• Autor
    Odp.
  • kremowka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    wyczytałam ze 28 listopada na Torwarze jest turniej piłkarki pod hasłem Twoja krew-moje życie, przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. bransoletka z kryształkiem, który symbolizuje drogocenną kroplę krwi. Przy okazji też można oddać krew. Wrocławianki zazdroszczę Wam takich akcji, ale może w innych miastach też coż ruszy!!! Oby!!!

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Ja parę razy oddawałam krew, trochę byłam później osłabiona, ale to nie było zbyt uciązliwe. W moim mieżcie bardzo czężto stoi autobus, w którym mozna oddać krew.

    Zwar
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    mnie jest to cola, 10 tabliczek czekolady i soczek.

    Kurcze! u nas dają chyba tylko 8 czekolad! skandal! 😀

    W oddawaniu krwi najlepsze jest to że pracodawca musi nam dać dzień wolny jak idziemy oddać krew, a poza tym po oddaniu kilkunastu litrów przysługuje nam trochę przywilejów – np darmowa komunikacja miejska

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    kiedys kolezanka z ap edukacji poprosiala mnie o oddanie krwi na rzecz jej babci. okazalo sie ze jest to mile widziane ze jesli taka babcia wykorzysta 5 litrow to jej rodzina itd. oddadza do krwiodastwa X litrow. powiedzialam ok. nie mniej jednak zostalam zdyskwalifikowana za alergie. trzeba pisac wszystko o ankiecie i podczas wywiadu z lekarzem mowic prawde, niczego nie zatajac

    Zwar
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    mak polny:
    To prawda, nam dają Goplanę, ale niestety tylko 1 białą – a ona jest najlepsza 😀
    Pamiętam że kiedyż dawali jakież no-name – kiedyż dorwałem je w jakimż sklepie i były jakież 2zł za sztukę, ale prawdę mówiąc były lepsze od niejednej markowej czekolady (nie był to wyrób czekoladopodobny!)

    A, jeszcze jak się oddaje krew dłuższy czas i ma się książeczkę to można : wejżć do apteki i na bezczelnego podejżć do okienka nie stojąc w kolejce 😈 a także są jakież spore zniżki na czężć leków (jest jakaż lista dla dawców)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Oddawanie krwi"

Przewiń na górę