Naturalne kosmetyki – co o tym sądzicie?

  • Autor
    Odp.
  • Sklep-Jubilerski
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 98
    • Zapaleniec

    moim zdaniem warto spróbować,takie kosmetyki są bardzo skuteczne i znajoma zawsze mi ej poleca. Osobiżcie nie miała z nimi za bardzo stycznożci,ale pozytywne opinie na każdym forum zachęcają do ich wypróbowania.

    anielinkaa
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    ja znam jeden naturalny kosmetyk: żel kolagen white 30+, naturalny bo w swoim składzie ma tylko 4 składniki: kolagen, kwas mlekowy, glikol kaprylowy i wodę 🙂 Co ważne kolagen to białko z którego wszyscy jesteżmy zbudowani 🙂

    Tara
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Staram się przed kupieniem kosmetyku przeanalizować jego skład i wybierać te najbardziej naturalne. 🙂 Poza tym jestem entuzjastką domowych sposobów dbania o urodę, stąd sporządzam różne szalone owocowo-warzywno mieszanki, które nakładam na ciało. :))

    Gini
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ja też uwielbiam wszystkie maseczki, peelingi itp. domowej roboty (z kawy, owoców, warzyw). świetna zabawa;p Jeżli chodzi o kosmetyki codziennego użytku, też naczytałam się o tych naturalnych i postanowiłam spróbować. Jak już wspomniałam, lubię się bawić w mieszanie rzeczy, więc kupuję półprodukty. Jestem baaaaaardzo zadowolona!!! Naprawdę warto spróbować! Osobiżcie kupuję je na e-naturalnych. Jeżli chcecie jakiż porad co do mieszanek, to piszcie:) Myżlę, że będę w stanie pomóc.

    Ironiqa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Gini, ja ostatnio bardzo się zaczęłam tym interesować. Oczywiscie od dawna robiłam sobie domowe peelingi i maseczki (to nic trudnego), ale strasznie się zapaliłam do robienia kremów i mydełek. Jeszcze niczego nie próbowałam, nie kupiłam nawet półproduktów, ale powoli się zbieram.

    Znalazłam też fajne warsztaty mydlarskie i kosmetyki naturalnej (weekendowy wyjazd w kwietniu – 3 dni warsztatów z noclegami w agroturystyce). 8) Kurs zapowiada się fajnie, ale jeszcze się nie zdecydowałam – szczerze mówiąc namawiam koleżanki, bo razem jakoż raźniej i bardziej można skorzystać z weekendowego wypadu.

    Chciałabym zrobić sama mydło marsylskie i krem do twarzy 🙂 Chętnie też wykręciłabym jakąż odzywkę do włosów, ale o tym to już zupełnie nie mam pojęcia. Jak się trochę wdrożę w temat to zagadam do Ciebie po porady i wymianę receptur 🙂

    Z może któraż z was slyszała jakież opinie o tych warsztatach, o któych wspomniałam? Chodzi o Gospodarstwo Kukówka na pomorzu (a kurs będzie prowadzić niejaka p. Sztykiel). Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie na ich temat – czy warto?

    Ironiqa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    jeżli chodzi o proste i naturalne specyfiki do pielęgnacji to serdecznie polecam olejek arganowy!

    Sportowybazar_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Ja tak szczerze mówiąc nie mam do nich zaufania,uważam że można się przyczepić głównie pod względem ich skutecznożci. Opinie ą podzielone,jednak na bazie swoich dożwiadczeń wiem,że nie zaufałabym im tak w 100%.

    Ironiqa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja tak szczerze mówiąc nie mam do nich zaufania,uważam że można się przyczepić głównie pod względem ich skutecznożci. Opinie ą podzielone,jednak na bazie swoich dożwiadczeń wiem,że nie zaufałabym im tak w 100%.

    Jeżli mowa o kosmetykach robionych samodzielnie w domu lub w małych lokalnych firmach to włażnie ich zaletą jest skutecznożć i zminimalizowanie negatywnego wpływu na ciało i skórę! Jedyny minus to trwałożć – nie ma w nich aż tylu konserwantów co w masowych produkcjach, więc lepiej czężciej robić mniejsze porcje niż cały zapas.
    Wiadomo, nie zrobi się samodzielnie kosmetyków, które czynią obiecywane w reklamach cuda np. na zmarszczki. Ale w większożci tych mocniejszych (czyli np. intensywnie przeciwzmarszczkowych kremach albo ujędrniających balsamach) są takie składniki, które mogą tak jakby uzależnić skórę. Tzn. tak jakby ją rozleniwić. Póki używasz kremu to jest ok, a jak przestajesz to skóra się o niego upomina – np. niektóre balsamy ultraodżywcze których używałam były w porządku na co dzień, a wystarczy, ze nie zabrałam ich an dłuższy wyjazd i skora mi się przesuszała jak szalona! Gorzej niż w ogóle bez balsamu przez dłuższy czas. Sprytni producenci…

    SklepKokosowy
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    Moim zdaniem kosmetyki naturalne stają cię coraz popularniejsze wżród kobiet,opinie są pozytywne,więc i kosmetyki muszą działać,muszą być skuteczne. Warto szukać ich w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Kosmetyki naturalne są super, ale niestety mają dwa minusy – cena i krótka trwałożć 🙁 Dla mnie są to jednak bardzo duże minusy.

    bellana
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Można poszukać sklepów, które oferują naturalne składy w niekoniecznie ładnych opakowaniach, produkty są ok, a nie płacimy po prostu za design 🙂

    robaczekjustyna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Mnie nie przekonuja.

    Anna_N
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Ja uwielbiam kosmetyki naturalne ! Są ze żredniej półki cenowej ale naprawdę warto kupić. Mój ulubieniec to firma The Secret Soap Store, ich kosmetyki dostępne są w sklepie SpaKosmetyki.pl.
    Miałam jak narazie doczynienia z kremem do rąk, kremem do stóp i mydełkami naturalnymi ( są super bo mają też włażciwożci peelingujące i są mega duże a cena dobra)

    GoldClinic_pl
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 100
    • Zapaleniec

    Jestem tego samego zdania,kosmetyki naturalne to naprawdę bardzo dobry wybór,głównie ze względu na swoją skutecznożć. Warto dopłacić i mieć pewnożć co do ich działania.

    wiola89
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja bardzo lubię naturalne kosmetyki, macie rację, że lepiej dopłacić. Ja zawsze miałam problem z wysuszeniem skóry, głownie zimą, odkąd używam naturalnego balsamu, moja skóra jest nawilżona. Ostatnio używam pure fiji, gdyż uwielbiam ich głęboki, kokosowy zapach.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Naturalne kosmetyki – co o tym sądzicie?"

Przewiń na górę