojęcie.

    I skończ już z tą natarczywą reklamą.

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    dla mnie luksusem sa wody perfumowane , perfumy. Ostatnio kupiłam sobie hugo bosa femme, i musze powiedzieć ze swietnie sie czuje z nimi, i dla mnie to luksus.

    omena86
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Dla żrednio zarabiającego człowieka perfumy za 300/400 zł mogą stanowić luksus. Nie każdego stać na taki wydatek, dlatego uważam że wydawanie kasy na takie produkty to niewątpliwie „otaczanie się luksusem” 😉 Na szczężcie są jeszcze wody toaletowe, czy perfumowane i nawet statystyczny Kowalski może zaczerpnąć trochę luksusu. 😆

    the quene
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 272
    • Zapaleniec

    😆 Nie ma czegoż takiego jak perfumy za 400 zł.

    Za 300-400 zł możesz kupić włażnie wody perfumowane.

    nela_24
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Luksusem na pewno są prawdziwe perfumy, ale póki co stać mnie tylko na wodę perfumowaną hehehe 🙂

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    @the quene wrote:

    😆 Nie ma czegoż takiego jak perfumy za 400 zł.

    Za 300-400 zł możesz kupić włażnie wody perfumowane.

    i tu sie zgadzam;)

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @the quene wrote:

    😆 Nie ma czegoż takiego jak perfumy za 400 zł.

    Za 300-400 zł możesz kupić włażnie wody perfumowane.

    W tym rzecz ,że perfumy to też wody perfumowane ,ale jest większa koncentracja zapachu.

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    dlatego tez wiecej kosztuja ;p

    Kasia697
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Owszem perfumy są luksusem, bo jak każdy wie dawniej tylko bogaczy było stać na prawdziwe perfumy, owszem przeciętnych ludzi jak na razie stać na wody perfumowane i toaletowe;) 8)

    pokahontaz2
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 228
    • Zapaleniec

    Jezeli ktos mysli ze woda hugo boss, versace, prada itp… sa luksusem to sie grubo myli. To byl luksus fakt jakies 20 lat temu. O ile Panie zauwazyly te markowe super-luksusowe produkty sa dostepne wszedzie. Jesli versace to taki luksus to dlaczego w głupiej wiekszej sieciowce typu Cubus mozna je dostac? Albo na lotniskach, za smieszne pieniadze? Tzn. ze teraz „luksusem” jest to ze posiadasz flakonik z logiem dobrej marki bo wlasnie za to placisz. Sama woda jest gorszej jakosci. Nie utrzymuje sie na ciele badz tkaninach tyle co powinna za ta cene. W ciągu ostatnich 20 lat wielkie domy mody o długiej tradycji, wyjątkowym krawiectwie i wypracowanej przez lata filozofii marki, zamienily się w wielkie finansowe korporacje, globalne firmy kontrolowane nie przez samych projektantow a przez rekinow finansjery, ktorzy dyktuja warunki. Zamiast stawiania na dobry produkt zaczeto stawiac na wysokie zyski, żeby spełnić plany włascicieli marek. Nieustanne parcie na zysk wymusiło na projektantach poszukiwanie oszczędnożci w każdym możliwym miejscu.Np. zamieniano koronkę produkowaną we francuskiej manufakturze na taka maszynowa. Tkaniny brano z wielkich fabryk a nici z jedwabnych zamieniono na bawełniane. Oto caly luksus dostepny dla szarego czlowieka na wyciagniecie reki.

    Sklep.Sambora.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    No cóż,luksus jest pojęciem względnym i nie da się go przełożyć na wszystkie rzeczy materialne. Luksus może być także psychiczny,co jest równie ważne. Dla mnie to co luksusowe kojarzy się głównie z czymż nieosiągalnym,słabo dostępnym i ekskluzywnym.

    djlevine
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 97
    • Stały bywalec

    Dolce Gabana. Mój facet mnie tym zwabił…

    michalina92
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    avon – litlle black dresss i juz pachnie luksusem;]

    skowronka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    Też lubię ten zapach.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " luksusowe prefumy??"

Przewiń na górę