• Autor
    Odp.
  • Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    Co o tym myżlicie? Ja raz oddałam.. Dostałam książeczkę honorowego dawcy krwi i jakoż nie umiem się wybrać po raz kolejny 🙁 A bardzo chciałabym zabrać Tomka ze sobą ale on się boi 😀 😀

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    a co tu jest do myslenia?

    oddawanie krwi jest bardzo potrzebne.
    moj facet robi to regularnie. ja mniej regularnie…szczegolnie ostatnio. przypadkowo schudlam ponad 5 kg i to sprawilo, ze moj poziom hemoglobiny jest sredni. musze sie zregenerowac zanim ktos zdecyduje sie pobrac ode mnie krew.

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Mdleję na widok strzykawek, a co dopiero własnej krwi. Więc nie:) Choć mój przyjaciel tyle razy mnie wyciągał, bo on jest honorowym dawcą. Co najdziwniejsze cudza krew mnie nie przeraża:)

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    parvati ja wiem że oddawanie krwi jest bardzo potrzebne.. tylko chciałam się dowiedzieć co mają do powiedzenia takie osoby jak zielonooka która się boi : ) i np. jak przekonać osobę aby to zrobiła.. : )

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Jakiż czas temu, chyba z 2 lata temu, oddawałam krew do zbadania. Bardzo mało pobrali, a ja zemdlałam i pozniej nie czułam się najlepiej. A ponadto też ostatnio schudłam, chociaż jem normalnie, ale to pewnie przez stresy. Dlatego o oddaniu krwi mogę na razie zapomnieć, chociaż uważam, że to piękny gest.

    magdulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    OD 18 roku życia oddawałam regularnie co 4 miesiące. Od kwietnia 2006 nie oddałam, bo ciąża potem karmienie piersią teraz miałam badanie krwi, żeby zobaczyć mój poziom hemoglobiny i mam zamiar znów oddawać. Nie wiem jak przekonać osobę, która sie boi- musi chcieć sama jeżli ma być to dla niej trauma i ma zemdleć za każdym razem lub co gorsza tak sie zestresować ze nawet 100ml nie będą zdolni z niej żciągnąć to mija się to z celem.

    Zelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 257
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    … Nie wiem jak przekonać osobę, która sie boi- musi chcieć sama jeżli ma być to dla niej trauma i ma zemdleć za każdym razem lub co gorsza tak sie zestresować ze nawet 100ml nie będą zdolni z niej żciągnąć to mija się to z celem.

    zdecydowanie się z Tobą zgadzam.Sama pobieram krew pacjentom i jeżeli ktoż się boli to potrzeba czasu żeby go namówić…a ze stresu naczynia się kurczą i ciężko jest pobrać co kolwiek…i trzeba ich kuć parę razy.Niech się sam w sobie przełamie;p

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    czy to prawda, że nie pobiera się krwi osobom które ważą miej niż 50 kg?

    Jollanta
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    HONOROWE KRWIODAWSTWO to żwietna sprawa!!!!
    jest to jak najbardziej potrzebne…i bezcenne

    swojego czasu oddawałam krew żrednio co kilka miesięcy…zaprzestałam bo zauważyłam małe blizny w miejscach po nakłuciach…bałam się że będa się robić zrosty…

    poza tym teraz oddawanie krwi jest trochę utrudnione w mojej okolicy…
    mieszkam w niewielkim mieżcie (troszkę ponad 40 tysięcy mieszkańców) do tej pory mieliżmy punkt do oddawania krwi..co prawda był czynny tylko we wtorki od 8 do 10- kolejkę zajmowało się od 6 rano…ale był.
    teraz ponoć mają go zlikwidować i przenieżc do miasta oddalonego o kilkadziesiąc kilometrów…tak więc liczba honorowych krwiodawców na pewno się zmniejszy:(

    a jeżli chodzi o strach przed strzykawkami to ja również sie bałam…a co najżmieszniejsze to jak pobierano mi krew do badania- umówmy się była to odrobina krwi- robiło mi się momentalnie słabo i gotowa byłam mdleć…natomiast kiedy oddawałam krew (450ml) to czułam się bardzo dobrze, nic mi nie było… jakaż dziwna prawidłowożć, której nie mogłam zrozumieć:)

    tak więc jeżli ktoż ma takie chęci i oczywiżcie możliwożć to bardzo dobrze

    ForceRecon
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 668
    • Zasłużony

    Bardzo chętnie, ale mam zbyt niskie ciżnienie by oddać krew. Już kilka razy byłam i za każdym razem lekarz mnie odsyłał. Albo bardzo długo by to trwało, albo gdybym oddała to po prostu straciłabym przytomnożć.
    Obfite żniadanie i mocna kawa nie pomaga.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    czy to prawda, że nie pobiera się krwi osobom które ważą miej niż 50 kg?

    prawda

    kremowka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    sama idea oddawania krwi jest ekstra, ale jak widać jest wiele przeciwwskazań chociażby wiek, waga, i przebyte choroby. Powiem krótko osoby które mogą powinny ją oddawać, ratując innych ludzi!

    bubblegum
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Ja w sumie nie mam żadnych przeciwwskazań do oddawania krwi ale jakoż nie mogę się zdecydować. Boję się strasznie igły i na samą myżl o tym, że ktoż miałby się wkłuć w moją rękę robi mi się słabo 😛 Ale za to mój tata do tej pory oddaje krew 😀

    gibka80
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Ja jeszcze nie byłam… ile tej krwi się oddaje?

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    Na razie byłam raz parę lat temu. Potem nie chcieli pobrać mi krwi, ponieważ miałam anemię, no i teraz w sumie znowu wypadałoby się wybrać. Jeżeli to kogoż skusi – jak oddaje się krew to ma się ten dzień wolny w pracy, lub usprawiedliwiony dzień w szkole 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Oddawanie krwi"

Przewiń na górę